کاظم هژیرآزاد: کار که باشد خیال آدمی راحت است/ در این سن و سال ضربه پذیریم

ایسنا نوشت: کاظم هژیرآزاد، بازیگر باسابقه می‌گوید: کار که باشد، خیال آدمی از خیلی جهات راحت است و ای کاش همیشه کار باشد.

کاظم هژیرآزاد تاکید می‌کند که در شرایط دشواری مانند همه‌گیری کرونا، دولت‌ها هستند که باید چراغ تئاتر را روشن نگه دارند و در وهله بعد، این مسئولیت بر عهده عوامل اجرایی تئاتر است.

او درباره فعالیت خودش در تئاتر می‌گوید: تئاتر، وقت‌گیر است و از طرف دیگر تمرین تئاتر باید طوری باشد که بتوان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد. بنابراین آماده‌سازی تئاتر در این شرایط، خیلی مشکل است بخصوص که ما هم در این سن و سال ضربه پذیریم و ببینید در این مدت چه تعداد هنرمند به خاطر کرونا از دست‌مان رفته‌اند؛ از پرویز پورحسینی تا کریم اکبری مبارکه و عزت‌الله مهرآوران و دیگران. پس باید همچنان مراعات کنیم.

هژیرآزاد ادامه می‌دهد: امیدوارم بعد از کرونا فرصتی باشد تا با خیال راحت کار کنیم و شرایط هم طوری باشد که تماشاگران مجبور نباشند برای رعایت اصل فاصله‌گذاری اجتماعی در سالن‌های تئاتر با فاصله بنشینند.

این بازیگر پیشکسوت با تاکید بر لزوم حمایت دولت‌ها از تئاتر در شرایط سختی مانند کرونا خاطرنشان می‌کند: دولت باید از کارهایی که مجوز اجرایشان را صادر کرده، حمایت کند و متناسب با بلیت‌های خریداری شده، به آنان کمک هزینه بپردازد. باید برای حمایت از تئاتر و زنده نگه داشتن آن چنین اقدام‌هایی انجام بدهد.

هژیرآزاد یادآوری می‌کند که تئاتر در همه جای دنیا همواره نیازمند حمایت‌های دولتی است و می‌افزاید: در وهله اول دولت‌ها هستند که باید چراغ تئاتر را روشن نگه دارند آن هم در شرایط سختی مانند کرونا و در مرحله بعد، این وظیفه بر عهده عوامل و گروه‌های نمایشی است.

او که این روزها مشغول بازی در دو سریال تلویزیونی است، اضافه می‌کند: در سریال «بی نشان» به کارگردانی راما قویدل و «تمام رخ» بازی می‌کنم . هر دو سریال همزمان با هم ساخته می‌شوند ولی برای حضور در هر دو هماهنگی کرده‌ایم تا مشکلی پیش نیاید.

کاظم هژیرآزاد در پایان می‌گوید: کار که باشد، خیال آدمی از خیلی جهات راحت است. امیدوارم همیشه کار باشد و امیدوارم همه مردم از جهت کرونا، امنیت بیشتری داشته باشند و ما هم در کنار دیگر هموطنان‌مان، روزگار بهتری داشته باشیم.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1575439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =