آغاز اجرای خوشه صنعتی ماهیان سردابی

عملیات اجرایی توسعه خوشه صنعتی ماهیان سردابی در چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گفت: پس از پایان مطالعات و امکان‌سنجی، عملیات اجرایی توسعه خوشه صنعتی ماهیان سردابی در استان آغاز شد.

حمیدرضا فلاح افزود: توسعه این خوشه صنعتی در راستای تقویت تولید خوراک آبزیان و پرورش ماهی، می‌تواند ضمن ارتقای بازدهی تولید، زمینه را برای تسهیل بازار فروش و خرید مواد اولیه صنعتِ پرورشِ ماهیانِ سردابی فراهم کند.

وی گفت: از آنجا که «خوشه‌های صنعتی» در سیاست‌های اقتصادی و صنعتی کشورهای توسعه‌یافته نقش‌ِ محوری دارند، ایجاد و توسعه آن‌ها، یکی از مأموریت‌های اصلی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری افزود: موقعیت جغرافیایی، نیروهای متخصص و ماهر و جایگاه مؤثر در تولید نهاده‌ها و خوراک آبزیان، چهارمحال و بختیاری را در یک‌دهه اخیر در رتبه نخست تولید ماهیان سردابی کشور قرار داده است که بر همین اساس، آبزی‌پروری مزیت نسبی این استان در راستای سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی محسوب می‌شود.

فلاح افزود: چهارمحال و بختیاری با تولید بیش از ۲۲ هزار تُن ماهی سردابی به ارزش ۴۸۴ میلیارد تومان، پیشرو در تولید ماهیان سردابی در کشور است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون ۶ خوشه صنعتی در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده که از این تعداد ۲ خوشه صنعتی فرش و گز خاتمه یافته، خوشه‌های قارچ و نساجی در مرحله مطالعات و امکان‌سنجی و خوشه‌های صنعتی خاتم و ماهیان سردابی هم در مرحله اجرایی قرار دارند. 

46

کد خبر 1577335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =