انتقاد تند روزنامه اطلاعات از رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس: آن وقت که خود شما وزیر بودید،جرا مشکلات را حل نکردید؟

روزنامه اطلاعات با اشاره به سخنان حاج بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس نوشت: او گفته است با گذشت ۴۵روز از سال تحصیلی، هزاران کلاس درس، معلم ندارند و کلاس‌های بی‌معلم، یکی از دغدغه‌های مردم در حوزه‌ی آموزش است.

جناب رییس، خود مدت زمان مدیدی- که از آن زمان کمتر از یک دهه می‌گذرد- سکان‌دار وزارت آموزش و پرورش بوده‌اند و بعید می‌نماید که در این مدت، پس از کناره‌گیری ایشان، ناگهان هزاران معلم کلاس درس را خالی کرده‌ و به شغل شریف دیگری روی آورده‌باشند!

این، عادت مألوف و طریق معهود بسیاری از مسئولان است، که با فرافکنی- و به ادبیات خودشان، فرار به جلو!- به محض ترک صندلی مسئولیت(بخوانید جلوس بر کرسی دیگر)، یادشان‌ می‌افتد که منصب قبلی چقدر مشکلات داشته و دارد!؛ تو گویی کمترین گرد غباری از کاستی‌های فعلی، دامنگیر مسئولیت قبلی‌شان نیست.

می‌دانم گفتن از آموزش و پرورش و مشکلات روزافزون آن، آب در هاون کوبیدن است. این آب نه سفت می‌شود و نه دیگر به درد رفع عطش می‌خورد؛ در همان هاون بو می‌گیرد وباید به دورش ریخت. اما انصافاً بهره‌وری از موقعیت‌های بعد از مسئولیت برای شیب‌دادن مشکلات به ناکجاآبادها هم جای تعجب و بلکه تاسف دارد.

لااقل تنها چیزی که در برابر آن هشدارِ(!) رییس فراکسیون فرهنگیان می‌توان گفت این که: جناب رییس! اگر در گذشته‌ی سکان‌داری در مقام وزیر آموزش و پرورش به هزار علت موجّه و علیرغم برنامه‌ریزی‌ها و کارشناسی‌ها و خون دل‌خوردن‌ها نتوانستید و یا نگذاشتند(!) به منویّات خود جامه‌ی عمل بپوشانید، اینک در مقام قانون‌گذاری و سیادت بر فراکسیون گسترده‌ی فرهنگیان در مجلس، اندکی بیش از دلمشغولی در سیاسات روزمرّه، به آموزش و پرورش برسید:

۱-دولت را مکلف کنید – با انواع اولتیماتوم‌هایی که در نطق‌های پیش از دستور سخاوتمندانه خرج می‌شود- به تأدیه‌ وتسویه‌ی حقوق معوقه‌ی هزاران معلم.

۲-در کمیسیون تلفیق به عنوان حامی فرهنگیان، کمی بیشتر چانه بزنید برای بودجه‌ی آموزش و پرورش.

۳-حق معلم را به جای ارج‌گذاری‌های تشریفاتی و شعاری در یک روزِ نام‌گذاری‌شده، در دُرجِ شأن و مقامش دَرج کنید؛

….و آنگاه آن چهل‌و پنج‌هزار کمبود نیرو، خود با لشکری انبوه‌تر برای ورود به کلاس‌ها التماستان خواهند کرد.

23302

کد خبر 1571977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • دبیر IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  37 5
  بسیار عالی....ممنونم ار روزنامه اطلاعات که به حق انتقاد بجا و شایسته ای کردند... ودر ادامه آقای حاجی بابایی بجای این حرف ها در عمل نشان بده دنبال احقاق حقی به شعار بر نیاید.
 • زکی IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  2 11
  با مجازی شدن کلاس ها مشکل کمبود معلم حل می شود دانشجویان فرهنگیان هم می توان بکار گرفت
 • یزدا نفر فرهنگی IR ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  11 1
  اتفاقا در این ۱۰ سال بیش از نیمی از فرهنگیان بازنشست شده اند و مدارس خالی از معلم
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  7 15
  روزنامه اطلاعات بهتر است ازجانب ما فرهنگیان نظر ندهداگر هیچ کاری انجام نداده اند بیمه طلایی ایشان در زمان دولت کریمه ای که شما داعیه دار آن هستید را در حق ما فرهنگیان انجام دادند اما اینک باید بنشینیم با هزار مکافات بعد ز یک ماه حداقل هزینه را بیمه آتیه سازان برگرداند(بهتراست فرهنگ را از سیاست جدا کنید ودست از منافع سیاسی خود بردارید)
 • یونس IR ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  26 3
  هیچکس به فکر شأن معلم نیست...
 • ناشناس IR ۱۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  8 6
  چرا چرت میگه این گزارش آموزش و پرورش حدود ۲۵۰هزار تا کمبود داره نه ۴۵ تا،اونموقع هم احتمالا مثل الان شاید نمیخواستن شاید نمیخواستن سر کیسه رو شل کنند ولی الان مجبورن استخدام کنن
 • حافظ صاکی IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  23 2
  دوران طلایی اموزش وپرورش فقط وفقط درزمان دکترمحمدعلی نجفی بود. اماردانش اموزان، برندگان المپیادها، عزت وکرامت فرهنگیان.. به عنوان فرهنگی بازنشسته به ان دوران افتخارمی کنم.
 • محمد IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  10 2
  این.اقا.پدر.ورودی.های.سال.۸۸.را.در.اورد.نه.حقوق.نه.بیمه.نه.سابقه.حالا.دلسوز.شده
 • حق IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  11 0
  درود درود درود واقعا گل گفتی هزاران درود
 • احمد IR ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  8 5
  فقط خفه بشید و در مورد معلم و حقوقش حرفی نزنید .
 • ف ع IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  15 0
  متاسفانه تنها وزارتخانه پر حاشیه با مشکلات زیاد همین آموزش وپرورش است
 • بازنشسته IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  2 1
  احسنت وصد احسنت بخدا که اینان فیط مرد شاگرد تا قیامت در مردم رایانه نخواهند کرد فیط فکر چلنهبرا رانت وکیلی پر کردن تستند
 • 4208177705 IR ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  4 3
  حالا یه نفر یه حرف حسابی زده شما چرا گیر دادی الان اوضاع همه جای مملکتمون مثل وزارت آموزش و پرورش که خوشبختانه با وجود مدیران نالایق رو با فروپاشی است. مگه خود شما اوضاع را نمی بینی. استخدام معلمان ۵۰ ساله بدن هیچ تخصصی پیشنهاد دلقک ها برای تصدی وزارت مواد آموزشی ناکارآمد دانش آموزان بی انگیزه کلاس های پنجاه نفره مطالبات معوق و....
 • اکبر IR ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  5 2
  سلام.وقت بخیر. فاجعه ای دیگر در نظام اموزشی و تعلیم وتربیت کشور در حال بروز و ظهور است. کمبود معلم ونیروی انسانی در کلاس درس و به ویژه در مقطع ابتدایی. ظاهرا متولیان امور تعلیم و تربیت تنها دغدغه ای که دارند کاهش هزینه هاست ولو به قیمت نابودی فرایند آموزش و تعلیم وتربیت. اخیرا با خبر شدیم در شروع سال تحصیلی جدید در هر منطقه تعدادی کلاس خالی مانده و متاسفانه مسئولین محترم به جای اجرای برنامه های درست و تامین نیروی انسانی پیشنهاد حضور معاونین مدارس در کلاس درس را داده اند. البته در مقاطع بالا و دبیرستان ها شاید بتوان با این راهکار نتیجه گرفت ولی در مقطع ابتدایی چنین حرکتی منجر به فاجعه آموزشی و تربیتی خواهد شد. از طرفی پیشنهاد حضور نیروهای حق التدریس نیز در مقطع ابتدایی چندان کارساز نخواهد بود و انتظار می رود که مسئولین اموزش و پرورش هر چه  سریعتر وبدون نظریه پردازی و توجیهات متداول ارایه شده همیشگی ،برای این موضوع چاره ای عاجل بیاندیشند. ان شاءالله
 • Roozbeh IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  15 1
  به جای دعواهای سیاسی درد معلم و دانش آموز و مردم را حل کنید . هر چند اگر توان داشتید تو این ۵۰ سال یه کاری می کردید . فقط لطفا از بیت المال کمی هم برای صاحبان اصلیش بگذارید .
 • یک معلم IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
  7 17
  درود بر آقای حاجی بابایی