پیشنهاد نماینده مجلس: رتبه‌بندی معلمان را از دستور خارج کنیم تا بتوانیم فوق‌العاده شغل آنها را بپردازیم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس به دنبال تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان به نحوی است که قابلیت اجرا را داشته باشد و ما نمی‌خواهیم از کنار آن عبور کرده و در نهایت مصوبه‌ای بی‌سرانجام داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد وحیدی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی بیان کرد: از هیات رئیسه مجلس ضمن رعایت آیین‌نامه داخلی انتظار می‌رود رعایت بی‌طرفی را نیز مدنظر قرار دهند. لایحه رتبه‌بندی معلمان تاکنون سه بار با اولویت در صحن مجلس بررسی شده اما هیات رئیسه مرتبا اعداد و ارقام مختلفی را درخصوص اجرای این لایحه اعلام می‌کند.اگر دولت توان پرداخت اعتبار این لایحه را ندارد صراحتا اعلام کند و مجلس شورای اسلامی نیز با شجاعت آن را از دستور کار خارج کند. افزایش یک میلیون یا دو میلیونی پولی نیست که مشکل معلم را حل کند حداقل مجبوریم لایحه را از دستور خارج کرده فوق‌العاده معلمان را پرداخت کنیم و زمانی که اعتبار لازم تامین شد مجددا در دستور قرار دهیم.

وی در ادامه اظهار کرد: با این رویه که پیش گرفته شده هم آبروی مجلس را برده‌اید هم آبروی دولت را. اگر مصوبه مجلس شورای اسلامی بار مالی برای دولت دارد اجازه دهید به شورای نگهبان رفته و اجازه دهید شورای نگهبان به آن رسیدگی کند اما جلوی حق نماینده را نگیرید.

عبدالرضا مصری که اداره جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به وی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی یکپارچه به اجرای رتبه‌بندی معلمان تاکید دارد و اگر بخواهد سرسری از کنار آن بگذرد می‌تواند آن را همین‌گونه تصویب کرده و سپس شورای نگهبان ایراد اصل ۷۵ به آن بگیرد و دولت به دنبال تامین منابع برود که بدین ترتیب لایحه بی سرانجام باقی می‌ماند، اما ما نمی‌خواهیم این لایحه را همین طوری به حال خود رها کنیم و هیات رئیسه مجلس جلسات متعددی را در این زمینه برگزار کرده تا در نهایت چیزی مصوب شود که قابلیت اجرا داشته باشد. مجلس برای فرهنگیان و جایگاه آنها ارزش قائل است همه ما ارزش و حق معلم را می‌دانیم و نمی‌خواهیم این لایحه بی‌سرانجام باقی بماند.

23231

کد خبر 1577442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مومیوند IR ۰۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  50 4
  بابا بس کنید.در اواخر دولت قبل ،مصوبه مجلس در مورد انرژی اتمی یک روزه تصویب شد به قانون تبدیل شد ویرایش تایید نهایی به شورای نگهبان رفت تا ظهر برگشت و ساعت 2 بعدازظهر اجرا شد!! سه ماهه در مورد رتبه بندی جلسه تشکیل می شه حالا به نتیجه رسیدید از دستور کار خارج بشه!!!
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  41 2
  شما مجلسیان بهتر می دانید اگر معلم نباشد انتخاباتی نیست متاسفانه معلم ابزاری شده در دست شماتا شماها را به منصب وپول ومقام برساند بعد اینگونه حقش را کف دستش بگذارید متاسفانه این رفتارهای دوگانه ومنفعت طلبانه شما اموزش وپرورش ومعلم را نابود کرده وحال افسرده کشوراز بی رمقی اموزش وپرورش است ارتقا کشور در جذب نگهداری معلم باسواداست نه معلم نهضتی ونه مدارس غیردولتی
 • فرهنگی IR ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  48 3
  به خدا هرگز جایگاه معلم رو نمیدونید،اگه میدونستید این پونزده سال به سر نمیگردوندید،معلم درفقر وفلاکت است وشما در پر قو ..سواره خبرازپیاده نداره،تاریخ درموردشمامجلسیان قضاوت خواهدکرد،برید دنبال همون مافیای فروش آب مملکت وقطع جنگلها و طرح صیانت و حیوانات خانگی..شما توان اتخاذ تصمیم کلان رو ندارید
 • مایوس IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  31 1
  باید با این مجلس و این نوع عملکرد به ملت خون کریست!!!!!
 • IR ۲۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  20 0
  کیه که ندونه که هدف مجلس اینه که کلا بی خیال رتبه بندی شده و فقط زمان رو تلف میکنه که به سال دیگه موکولش کنه ولی خطاب به مجلسی ها که اگه حاصل 42 سال بی توجهی به اموزش و پرورش این اوضاع نابسامان شد
 • حسین US ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  3 0
  چون خوب نظر کرد پر خویش در آن دید
 • سرباز ولایت IR ۰۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
  12 1
  فقط واسه معلمان بودجه نیست؟ واسه خودتون ماهی ۵۰ میلیون هست واسه هیات علمی ماهی ۳۰ میلیون هست بس کنید دیگه ، خجالت بکشید. این بود دولت مردمی ؟ این بود مجلس انقلابی؟
 • فاضل IR ۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  0 0
  باز چهارسال دیگه میشه موقع انتخابات بهتون میگن چه خبره