۳۷۰ هزار هکتار از مراتع آذربایجان‌غربی زیر کشت گیاهان دارویی

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی گفت : در سال جاری در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های ابلاغی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، در سطح۳۷۰ هزار هکتار از سطح مراتع استان ، طرح مرتعداری تلفیقی چندمنظوره کاشت گیاهان دارویی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، هادی قاسمی با اشاره به اینکه هدف از اجرای طرح‌های مرتعداری، مدیریت مراتع، حفظ، احیا و توسعه مراتع، بهره‌ برداری اصولی و اشتغال‌زایی است، گفت: با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده، طرح‌های مرتعداری که در گذشته تهیه شده بایستی بازنگری و اصلاح شوند و برای عرصه‌های مرتعی فاقد طرح به ‌زودی طرح مرتعداری تهیه شود.
قاسمی افزود: پس از اجرای طرح، ۲۵۰ هزار هکتار از طرح های مرتعداری تلفیقی احاله مدیریت شده و در اختیار بهره برداران قرار خواهد گرفت.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی گفت : مهمترین اولویت در طرح‌های مرتعداری، حفاظت، اصلاح، احیاء مراتع، اجرای طرح‌های تلفیقی چندمنظوره مانند کاشت گیاهان دارویی، طبیعت‌گردی، زراعت چوب، آبزی‌پروری و...است.
وی با بیان اینکه تا هشتم آذرماه سال ۱۴۰۰ ، پروانه مرتعدارانی که طرح مرتعداری ارائه نکنند باطل خواهد شد، گفت : به منظور تسریع در تحقق مدیریت پایدار و بهره برداری اصولی از مراتع استان ضروری است دامداران و صاحبان پروانه های چرای دام در بازه زمانی مشخص ، نسبت به ارائه طرح مرتعداری اقدام کنند که در غیر این صورت پروانه آنها باطل خواهد شد.
وی تاکید کرد : یکی از اولویت‌های سازمانی ما مدیریت و حفاظت  اصولی از مراتع بوده چرا که تا زمانی مشارکت مردم و بهره‌برداران باشد مدیریت مراتع و عرصه‌های منابع طبیعی دچار مشکل نخواهد شد.

کد خبر 1574238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =