دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه ۳۷ جهانی را کسب کرد

ایلنا نوشت: براساس آخرین رتبه‌بندی US News، دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به کسب جایگاه ۳۷ در فهرست «Best Global Universities for Mathematics» و جایگاه نخست در میان مراکز آموزشی ایران در حوزه ریاضیات شد.

براساس این رتبه‌بندی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه ریاضیات رتبه ۳۷ جهانی را کسب کرده است. براساس این رتبه بندی، دانشگاه MIT، استنفورد و پرینستون در جایگاه‌های اول تا سوم ریاضیات قرار گرفته‌اند. همچنین، دانشگاه‌های سوربن، کمبریج، برکلی، هاروارد، پاریس، آکسفورد و دانشگاه صنعتی زوریخ نیز در جایگاه‌های چهارم تا دهم قرار گرفته‌اند.

در میان دانشگاه‌های آسیایی، رتبه اول تا سوم ریاضیات متعلق به کشور چین و رتبه هشتم مربوط به دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

بنا بر نتایج این رتبه بندی، در میان دانشگاه‌های ایران نیز صرفا دو دانشگاه در فهرست دانشگاه‌های برتر در حوزه ریاضیات قرار گرفته‌اند و جایگاه دانشگاه امیرکبیر نخست بوده است.

این نظام رتبه‌بندی سالانه دانشگاههای جهانی را در ۴۳ حوزه موضوعی کلیدی بر اساس فهرست Clarivate و بر اساس داده‌ها و معیارهای مورد استفاده در Web of Science رتبه‌بندی می‌کند.

این رتبه‌بندی‌های موضوعی بر اساس عملکرد تحقیقاتی دانشگاهی، از جمله انتشارات و استنادها و همچنین شاخص‌هایی برای شهرت جهانی و منطقه‌ای در هر موضوع خاص برای دوره پنج‌ساله ۲۰۱۵-۲۰۱۹ بوده است. 

۴۷۲۳۳

کد خبر 1576248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =