بنفیکای امام زاده حسن در تهران!/عکس

در اواخر دهه پنجاه رقابت های باشگاهی در تهران برگزار نمی شد و بازیکنان فوتبال برای دیده شدن در زمین های خاکی مملو از تماشاگر به میدان می رفتند.

سه ستاره خط حمله پرسپولیس و استقلال در دهه 60و دهه 70از زمین خاکی ارم تهران واقع در خیابان بیست و یک متری جی به فوتبال ایران معرفی شدند . سه ستاره ای که دو نفر آنها سالها در استقلال و پرسپولیس  و سایر تیم ها از بهترین های ایران بودند و نفر بعدی با سابقه بازی در تیم جوانان پرسپولیس سابقه آقای گلی در لیگ آزادگان را هم در کارنامه خود دارد.


محسن گروسی و مرتضی کرمانی مقدم  دو تا از بهترین فوروادهای تهران در نیمه دوم دهه 60بودند که از زمین خاکی ارم به فوتبال ایران معرفی شدند و در کنار آنها کوروش برمک که عضوی از جوانان پرسپولیس بود و در لیگ آزادگان سال 78-77به همراه عبدالجلیل گل چشمه آقای گل ایران شد و محمد سلطانی هافبک قدیمی سایپا از دیگر بازیکنان مطرح شده این زمین به فوتبال کشور هستند.


این زمین در دهه 50و 60 یکی از زمین های پر تردد خاکی تهران بود که بزرگان زیادی را  برای بازی به بیست و یک متری جی تقاطع هاشمی می کشاند. پرسپولیس در دهه 60دو بار با تمامی بزرگان به این زمین آمد و هر دو بار برابر منتخب زمین ارم طعم شکست را چشید. بار اول کرمانی مقدم جلوی پرسپولیس دبل کرد و بعد از بازی با دعوت پروین به پرسپولیس رفت و سالها در این تیم و تیم ملی یکی از بهترین های ایران بود و بار دوم منتخب ارم با تک گل محسن گروسی ستاره خط حمله استقلال که از این زمین به فوتبال کشور معرفی شد پرسپولیس را شکست داد تا سرخ ها که گلات قهرمانی در تهران را در دهه 60داشتند ،ناکام مطلق در این منطقه فوتبال خیز تهران باشند. منطقه ای که بعدها خسرو فلاح را که مربی جوانان استقلال بود در رده مربیگری مطرح کرد و حبیب کاشانی را به عنوان یکی از مدیران فوتبالی به باشگاه پرسپولیس رساند.

بنفیکای امام زاده حسن در تهران!/عکس

251 251

کد خبر 1577540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =