ایران آماده واکسیناسیون پناهندگان/ یک میلیون و 600 هزار دُز واکسن کواکس وارد شد

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از واردات یک میلیون و 600 هزار دُز واکسن کرونا در قالب سازوکار "پوشش بشردوستانه" کواکس به کشور خبر داد و گفت: پناهندگان با همکاری سازمان‌های بین المللی در ایران واکسینه می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی محمودی اظهار کرد: با توجه به اهمیت واکسینه کردن پناهندگان و اتباع خارجی جهت پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ دولت جمهوری اسلامی ایران جلسات متعدد با نهادها و سازمان های بین المللی برگزار کرد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران پس از اخذ مجوزهای لازم توسط وزارت بهداشت و درمان نخستین محموله واکسن کووید ۱۹ به تعداد یک میلیون و ۶۰۰ هزار دُز به همراه ظروف جمع آوری ایمن سازی و سرنگ‌های تزریق را در قالب ساز و کار «پوشش بشردوستانه» کوواکس تحت حمایت سازمان ملل متحد در امور پناهدگان را تامین کرد و این واکسن‌ها از طریق فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی وارد و تحویل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی شد.

مدیرکل امور پناهندگان اظهار کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهایی که تحت تاثیر پاندمی بیماری کووید -۱۹ قرار گرفت، در ماه‌های اخیر توانسته به طور گسترده برنامه واکسیناسیون کووید۱۹ را به اجرا درآورد و پناهندگان ساکن در کشور را همزمان با شهروندان ایرانی واکسینه کند.

23231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1574785

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =