بازگشایی تمام مدارس در اصفهان/دانش آموزان از آموزش حضوری استقبال کردند

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: تمام مدارس اصفهان به صورت حضوری بازگشایی شده است و بسیاری از دانش آموزان از آموزش حضوری استقبال کردند.

آذر کیوان امیرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار کرد: بازگشایی مدارس در روستاها و هنرستان‌ها از ابتدای مهرماه به صورت حضوری برگزار شد؛ از نیمه آبان ماه متوسطه دوم راهی مدارس شدند و از ابتدای آذرماه هم تمام مدارس استان اصفهان بازگشایی شده است و مدیران نمی توانند با اختیار خودشان تعیین کنند که دانش آموزان حضوری یا مجازی آموزش ببینند.

وی افزود: دو ماه زمان کافی است که اگر مساله‌ای ایجاد می شد به اطلاع ستاد ملی مقابله با کرونا می رسید و تصمیم دیگری اتخاذ می شد اما با توجه به اینکه تاثیر آموزش حضوری در آموزش و پرورش حق دانش آموزان است در شرایطی که جامعه نسبت به کرونا واکسینه می شود نیاز است که با همکاری دانش آموزان در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آموزش و پرورش به صورت حضوری دنبال شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه موردی از ابتلا به کرونا در مدارس گزارش نشده است، بیان کرد: هر دانش آموز علامت داری شناسایی می شود و آن کلاس به مدت دو هفته تعطیل خواهد شد بنابراین اگر موارد انگشت شماری گزارش شده باشد دلیل بر ابتلا به کرونا نیست چراکه علائم سرماخوردگی در این فصل رایج است.

وی از آموزش حضوری دانش آموزان تمام قد دفاع کرد و افزود: تمام مدارس استان اصفهان با نظارت اداره کل آموزش و پرورش نسبت به آموزش حضوری اقدام کرده اند و در گروه هایی باظرفیت ۵۰ درصد، متناسب با فضای فیزیکی سر کلاس حاضر می شوند.

امیرپور با اشاره به اینکه خانواده های دانش آموزان هم از آموزش حضوری استقبال می کنند، گفت: یادگیری دانش آموزان به آموزش خلاصه نمی شود بلکه پرورش دانش آموزان موضوع مهمی است به ویژه برای دانش آموزان ابتدایی که نیاز است با ارتباط و تعامل چهره به چهره آموزش ببینند.

46

کد خبر 1576135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =