ذوق‌زدگی گانتس و لاپید از اقدام انگلیس علیه حماس

ایسنا نوشت: وزرای خارجه و جنگ دولت رژیم صهیونیستی از تصمیم انگلیس برای "تروریسی" اعلام کردن جنبش مقاومت اسلامی حماس استقبال کردند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی سما، یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و شریک دولت ائتلافی این رژیم در سخنانی در واکنش به "تروریستی" اعلام کردن حماس از سوی دولت انگلیس اظهار کرد: تصمیم انگلیس مبنی بر "تروریستی" اعلام کردن تمامی بازوهای حماس یک دستاورد دیگر برای وزارت خارجه اسرائیل و کشورهای در ارتباط با آن است.

وی از پریتی پاتل، وزیر کشور و لیز تراس، وزیر امور خارجه انگلیس و همچنین دولت این کشور به دلیل اتخاذ این تصمیم تشکر و قدردانی کرد.

لاپید تاکید کرد: این یک تصمیم مهم است و ابزارهای اضافی را برای جلوگیری از ادامه رشد حماس در اختیار سرویس‌های امنیتی انگلیس قرار می‌دهد.

بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هم در بیانیه‌ای کوتاه در این باره گفت: از تصمیم دولت انگلیس برای "تروریستی" خواندن تمامی شاخه‌های حماس استقبال می‌کنم.

وی افزود: این تصمیم حامل پیام قوی است که بر عدم سازش و چشم‌پوشی از فعالیت‌های "تروریستی" برای هدف قرار دادن دولت اسرائیل و جوامع یهودی تاکید دارد.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که وزیر کشور انگلیس جمعه اعلام کرد؛ گروه حماس در این کشور غیرقانونی اعلام شده و به طور کامل ممنوع‌الفعالیت شده است.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1574761

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =