اجرای ۴۰ تئاتر خیابانی در جشنواره چتر زندگی یزد

رئیس حوزه هنری یزد گفت: جشنواره چتر زندگی یزد با هدف تحکیم خانواده، ترویج سنت‌های بومی و محلی و تقویت روحیه نشاط و امید آفرینی از پنجم آذرماه در یزد آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، محمدصادق کوچک‌زاده با اشاره به ارسال ۱۱۶ اثر به این جشنواره و انتخاب ۱۴ اثر برای اجرا و ارزیابی گفت: این آثار از استان‌های سیستان و بلوچستان، تهران، اصفهان، تبریز، ایلام و یزد بوده و شهر میراث جهانی یزد میزبان ۶۸ هنرمند نمایشی کشور خواهد بود.

وی نمایش «آشوبگران» از سیستان بلوچستان، «حباب زیر آب»، «دومینو» و «حاصل» از تهران، «پشت خط حامل»، «من بهمنیم» و «۲۵ متر آرزو» از اصفهان، «نان» از آذربایجان شرقی، «نبش کوچه بن بست» از همدان، «سوگلی» از ایلام و «چندخان»، «واقعاً کسی خوابش میبره» و «بی سر و زمین» از استان یزد را آثار پذیرفته در این جشنواره عنوان کرد.

دبیر جشنواره چتر زندگی یزد با بیان این که طبق هماهنگی‌های انجام شده فرآیند اجرای تئاترهای خیابانی از پنج شنبه عصر در یزد آغاز می‌شود، تصریح کرد: قرار است ۴۰ نمایش خیابانی با محوریت ۱۴ اثر برتر این دوره جشنواره چتر زندگی یه مدت سه روز از پنجشنبه پنجم آذرماه در سطح شهر یزد اجرا شود.

وی اجرای نمایش خیابانی در خانه سالمندان و مراکز توانبخشی را از دیگر برنامه‌های این جشنواره یاد کرد و ادامه داد: پارک باغ ملی، پارک آزادگان، گذر فرهنگ و هنر، میدان امیرچخماق، خیابان مسجد جامع و گلزارشهدای خلدبرین از جمله مکان‌های تعیین شده برای اجرای تئاترهای خیابانی چتر زندگی است.

کوچک زاده تحکیم بنیاد خانواده و تقویت روحیه نشاط و امیدآفرینی را مهمترین هدف این رویداد هنری و ملی عنوان کرد و گفت: ترویج سنت‌های اصیل و بومی یکی از رویکردهای جدی جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی است که سعی شده توجه ویژه‌ای به فرهنگ و آداب رسوم اقوام مختلف در کشور داشته باشد.

وی خاطرنشان ساخت که این جشنواره در ششم آذرماه با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان می‌دهد.

46

کد خبر 1575383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =