انجام سالانه ۵ میلیون ماموریت توسط اورژانس

فارس نوشت: رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به فعالیت ۲۴ هزار نفر در این سازمان گفت: سالانه حدود پنج میلیون مأموریت توسط نیروهای اورژانس در نقاط مختلف کشور انجام می‌شود که ۵۰۰ هزار مورد از آن‌ها مرتبط با حوادث ترافیکی است.

جعفر میعادفر ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی نماینده ولی‌فقیه در استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با اشاره به اینکه سه هزار پایگاه اورژانس در سطح کشور فعالیت دارند، عنوان کرد: ۵۰ پایگاه هوایی، دو پایگاه دریایی و ۲۰۰ اورژانس موتوری در ایران فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه ۲۴ هزار نفر در اورژانس به مردم در نقاط مختلف کشور ارائه خدمت می‌کنند، گفت: سالانه حدود پنج میلیون مأموریت را انجام می‌دهیم که ۵۰۰ هزار مورد از آن‌ها مرتبط با حوادث ترافیکی و برای انجام چهار و نیم میلیون مأموریت به منازل مردم مراجعه می‌کنیم که این موضوع نشان از امین بودن نیروهای اورژانس است.

رئیس سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: در شرایطی که بیماران بدترین شرایط را تجربه می‌کنند نیروهای اورژانس با روی باز و بدون دریافت هزینه به کمک بیمار می‌پردازند.

وی از بالا بودن هزینه‌های اورژانس هوایی یاد کرد و گفت: ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان برای پایگاه‌های هوایی اورژانس در سال هزینه می‌کنیم و هر مأموریت برای اورژانس هوایی نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.

میعادفر با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها موضوع پیوند قلب با استفاده از اورژانس هوایی انجام نمی‌شود، مطرح کرد: روز گذشته سی و پنجمین انتقال قلب به همت نیروهای اورژانس انجام شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور از تقدیم ۱۸ شهید به مردم در حوزه مقابله با کرونا یاد کرد و گفت: ۱۰ هزار نفر از نیروهای اورژانس با بیماری کرونا درگیر شدند و این آمار نشان می‌دهد که این افراد بدون هیچ چشم‌داشتی به دنبال ارائه بهترین خدمت به مردم حتی در شرایط کرونایی هستند.

وی با بیان اینکه نیروهای اورژانس سفیران واقعی نظام در میان مردم هستند، تصریح کرد: خدمت به مردم افتخار ما است و امیدواریم با عنایت امام زمان(عج) بتوانیم خدمات گسترده‌تری به مردم ارائه دهیم.

۴۷۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1572093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =