۰ نفر
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰
هوای تهران ناسالم برای همه شهروندان

در حالی که کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون ۱۵۲ و در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها است، کیفیت هوا در بیش از ۱۵ ایستگاه در شرایط قرمز قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۸ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت در حالی که شاخص هم اکنون تهران عدد ۱۵۲ و ناسالم برای همه گروه‌ها را نشان می‌دهد و پیش بینی می‌شود این عدد در طی روز بالاتر رود.

در ۱۱ ایستگاه هم اکنون شاخص آلودگی هوا شرایط قرمز را نشان می‌دهد که شامل محدوده‌هایی از منطقه ۶، ۷، ۱۳، ۱۰،۲۲، ۲۱، ۱۸،۱۱، ۱۹ و یک است که عددهایی بین ۱۵۶ و ۱۸۲ را نشان می‌دهند. شاخص ۱۸۲ مربوط به محدوده‌ای از منطقه ۱۹ است.

سازمان هواشناسی در این شرایط جوی نسبت به پرهیز از ترددهای غیر ضروری به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، خودداری از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز تا حد امکان، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها توصیه می‌کند.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول (سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

47231

کد خبر 1575073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =