رییس دانشکده طب ایرانی دانشگاه ایران: طب سنتی کاملا با واکسیناسیون موافق است

رییس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه شرایط طب سنتی و نقطه نظرات طب ایرانی همواره بر پایه پیشگیری بوده و واکسن هم کاملا مبتنی بر پیشگیری است، گفت: طب سنتی کاملا با واکسیناسیون موافق است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، دکتر امیرحسین جمشیدی رییس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران درخصوص برخی ادعاهای مطرح شده درباره مخالفت طب سنتی با واکسیناسیون در بین مردم، گفت: در طول تاریخ براساس موارد پیش آمده جدید برخی مقاومت ها وجود دارد چرا که انسان یک روحیه محافظه کارانه دارد و نسبت به تغییر مقاومت می کند؛ در ارتباط با واکسیناسیون هم این موضوع تا اندازه ای قابل قبول است اما از آنجایی که با اقدام جدید کاسبی برخی به خطر می افتد آنها با سلامت دیگران بازی می کنند.

وی درباره رویکرد طب سنتی درخصوص واکسیناسیون، توضیح داد: شرایط طب سنتی و نقطه نظرات طب ایرانی همواره بر پایه پیشگیری بوده و واکسن هم کاملا مبتنی بر پیشگیری است؛ می توان گفت که طب سنتی کاملا با واکسیناسیون موافق است.

جمشیدی با بیان اینکه مخالفت ها قابل پیش بینی است و هر شخصی می تواند در سطح جامعه بحث خود را داشته باشد، اظهار کرد: اینکه این مباحث در رسانه ملی که مردم به آن اعتماد دارند، مطرح شود، اعتبار رسانه را خدشه دار می کند. ما با مخالفت افراد هیچ مشکلی نداریم و شنونده اظهارات آنها هستیم.

رییس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر اینکه همه باید پروتکل هایی که وزارت بهداشت اعلام کرده است را رعایت کنیم و با عدم تزریق واکسن سلامت خود و آنهایی را که واکسن زده و در جامعه تردد می کنند را به خطر نیندازیم، تصریح کرد: اینکه بخواهیم یک پسوند سنتی یا اسلامی را به مباحث اضافه کنیم و بر مبنای آن کار خود را پیش ببریم ممکن نیست.

وی ادامه داد: اگر شخصی بخواهد از پروتکل های وزارت بهداشت تخطی و از طب ایرانی و سنتی سوء استفاده کند و پشت این موارد خود را پنهان کند، برنمی تابیم و باید طبق قانون با آنها برخورد شود. در ماده یک قانون مایه کوبی عمومی مصوب سوم مهرماه سال ۲۲، آمده که وزارت بهداری مجاز است برای پیشگیری و مبارزه با امراض همه گیر در موارد لازم مایه کوبی عمومی را اعلام کند. افرادی که خدمات آسیب رسان به سلامت را در جامعه ترویج می کنند می شود مورد پیگرد قرار داد؛ برای من جالب است که چرا در این زمینه امهال می کنیم.

جمشیدی افزود: همچنین در قانون ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در رسانه های ارتباط جمعی داخلی، بین المللی و فضاهای مجازی مصوب ۲۲خرداد ۹۷ اشاره شده که ارائه هرگونه اطلاعات نادرست و تبلیغ خلاف واقع که موجب گمراهی و فریب مخاطب شود به هر طریقی از جمله رسانه های داخلی، بین المللی و فضای مجازی ممنوع است.

رییس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن آرزوی سلامتی برای مردم کشور ابراز امیدواری کرد که شرایط از نظر تبلیغات و رسانه به گونه ای پیش رود که موجب تشدد افکار هموطنان نشود.

وی در پایان تاکید کرد: باید از دستورالعمل های بهداشتی که وزارت بهداشت به عنوان مسئول سلامت کشور اعلام می کند، تمکین شود.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1573665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =