موعود بنیادی فر: کدام جعل، خودم صحت نامه را تایید می‌کنم/ آقایان پیشکسوت پشت ما باشید نه مقابل ما

موعود بنیادی‌فر داور بین‌المللی فوتبال ایران می‌گوید نامه‌ای که داوران به رئیس جمهور و وزیر ورزش نوشتند واقعی است و آنها خواستار ورود VAR به ایران شده‌اند.

زاوش محمدی: بعد از ظهر پنج شنبه بود که انتشار یک نامه فضای فوتبال ایران را تحت تاثیر خودش قرار داد. مضمون نامه این بود که تعدادی از داوران شاغل در لیگ برتر با ارسال نامه ای به رییس جمهور و وزیر ورزش و جوانان خواستار ورود VAR به فوتبال ایران شدند.

این اتفاق در حالی افتاد که ساعاتی پس از انتشار این نامه در رسانه های معتبر خبر دیگری منتشر شد که اساس این نامه رو زیر سوال می برد. خبر منتشر شده این بود که نامه منتشر شده جعلی است و داوران زیر آن را امضا نکرده اند و این نامه از دل خود فدراسیون بیرون آمده است!

ابتدا علی خسروی داور پیشکسوت فوتبال ایران بود که در این باره موضع گرفت و گفت:«من مطمئن هستم که این نامه از سوی داوران شاغل در لیگ برتر نیست. داوری یعنی شجاعت اگر این نامه رسمی و واقعی است چرا اسم داوران امضاءکننده آن مشخص نیست و چرا هیچ جنبه رسمی ندارد؟ باز هم تأکید می‌کنم که این نامه ادبیات داوران نیست و اصلاً منطقی هم نیست. مثل این می‌ماند که اهالی رسانه به وزارت ارشاد بگویند در محل کار ما دوربین بگذارید. یعنی داوران می گویند کار ما خوب نیست برای ما کمک بفرستید؟ من به ضرس قاطع می‌گویم که خود داوران شاغل در لیگ برتر بهتر از هر کسی می‌دانند که همین سیستم کمک داور ویدیویی هم به ایران بیاید مشکلات خودش را دارد همانطور که در بازی‌های اروپایی هم سیستم VAR صددرصد جواب نداده است.»

خسروی ادامه داد:« من چند سال پیش هم گفتم پروسه استفاده از سیستم VAR  ده ساله است و ما چند سال آن را سپری کرده‌ایم. باید چند سال دیگر هم تحمل کنیم چون ابتدا باید فرهنگ آن را جا بیندازیم.اگر می‌خواهیم به داوری کنیم باید از ابتدا هدست‌ها را درست کنیم. در همین بازی هوادار و آلومینیوم هدست داوران کار نمی‌کرد. به خاطر همین چیزها است که می‌گویم این نامه مثل شب‌نامه‌نویسی‌های داوری است که این روزها زیاد شده است و داوری که شجاعت داشته باشد اسمش را پای نامه می‌نویسد.»

انتشار حرف های خسروی اما واکنش های زیادی را به همراه داشت.یکی از این داوران موعود بنیادی فر داور خوب ایران است که حرف های زیادی برای گرفتن دارد که در ادامه می خوانید.

آقای بنیادی فر،پس از انتشار این نامه خبر دیگری منتشر شد که این نامه جعلی است و کسی زیر آن را امضا نکرده است.
ما هر چه می کشیم از خودی است!دلیل اینکه امضای خیلی از داوران پای این نامه نیست به این دلیل است که پراکندگی داوران در سطح ایران زیاد است.ما در حدود ۸۰ – ۹۰ داور در لیگ برتر داریم که در شهرهای مختلف ساکن هستند.با این حال خیلی از داوران بین المللی و داخلی با کلیت این نامه موافق هستند.ما یک خواسته بحق را از رییس جمهور خودمان داشته ایم و خواسته بیجایی هم نبوده است. خود هواداران،باشگاه ها،مدیران و سرمربیان خواستار حضور VAR در ایران هستند.آنها می گویند مشکلی نیست تا ما می گوییم می شود مشکل و جعلی؟

پس شما صحت این نامه را تایید می کنید.
بله،داور هم یک آدم است که دو تا چشم دارد و ممکن است یک لحظه صحنه ای را نبیند.گاهی اتفاق هایی می افتد که فقط چشم دوربین می تواند آن را تشخیص بدهد.اجازه بدهید آرامش به جامعه فوتبال و داوری برگردد.اجازه بدهید همه ما وقتی از ورزشگاه خارج می شویم همه چیز همان جا تمام شده باشد و شب سرمان را راحت روی زمین بگذاریم و راحت بخوابیم.

موعود بنیادی فر: کدام جعل، خودم صحت نامه را تایید می‌کنم/ آقایان پیشکسوت پشت ما باشید نه مقابل ما

مدت هاست که انگشت اتهام در خیلی از بازی ها به سمت داوران است و ...
اجازه بدهید توضیح بدهم.بارها و بارها شده که یک تیم از لحاظ فنی ضعیف است و فقط کافی است تا ما یک اوت به ضرر آنها بگیریم.پس از پایان بازی متهم چه کسی است؟داوران!من به شما می گویم که این نامه حقیقی است و خیلی از پیشکسوتان در جریان نیستند و حتی با ماهایی که این نامه را تایید کرده ایم ارتباطی نداشته اند.با این حال بنده صحت آن را تایید می کند و امیدوارم این اساتید به متن نامه توجه کنند نه حاشیه آن. دیکته نانوشته شاید غلط هایی هم داشته باشد اما از همه دوستان می خواهم بیایند و کمک کنند تا این اتفاق بیفتد.آقای رئیسی، رییس جمهور محترم از دل همین مردم و ورزشی هستند و می دانیم که انشاءالله نظر مثبتی روی این قضیه خواهند داشت.دوستان پیشکسوت هم به جای اینکه مقابل ما قرار بگیرند بیایند و پشت ما باشند.حالا متولی هر کسی می خواهد باشد اما اجازه بدهید VAR به ایران بیاید،هر چه هم زودتر،بهتر.

چرا داورهای ما در مراحل بالای مسابقات بین المللی قضاوت نمی کنند؟

داورهای ما به خاطر اینکه لایسنس VAR ندارند نمی توانند در مراحل بالایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و انتخابی جام جهانی حضور داشته باشند. این مطالبه ما داوران از رئیس جمهور است که این اتفاق بزرگ از طرف افراد بزرگ رقم بخورد و با حمایت آنها VAR وارد ایران شود.

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1576890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =