واکنش عضو مجلس خبرگان به مهاجرت نخبگان: مهاجرت موقتی برای خدمت به میهن مطلوب است

فارس نوشت: حجت‌الاسلام حاج ابوالقاسم دولابی با بیان اینکه گاهی مهاجرت برای تغییر موقعیت به‌منظور موفقیت بیشتر و درنتیجه خدمت بیشتر به کشور به‌شمار می‌رود، گفت: این نوع مهاجرت، موقّت است و با هدف خدمت به میهن و اعتلای انقلاب اسلامی است که می‌توان آن را مطلوب دانست.

حجّت‌الاسلام محمّد حاج ابوالقاسم دولابی با بیان اینکه مهاجرت در فرهنگ اسلام از ابعاد مختلفی قابل بررسی است، گفت: در اسلام گاهی مهاجرت برای تغییر موقعیت به‌منظور موفقیت بیشتر و درنتیجه خدمت بیشتر به کشور به‌شمار می‌رود. این نوع مهاجرت، موقّت است و با هدف خدمت به میهن و اعتلای انقلاب اسلامی است که می‌توان آن را مطلوب دانست.

وی ادامه داد: گاهی مهاجرت به‌معنای ترک وطن و به معنای رها کردن خاستگاه اصلی رشد انسان است و اینکه ظرفیت‌ها و فرصت‌های انسانی کشور را در اختیار بیگانگان قرار گیرد. این نوع مهاجرت نه‌تنها مطلوب نیست بلکه خیانت و به‌معنای از دست دادن سرمایه‌های کشور است.

نماینده زنجان در مجلس خبرگان افزود: چطور یک شیء عتیقه و کالای زیرخاکی سرمایه کشور محسوب می‌شود و نباید در اختیار بیگانگان قرار بگیرد امّا منابع انسانی که مهم‌ترین سرمایه‌های کشور هستند تشویق به خروج از کشور می‌شوند و این سرمایه بزرگ را در اختیار دشمنان قرار می‌دهند.

حاج ابوالقاسم با بیان اینکه کسانی که نخبگان را به مهاجرت به معنای منفی آن دعوت می‌کنند، در حق نخبگان و کشور خیانت بزرگی می‌کنند،‌ تصریح کرد: خیانت در حق نخبگان به این معنا است که آن‌ها را در مجرای ولایت دشمنان نظام و انقلاب قرار می‌دهند. همچنین از این نظر خیانت به کشور است که کشور را از سرمایه‌های ذی‌قیمتی که دارد محروم می‌کند.

عضو خبرگان افزود: توصیه ما به نخبگان این است که علی‌رغم کم و کاستی‌هایی که وجود دارد با تلاش پیگیر و روحیه انقلابی که دارند برای خدمت به این کشور که نقطه امید مستضعفان عالم است، در کشور بمانند و خودشان را وقف اعتلای کشور کنند.

۲۳۲۱۹

کد خبر 1574993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =