بیانیه حزب‌الله در واکنش به اقدام انگلیس علیه حماس

ایرنا نوشت: جنبش حزب الله لبنان شنبه شب با انتشار بیانیه‌ای، اقدام انگلیس مبنی بر قرار دادن نام حماس در فهرست گروه‌های به اصطلاح تروریستی را محکوم کرد و این تصمیم را اشتباه و ظالمانه خوانده است.

به گزارش شبکه خبری المیادین، حزب الله تصریح کرد، این تصمیم بر اراده ملت فلسطین و حماس هیچ تأثیری ندارد.  

این گروه مقاومت لبنانی افزود،  این اقدام لندن، تداوم تأسف‌بار سیاست انگلیس در جانبداری کامل از رژیم صهیونیستی دشمن ملت فلسطین و سیاست‌های آن است.

در بیانیه حزب الله تأکید شده است که دولت انگلیس باید در محاسبات اشتباه خود تجدید نظر کرده و از این تصمیم اشتباه، عقب نشینی کند.

در پایان بیانیه حزب الله آمده است،  تصمیم اخیر انگلیس عزم و اصرار گروه‌های فلسطین برای جهاد را شدت خواهد بخشید و موجب پیروزی نهایی و آزادسازی [فلسطین] خواهد شد.

منابع خبری انگلیس روز جمعه به نقل از پریتی پتل وزیر کشور انگلیس گزارش دادند که فعالیت جنبش حماس در این کشور بر اساس قانون «مبارزه با تروریسم» منع خواهد شد و براین اساس، هر کسی که از حماس حمایت کند، پرچم آن را برافراشته یا جلساتی برای این سازمان ترتیب دهد، قانون انگلیس را نقض کرده است.

به نوشته روزنامه تایمز، وزیر کشور انگلیس گفت که تعلق داشتن به حماس، ابراز همراهی با آن، کمک به ترتیب جلسات یا نمایش پرچم های آنان در ملا عام ۱۰ سال مجازات حبس خواهد داشت.

در واکنش به این تصمیم، جنبش حماس با انتشار بیانیه ای تروریستی خواندن خود را محکوم و خواهان محکومیت این تصمیم انگلیس شد و آن را تداوم تعدی علیه ملت فلسطین و حقوق ثابت آنها دانست که از بیش از یکصد سال پیش آغاز شد.

حسین امیرعبداللهیان وزیرامورخارجه جمهوری اسلامی ایران نیز روز جمعه تصمیم انگلیس برای تروریستی خواندن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را محکوم کرد.

۳۱۱۳۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1574988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =