دره ستاره ها با ۳۳.۵هزار بازدید کننده، جذاب ترین ژئوسایت قشم برای گردشگران

مدیر ژئوپارک جهانی قشم از بازدید ۷۲هزار و۹۱۸ نفر گردشگر از جاذبه های طبیعی ژئوسایت های جزیره قشم در طول ۸ ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفـت: در طول این مدت دره ستاره ها با ۳۳هزار و ۵۲۳ نفر بیشترین و دره تندیس ها با سه هزار و ۴۸۵ نفر کم ترین بازدید کننده را داشته است.

به گزارش خبرآنلاین از قشم علیرضا امری کاظمی افزود: تنگه چاهکو با ۳۰هزار و ۳۱۱ نفر و غار نمکی با پنج هزار و ۵۹۹ نفر به ترتیب در رده دوم و سوم این رده بندی از نظر تعداد بازدیدکننده در طول این مدت قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه این سایت ها در ماه فروردین با ۲۳هزار و ۹۱۵نفر، بیشترین و ماه مرداد با ۵۹۷ نفر، کم ترین بازدید کننده را داشته اند از حضور ۱۰۹ نفر بازدیدکننده خارجی در میان کل بازدیدکنندگان این سایت ها در طول هشت ماه سال جاری خبر داد و گفت: از این تعداد اتباع خارجی، ۷۲ نفر از دره ستاره ها، ۲۴ نفر از غارنمکی، ۱۱ نفر از تنگه چاهکو و دو نفر نیز از دره تندیس ها بازدید کردند.

امری کاظمی با اشاره به اینکه ۵۲ درصد کل بازدیدهای هشت ماهه این سایت ها طی دو ماه اخیر یعنی مهر و آبان صورت گرفته است، گفت: در ماه مهر ۱۴هزار و ۶۱۹ نفر و آبان ۲۵هزار و ۴۹۵ نفر و در مجموع ۴۰هزار و ۱۱۴ نفر از این چهار سایت بازدید کرده اند که بالغ بر ۵۲ درصد کل بازدیدهای هشت ماهه از این سایت ها را تشکیل می دهد.   

مدیر ژئوپارک جهانی قشم به تعداد بازدید کنندگان از موزه این ژئوپارک واقع درشهر قشم در طول این هشت ماه نیز اشاره کرد و گفت: در این مدت افزون بر یک هزار و ۲۶ نفر از این موزه بازدید کردند که بازدید ۶۶۷ نفر یعنی ۶۵درصد آنها تنها در دو ماه مهر و آبان صورت گرفته است.

گفتنی است ژئوپارک جهانی قشم واقع در جزیره قشم، نخستین ژئوپارک خاورمیانه است که از سال ۱۳۸۵ به عضویت شبکه جهانی ژئوپارک‌های تحت حمایت یونسکو درآمده و دارای ۲۵ ژئوسایت( مکان دارای میراث زمین شناسی) است که مهم ترین آنها عبارت‌اند از: دره ستاره ها، بام قشم، دره تندیس‌ها، تنگه چاه‌کوه، غار نمکی، جزایر ناز، جنگل حرا، ساحل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها، صخرهٔ خرچنگ‌ها، روستای لافت، غار خربس و تالاب پرندگان دو کوهک.

46

کد خبر 1577030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =