طالبان با نیروهای تازه‌نفس به جنگ داعش رفت

ایسنا نوشت: روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داده‌است که طالبان جنگ پنهان خود علیه داعش در ننگرهار را گسترش داده و صدها نیروی تازه‌نفس به این ولایت اعزام کرده‌اند.

به گزارش افق نیوز، به گفته مقامات امنیتی طالبان، بیش از ۱۳۰۰ جنگجوی دیگر طالبان در ماه گذشته با دستور افزایش سرعت عملیات در ولایت ننگرهار مستقر شده‌اند.

به گفته ساکنان جلال‌آباد و نظامیان طالبان، حملات شبانه علیه اعضای مظنون به داعش در حال افزایش است. تاکنون صدها نفر دستگیر شده که تعدادی از آنها ناپدید شده یا کشته شده‌اند.

قاری نورالله فاتح، یک تن از نیروهای اطلاعاتی طالبان در جلال آباد، گفته‌است: نبرد دشوار است و بله گاهی اوقات وحشیانه است، اما ما باید داعش را نه فقط از افغانستان، بلکه از کل جهان ریشه کن کنیم.

واحد فاتح اکثر شب‌ها از غروب آفتاب تا صبح، چندین عملیات جستجو را برای مظنونان داعش در جلال‌آباد انجام می‌دهد.

فاتح برآورد کرده‌است که هر هفته هفت تا ۱۰ مظنون داعش در جلال آباد دستگیر و حدود شش نفر کشته می‌شوند.

داعش در عرض چند هفته پس از تسلط طالبان، حملات خود را از جلال‌آباد آغاز کرد.

فرماندهان محلی طالبان در ابتدا با کشتن چندین متهم به همکاری با داعش و حلق آویزکردن اجساد آنها، به این حملات پاسخ دادند.

فاتح، جنگجوی طالبان در جلال آباد گفته‌است: این یک راه بسیار مؤثر برای پاسخ بود. این درسی برای مردم بود که اگر به داعش بپیوندید این اتفاق می‌افتد. ما می خواستیم عواقب آن را به آنها نشان دهیم.

طالبان در حالی به ننگرهار که پایگاه داعش شناخته می‌شود، نیرو اعزام کرده‌اند که مقام‌های داعش می‌گویند داعش در افغانستان حضور فیزیکی ندارد و تهدید جدی نیست.

در همین حال، به تازگی لاینز؛ نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت که شاخه خراسان داعش تقریبا در تمام ولایات حضور دارد و به طور فزاینده‌ای فعال است. به گفته او طالبان در مهار داعش ناتوان نبوده‌اند.

داعش اخیر حملات مرگباری را در کابل و ولایات قندهار و قندوز به عهده گرفته‌است.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1576068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =