لزوم بازنگری در قراردادهای موقت کارگران استان یزد

مدیر روابط کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: با توجه به مکاتباتی که با وزارت کار داشتیم قراردادهای کارگران از حالت موقت خارج می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، محمدجواد حیدری با اشاره به مشکلات کارگران گفت: سال گذشته حدود ۱۰ هزار کارگر از شهرستان‌های مختلف استان یزد برای مسکن ثبت نام کردند که تعداد آن‌ها پس از پالایش بسیار کمتر شد. هم اکنون در مرحله جانمایی هستیم و مشخص نیست ساخت مسکن از چه زمانی آغاز می‌شود.

وی درباره قراردادهای موقت کارگران اظهار داشت: این یک مشکل کشوری است و ما در استان یزد مکاتباتی با وزارت کار و همچنین جلسات مختلف با نمایندگان داشتیم تا قراردادها به ویژه در مشاغلی که طبیعت مستمر دارد، از حالت موقت خارج شود.

حیدری افزود: بر اساس ماده ۴۱ قانون کار، شورای عالی کار هر سال حداقل حقوق کار را اعلام می‌کند که باید هم بر اساس تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی باشد و هم میانگین هزینه یک خانوار متوسط را پوشش دهد.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پیشنهاد مطرح شده درباره افزایش چند مرحله‌ای حقوق و دستمزد کارگران تصریح کرد: این پیشنهاد عملی نشده و امیدواریم افزایش حداقلی حقوق کارگران از سوی شورای کار در سال جاری با توجه به تورم موجود در حد مطلوبی باشد. 

46

کد خبر 1575106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =