شناسایی ۷ شهید مفقودالاثر اصفهان از طریق DNA

هفت شهید مفقودالاثر استان اصفهان که به دلیل عدم شناسایی در شهرها و دانشگاه‌های مختلف کشور دفن شده‌ بودند، شناسایی شدند.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، به نقل از پایگاه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تفحص شهدا، هفت شهید گمنام استان اصفهان از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شدند. این شهدای عزیز در سال‌های گذشته، پس از عدم شناسایی علیرغم تلاش‌های انجام شده به‌عنوان شهید گمنام در شهرها و دانشگاه‌ها دفن شده بودند.

شهید محمدرضا شفیعی، فرزند نعمت الله، متولد ۱۳۴۴ جمعی لشکر ۸ نجف اشرف از فلاورجان به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۵ دی ۱۳۶۵ در عملیات رمضان در پاسگاه زید به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۹ در بهداری نیروی زمینی در تهران دفن شد.

شهید مهدی سلطانی قمبوانی، فرزند عبدالله، متولد ۱۳۴۰، از اصفهان به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۵ دی ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۴ در ام الرصاص به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۲ در چابکسر گیلان دفن شد.

شهید محسن اسماعیلی پژوه، فرزند کریم، متولد ۱۳۴۵، از اصفهان به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۶۱ در عملیات رمضان به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۷ در قائم شهر دفن شد.

شهید خلیل فلک رفعت، فرزند محمد، متولد ۱۳۴۴، جمعی لشکر ۱۴ امام حسین (ع) از اصفهان به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۲۸ دی ۱۳۶۱ در عملیات رمضان به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۸ در دانشگاه دولتی بجنورد دفن شد.

شناسایی ۷ شهید مفقودالاثر اصفهان از طریق DNA

شهید محمد بدیعی، فرزند حبیب الله، متولد ۱۳۵۰، از کاشان به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۳۶۷ در تک دشمن در والفجر ۸ به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۵ در شهر زهکلوت کرمان دفن شد.

شناسایی ۷ شهید مفقودالاثر اصفهان از طریق DNA

شهید حسین حاجی زادگان بیدگلی، فرزند قدرت الله، متولد ۱۳۵۰، از آران و بیدگل به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۶۷ در تک دشمن در فاو به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۳ در هندیجان خوزستان دفن شد.

شناسایی ۷ شهید مفقودالاثر اصفهان از طریق DNA

شهید رسول قاسمی، فرزند غلامعلی، متولد ۱۳۴۹، جمعی لشکر ۸ نجف اشرف از نجف آباد به جبهه اعزام شد و در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۶۷ در تک دشمن در فاو به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۳ در ماسوله استان گیلان دفن شد.

شناسایی ۷ شهید مفقودالاثر اصفهان از طریق DNA

پس از سال‌ها چشم‌انتظاری، خبر شناسایی این هفت شهید به خانواده ایشان اطلاع داده شد و این خانواده‌ها از چشم‌انتظاری درآمدند.

46

کد خبر 1571845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =