جزئیات دستور رهبری درباره سیف  و  معاونانش

اکو ایران نوشت :رهبر انقلاب در هامش نامه داود دانش جعفری به ایشان خطاب به رئیس قوه قضائیه تاکید کرده اند:مبادا حکم جائرانه ای برای این افراد صادر شود و دقت کنید که اجرای جائرانه هم اتفاق نیفتد.

 برخی رسانه ها خبر داده اند رهبر انقلاب  توصیه هایی به رئیس دستگاه قضا درباره مراقبت از عدم صدور حکم جائرانه علیه مدیران بانک مرکزی در دولت گذشته  داشته است.

آن گونه که اکو ایران کسب اطلاع کرده داود دانش جعفری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه به رهبر انقلاب نکاتی را در خصوص حکم صادره برای ولی اله سیف رئیس کل پیشین بانک مرکزی، احمد عراقچی و فرشاد حیدری معاونان او نوشته است.ظاهرا او در این نامه با اشاره به اینکه

در سال های پس از انقلاب اسلامی به دلایل مختلف نظام ارزی کشور دچار التهاب شده نوشته است در تمامی این سال هادستگاه های مسئول مداخلاتی در بازار داشته اند. به نوشته این اقتصاددان در سال ۹۶ نیز پس از دشمنی های دولت جدید امریکا بانک مرکزی با دستور مقامات بالاتر و تحت نظارت نهاد های امنیتی در بازار مداخله کرده و سو جریانی در کار نبوده است.

او در نامه خود از رهبری تقاضا کرده با توجه به روال بودن این سیاست در سنوات گذشته، مستندات و سوابق کار ،دستور تجدید نظر نسبت به این حکم و ارجاع ان به یک دادگاه صالح را صادر فرمایند.  رهبر انقلاب نیز در هامش نامه ارسالی از سوی دانش جعفری به ایشان خطاب به اقای اژه ای رئیس قوه قضائیه تاکید کرده اند که مبادا حکم جائرانه ای برای این افراد صادر شود و دقت کنید که اجرای جائرانه هم اتفاق نیفتد.

ولی اله سیف به خاطر مسائل ارزی در سال انتهای سال ۹۶ و مداخله در بازار فردایی به ده سال حبس محکوم شده، احمد عراقچی و فرشاد حیدری معاونان اونیز  هر کدام به هشت و دو سال زندان محکوم شده اند.

کد خبر 1577532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حمید رضا IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
    47 16
    من بقیه را نمیدانم ، ولی سیف حتما باید زندانی شود به خاطر سو مدیریت مخصوصا در بحث موسسات اعتباری ، مخصوصا موسسه کاسپین که نشانه بارز سو مدیریت ایشان بود