۷۱ درصد جان باختگان تصادفات معابر اصفهان در مراکز درمانی فوت شده‌اند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان با اشاره به اینکه مسئولیت خواهی از تمام سازمانهایی که در کاهش ترافیک و تصادفات نقش دارند ضرورت دارد، گفت: ۷۱ درصد جان باختگان تصادفات معابر اصفهان در مراکز درمانی فوت شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین، سرهنگ محمدرضا محمدی، روز سه شنبه در  دومین جلسه شورای راهبری کاهش تصادفات پلیس راهور و راه استان اصفهان، صحبت های خود را با تاکید مقام معظم رهبری بر تمرکز بر روی نقاط حادثه خیز آغاز و اظهار کرد: استان اصفهان ۶.۴۱ درصد از جمعیت کشور را دارد و پس از تهران و خراسان رضوی جایگاه سوم جمعیتی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: از نظر تعداد شهرستان هم پس از استانهای فارس، خراسان رضوی و خوزستان قرار دارد. طول بزرگراه ها د راستان اصفهان با ۱۰.۱۹ درصد جایگاه دوم در کشور است و بر اساس تعداد وسیله نقلیه موتوری هم با ۷.۷۸ درصد رتبه دوم را از آن خود کرده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان ادامه داد: جان باختگان در معابر درون شهری استان اصفهان بر اساس آمار پزشکی قانونی حاکی از این است که از سال ۹۴ تا هفت ماهه ۱۴۰۰ تعداد دو هزار و ۴۴۶ نفر بوده است که تعداد جان باخته ها بر اساس هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه از ۲.۲ درصد در سال گذشته به ۲.۴ درصد در هفت ماهه سال جاری افزایش یافته است.

وی بیان کرد: تعداد جان باخته ها بر اساس هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه از ۳.۰۷ درصد در سال گذشته به ۱.۵۶ درصد در شش ماهه سال جاری کاهش یافته است.

سرهنگ محمدی با اشاره به اینکه آمار جان باختگان تصادفات فوتی در معابر استان اصفهان در ۷ماهه ابتدای سال، ۱۹۹ مورد بوده است، تصریح کرد: این آمار در سال گذشته ۲۰۸ مورد بوده است که با ۴ درصد کاهش همراه است.

شهرستان گلپایگان  را رکورددار فوتی های تصادفات در معابر

وی شهرستان گلپایگان با ۸۰ نفر جان باخته را رکورددار فوتی های تصادفات در معابر اعلام کرد و افزود: شهرستانهای دهاقان، خوانسار، فریدن کمترین میزان جان باخته را دارا هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان با توضیح آمار مقایسه ای تصادفات جرحی استان اصفهان در ۷ ماهه سال جاری بیان کرد: شهرستان تیران و کرون، خمینی شهر و فریدن بیشترین تصادفات جرحی را دارا هستند و شهرستان های چادگان، اصفهان و شاهین شهر کمترین میزان تصادفات جرحی را دارند.

نقاط حادثه خیز در ۷ ماهه سال جاری

وی با اشاره به اقدامات انجام شده درخصوص نقاط حادثه خیز در ۷ ماهه سال جاری توضیح داد: ۱۵۸ مورد نقاط حادثه خیز استان از ابتدای سال تاکنون شناسایی شد که ۲۰ مورد رفع کامل انجام شد و ۱۳۸ مورد هم تعداد نقاط حادثه خیز باقیمانده است که در ۳۸ مورد اعمال تبصره ۳ ماده ۱۴ اجرایی شد.

۷۱ درصد جان باختگان تصادفات معابر اصفهان در مراکز درمانی فوت شده‌اند

سرهنگ محمدی با اشاره به آمار تصادفات در نقاط حادثه خیز درون شهری استان اصفهان در ۷ ماهه سال جاری، گفت: در ۱۳۸ نقطه حادثه خیز معابر استان اصفهان ۳۲ مورد تصادف فوتی، ۳۲مورد متوفی، هزار و ۱۵ مورد تصادف جرحی و هزار و ۲۵ مورد مجروح و تعداد هزار و ۵۵۵ مورد هم تصادف خسارتی به ثبت رسیده است.

وی به تجزیه و تحلیل تصادفات هفت ماه اخیر پرداخت و اعلام کرد: بیشترین فراوانی تصادفات فوتی و جرحی در ساعات ۱۶ الی ۲۰ به میزان ۲۴ درصد، بیشترین علت تامه تصادفات، عدم توجه به جلو و عدم رعایت تقدم به میزان ۶۵ درصد و بیشترین تصادفات فوتی و جرحی در تمام ایام هفته در روزهای شنبه و چهارشنبه به میزان ۳۲ درصد گزارش شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان افزود: بیشترین نوع برخورد از جلو به عقب و جلو به پهلو به میزان ۶۵ درصد و بیشترین جان باختگان متاسفانه راکبان موتورسیکلت سوار در سنین ۱۸ تا ۲۵ سال بودند.

وی گفت: بیشترین جان باختگان عابرین پیاده بین ۵۵ تا ۷۰ سال سن داشتند و بیشترین عامل وسیله نقلیه درگیر در تصادفات فوتی و جرحی سواری با ۴۶ درصد است که سهم سواری پراید ویژه است.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه از تعداد ۲۰۰ نفر جانباخته ۹۲ نفر جانباخته موتورسیکلت سوار به میزان ۴۶درصد است، اظهار کرد: از تعداد ۲۰۰ نفر جانباخته ۶۶ نفر جانباخته عابر پیاده به میزان ۳۳ درصد بوده است.

وی با اعلام اینکه ۷۱ درصد جان باختگان تصادفات معابر استان اصفهان در مراکز درمانی فوت شده اند، گفت: شعار پلیس راهنمایی و رانندگی همواره بر هوشمندسازی، آرام سازی، آموزش و فرهنگ سازی است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان با اشاره به هوشمندسازی خدمات پلیس راهور بیان کرد: اعمال قانون تخلفات با دستگاه های سپهر به صورت برخط و خودروهای ثبت تخلفات، شماره گذاری خودرو به صورت اینترنتی، ترخیص وسائل نقلیه از طریق دفاتر خدمات الکترونیک، تنظیم کروکی با استفاده از تبلت و ارسال برخط اطلاعات به سازمان های مربوطه و شماره گذاری خودرو درب منزل در راستای اقدامات هوشمندسازی پلیس راهنمایی رانندگی استان اصفهان تعریف شده است.

وی در پایان دومین جلسه شورای راهبری کاهش تصادفات با تاکید بر اینکه از تمام سازمان هایی که در کاهش ترافیک و تصادفات نقش دارند مسئولیت خواهی شود، درخواست کرد: پیست موتورسواری در شهرستان ها دایر شود و تیم های فوریتهای پزشکی و امدادی از جمله جرثقیل ها و یدک کش ها در بزرگراه ها مستقر شود.

48 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1573630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =