پاسخ کوبنده سردار شکارچی به دشمنان/ حتی یک میلی‌متر هم از محو شدن اسرائیل عقب نمی‌نشینیم/به هیچ عنوان نمی‌شود با آمریکا کنار آمد

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با بیان اینکه همانطور که بارها گفتم ما حتی یک میلیمتر هم از محو شدن رژیم اشغالگر قدس در جهان عقب نشینی نخواهیم کرد، یادآور شد که نابودی رژیم اشغالگر قدس بزرگترین آرمان پیش روی ماست و بزرگترین هدفی است که دنبال می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری بسیج، بخشی از متن  این گفت‌وگو به شرح ذیل است:

*اخیراً گزارشی نیویورک تایمز منتشر کرده که بر اساس آن مقامات آمریکایی به صهیونیست‌ها گفته‌اند که شما با خرابکاری‌هایی که در ایران انجام دادید، نه تنها موفق نبودید، بلکه باعث شدید ایران هم در بُعد هسته‌ای و هم در بعد نظامی پیشرفت کند. به نظر شما چه چیزی باعث شده استکبار جهانی و به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی به این نتیجه برسند که نمی‌توانند با ایران مقابله کنند و چاره‌ای جز گفت و گو نمی‌بینند؟


وقتی می گوییم صهیونیست‌ها خیلی از دوستان ذهنشان به سمت رژیم اشغالگر قدس می‌رود. ما می‌خواهیم بگوییم امروز با یک صهیونیسم بین المللی روبرو هستیم، یعنی آن ابزاری که صهیونیست از آن استفاده می‌کند، رژیم اشغالگر قدس است. ما رژیم اشغالگر قدس را به عنوان ابزار صهیونیسم بین الملل می‌شناسیم؛ لذا به رژیم اشغالگر قدس یک نگاه و به صهیونیسم بین الملل یک نگاه دیگر داریم.

همانطور که بارها گفتم ما حتی یک میلیمتر هم از محو شدن رژیم اشغالگر قدس در جهان عقب نشینی نخواهیم کرد، حتی اگر قطعه - قطعه شویم، نابودی رژیم اشغالگر قدس بزرگترین آرمان پیش روی ماست و بزرگترین هدفی است که دنبال می‌کنیم.

این رژیم اشغالگر آمده، بخش مهمی از جهان اسلام و قبله اول مسلمین را اشغال کرده و از قبله اول مسلمین به مسلمین تجاوز کرده و زورگویی می‌کند. همه کسانی هم که حتی اسم مسلمان رویشان است مثل عربستان سعودی، مثل رژیم بحرین، امارات متحده عربی و هر رژیمی که به این رژیم جعلی کمک کند از نظر ما بخشی از این رژیم است و این خیلی مهم است.

صهیونیسم بین الملل فراتر از رژیم جعلی صهیونیستی است. صهیونیست دنبال بردگی بندگان خداست و این آرمان اوست و می‌خواهد بندگان خدا را برده خود کند. ولی خداوند در قرآن به بندگان خود فرموده فقط بندگی من را بکنید و هر کس در مقابل بندگی من به شما زور گفت و تعدی کرد، مقابل او بایستید و با او بجنگید. این فرمان خداست. امروز صهیونیسم بین الملل این راهبرد را دنبال می‌کند.

*به نظر شما آیا می‌شود با آمریکا کنار آمد؟

خیر به هیچ عنوان، ملت‌های مظلومی که امروز توسط طاغوت به اجبار بندگی آمریکا را می‌کنند، امکانات و منابع زیرزمینی شان همه غارت می‌شود، حتی حق ندارند از منابع خود استفاده کنند، حق ندارند از امکانات خدادادی خود استفاده کنند. این نگاه صهیونیستی برای امروز و دیروز نیست. تاریخ فرانسه را مطالعه کنید که در آفریقا چه کرد؟ یا انگلیس در این کشورها چه کار کرد؟ آیا غیر از این راهبرد را دنبال می‌کرد؟ امروز هم همان است، منتها با ابزار و تکنولوژی جدید، جهالت جهان کفر، به نام تمدن به خورد مردم داده می‌شود. این یک جهالت نوین با نام تمدن است.

با کمال تاسف باید عرض کنیم عده معدودی در داخل کشور ما این جهالت را به نام تمدن پذیرفته‌اند. آنها تصور می‌کنند که می‌شود با یک شیطان بزرگ مثل آمریکا کنار آمد ولی او از راهبردش عقب‌نشینی نمی‌کند و به دنبال بردگی بندگان خداست، به دنبال غارت اموال ملت‌های مظلوم و ستمدیده است و هدف دیگری ندارد.

آمریکا می‌خواهد به لحاظ مادی آقایی کند و همه بردگی و بندگی کنند و این دو جبهه متفاوت هستند. چطور می‌شود با این تفکر کنار آمد! چطور می‌شود دست در دست چنین تفکری گذاشت! چطور می‌شود در مقابل چنین تفکری کوتاه آمد! کوتاه آمدن در مقابل چنین تفکری یعنی شکست و نه عقب نشینی، یعنی پشت پا زدن به همه آرمان‌های دینی، اسلامی و انقلابی که فرا گرفتیم.

*چرا دشمنان به دنبال القاء این هستند که مردم از انقلاب خسته شده‌اند؟

دشمن یک خیال باطل دارد که مردم جمهوری اسلامی به نظام پشت کردند و مسئولین شان را قبول ندارند و به دنبال تغییر نظام هستند و از نظام جمهوری اسلامی خسته شده‌اند. این مردم اگر از جمهوری اسلامی خسته شده‌اند پس چرا با یک فرمان رهبر معظم انقلاب همه در صحنه هستند. بله، از عملکرد بعضی از مسئولین به خصوص در گذشته خسته شده‌اند.

حق مردم ما بیشتر از این حرف هاست، حق مردمی که همیشه در صحنه بوده‌اند و در تمام صحنه‌های پرمخاطره کشور، در خط مقدم جبهه انقلاب قرار می‌گیرند، حقشان خیلی بیشتر از این حرف‌ها است و این یک بحث دیگر است. شاید مردم از بعضی از مسئولین ناراضی باشند ولی به نظام جمهوری اسلامی پشت نکرده‌اند، چون صادق ترین، پرکارترین و خالص‌ترین نظامی که در طول تاریخ این کشور تجربه شده، همین نظام جمهوری اسلامی است. اگر یک جایی یک مسئولی خیانت کرده، آن هم به خاطر نفوذ دشمن و نظام سلطه و جبهه استکبار بوده است و وقتی داستان را بررسی می‌کنیم، می‌بینیم به نحوی از سوی جبهه استکبار حمایت می‌شود.

*یکی از پررنگ‌ترین فعالیت‌های نیروهای مسلح که در چند ماه اخیر بیشتر هم شده، بحث رزمایش هاست و ما شاهد این هستیم که این رزمایش‌ها در پاسخ به یاوه گویی ها و تهدیدهایی بوده که وجود داشته و از طرفی پیام صلح آمیزی برای کشورهای منطقه و همسایگان داشته که آنها را ترغیب به حفظ امنیت منطقه کند. این رزمایش‌ها و آمادگی نیروهای مسلح در جلوگیری از تعرض دشمن به مرزها، چه تاثیری داشته است؟

ما اساساً رزمایش‌ها و تمرین‌ها را برای حفظ آمادگی و ارتقای آمادگی انجام می‌دهیم. در واقع ما اگر بخواهیم یک اقدام عملی کنیم که در قالب یک رزمایش کاری نمی‌کنیم. رزمایش برای حفظ و ارتقای آمادگی هاست؛ یعنی اینکه هر از گاهی باید سلاح‌ها، تجهیزات، امکانات و نیروها در میدان رزم تمرین بکنند، اما اساس کار این است که باید آمادگی خود را حفظ و به روز رسانی کنیم.

اگر قدرت دفاعی مان بالا نبود و دشمن هراسی از این قدرت دفاعی نداشت، یک شب هم برای هجوم به ما صبر نمی‌کرد. طبیعتاً وقتی ما رزمایش انجام می‌دهیم، چشم‌ها و گوش‌های دشمن صد در صد باز می‌شود و این توانمندی‌ها را می‌بیند. ناخودآگاه بدون اینکه ما بخواهیم چیزی نشان دهیم، او می بیند، به هر حال رزمایش را بر روی زمین، در دریا و در آسمان انجام می‌دهیم و دشمن با ابزار، تجهیزات و تکنولوژی که در اختیار دارد، رصد می‌کند و می بیند. دشمن به این توانمندی‌ها واقف است و اگر قدرت دفاعی مان بالا نبود و دشمن هراسی از این قدرت دفاعی نداشت، یک شب هم برای هجوم به ما صبر نمی‌کرد.

پاسخ کوبنده سردار شکارچی به دشمنان/ حتی یک میلی‌متر هم از محو شدن اسرائیل عقب نمی‌نشینیم/به هیچ عنوان نمی‌شود با آمریکا کنار آمد

نقاطی که برای رزمایش‌ها انتخاب می‌کنیم، نقاط حساسی است که می‌خواهیم به دشمن بفهمانیم که مسئول امنیت منطقه ما هستیم و شما آمریکایی‌ها و هم پیمانان‌تان از آن طرف کره زمین به این سر دنیا می‌آیید که چه کار کنید! ما این حق را به کشورهای منطقه می‌دهیم که خودشان از امنیت شان دفاع کنند، ولی این حق را نمی‌دهیم که سر پلی از سرزمین خود را در اختیار دشمن علی الخصوص دشمن کل جهان اسلام مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دهند.

*چرا ایران همواره مخالف حضور آمریکا در منطقه غرب آسیاست؟

حضور آمریکا در این منطقه یک حضور نامشروع است، ایجاد پایگاه نظامی در منطقه‌ای که مربوط به کشورهای جهان اسلام است و نزدیک به مرزهای ماست، یک حضور نامشروع است.

آمریکا در این منطقه چه می‌خواهد؟ ما وقتی رزمایش انجام می‌دهیم، می‌خواهیم امنیت آبراه‌های بین المللی را تامین کنیم و داریم تامین می‌کنیم. اگر ناو ما در دریای سرخ، در اقیانوس اطلس جنوبی و شمالی حضور پیدا می‌کند، نه با هدف تجاوز بلکه برای ایجاد امنیت است و دقیقاً برخلاف راهبرد آمریکایی‌هاست که برای ایجاد امنیت نمی آیند، بلکه برای ایجاد ناامنی می‌آیند، برای چپاول، غارتگری و برای به هم ریختن منطقه می آیند. این حضور، حضور نامشروع است. اگر هر کشوری در هر جای دنیا بخواهد امنیت برقرار کند، خوب است؛ ولی آیا آمریکایی‌ها در منطقه امنیت برقرار کردند!؟ یک روز را در تاریخ نام ببرند که ما این یک روز امنیت را برقرار کردیم! هر کجا رفتند، آشوب به پاک کردند. افغانستان را ببینید، ده‌ها هزار نفر زیر چکمه آمریکایی‌ها کشته شدند، مظلوم، محروم، کودک، زن، پیرزن، پیرمرد، جوان و پیر چه جرمی مرتکب شده بودند که این بلا باید توسط آمریکایی‌ها سرشان بیاید!؟

آمریکا برای کمک به مردم به سوریه نرفت، رفت تا به داعش کمک کند. مردم زیر دست و پای داعشی ها سر بریده می‌شدند، شکم‌هایشان دریده می‌شد، آمریکایی‌ها هم پول و هم تجهیزات و امکانات و اطلاعات به داعش می‌دادند. آیا در عراق کم قتل عام کردند!؟ آیا به اندازه یک عدس به مردم یمن کمک کردند!؟ یا اینکه مرتب تجهیزات، امکانات و اطلاعات برای له کردن مردم یمن در اختیار رژیم سعودی و امارات قرار می‌دادند. مردم فلسطین زیر چکمه‌های اسرائیل اشغالگر له شدند، آمریکا به چه کسی کمک کرد!؟ آیا به مردم کمک کرد یا رژیم اشغالگر قدس!؟ آمریکا هر کجا بود، عامل فتنه بود. هر کجا حضور پیدا کرد، آنجا ناامنی ایجاد شد.

*ایران چرا در سوریه حضور پیدا کرد؟

حضور مستشاری ما در سوریه برای ایجاد امنیت و برای دفاع از مردم سوریه بوده است و نرفتیم که ناامنی ایجاد کنیم. شما هیچ رد پایی از جمهوری اسلامی در هیچ کجای دنیا برای ناامنی نمی‌بینید و هر کجا بوده برای امنیت، دفاع از مردم و دفاع از مظلوم بوده است و آمریکا دقیقاً نقطه مقابل ماست. آمریکا هر کجا ورود پیدا کرده نا امنی ایجاد شده است و ما به همین دلیل می‌گوییم بالاترین سطح انتقام خون شهید سلیمانی، خروج آمریکایی‌ها از منطقه است، تا این منطقه روی آرامش و امنیت را به خود ببیند.

23219

کد خبر 1577500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =