نقد تند روزنامه جوان به سیدجواد هاشمی/ استکبارستیزی با رقص و آواز اضافه!

روزنامه جوان نوشت: سیدجواد هاشمی با انتشار ویدئویی «داستان و پیام فیلم «شهر گربه‌ها» را مبارزه با ترامپ و خوی استکبارستیزی است» می‌داند.

روزگار عوض شده است! در سال‌هایی زندگی می‌کنیم که وجوه استکبارستیزی و شیوه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی دچار تغییرات ماهوی شده و به شکل غیرقابل باوری همه مرزها را درهم نوردیده است و می‌توان با راه انداختن بساط قر و آواز در بین گربه‌ها و پلنگ‌ها هم سبوعیت و درندگی گرگ‌هایی مثل ترامپ تروریست را برای نسل جدید و قدیم تبیین کرد و هم «خوی استکبارستیزی» را به معنای تام تصویر کرد!

البته تنها کسانی اجازه ورود به ساحت استکبارستیزی و ترامپ‌شناسی را دارند که اولاً سابقه ۳۰سال مربیگری تربیتی داشته باشند، ثانیاً بارها در فیلم‌های مختلف سینمایی شهید شده باشند! عذر بدتر از گناه مصداق همین حرف است.

سیدجواد هاشمی باید بداند که اتفاقاً جامعه از کسی که ۳۰ سال سابقه مربی تربیتی بودن، شهید شدن در آثار متعدد سینمایی و برگزار کردن یادواره شهدا را دارد، توقع دارد به ارزش‌های جامعه و مظاهر آن بیشتر از دیگران پایبند باشد، خصوصاً اینکه آن بازیگر همه احترامی را که در جامعه کسب کرده مدیون همین نقش‌آفرینی به جای شهداست.

بنابراین گزارش انتشار تیزر فیلم سینمایی «شهر گربه‌ها» به کارگردانی سیدجواد هاشمی در روزهای گذشته اعتراض‌ها و واکنش‌های متفاوتی را به دنبال داشته است. سیدجواد هاشمی تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان این فیلم در واکنش به این اعتراض‌ها گفته است: به نظر می‌رسد کسانی که نسبت به محتوای فیلم «شهر گربه‌ها» معترض هستند و حتی برخی از آن‌ها کمپینی را نیز علیه فیلم راه‌اندازی کرده‌اند، هنوز به تماشای این فیلم ننشسته‌اند! زیرا اگر اینگونه بود فروش فیلم «شهر گربه‌ها» حداقل از یک میلیارد گذشته بود. کار تیزرساز، ساخت کلیپی از بخش‌های جذاب فیلم برای جمعیت سینمارو است. کارگردان فیلم سینمایی «شهر گربه‌ها» اظهار داشت: به احترام معترضان به این فیلم، تعدادی از پلان‌هایی را که در تیزر استفاده شده است، حذف می‌کنم و فیلم را اصلاح خواهم کرد تا این تصور به وجود نیاید که برای من نظرات و عواطف دینداران و افراد مذهبی که همیشه به من لطف داشتند، مهم نیست.

۵۸۵۸

کد خبر 1577630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • CA ۰۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  9 0
  اینکه برای بچه ها هست و علیه ترامپ هست
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  5 0
  روزنامه جوان باید بررسی کنه ببینه آیا ارزشهای جامعه هنوز ارزشهای مدنظرشون و نهاد حامیشون هست یا نه اگر نیست چه اتفاقی افتاده که نیست؟ در واقع میشه گفت حضرات یکطرفه بگو و یکطرفه به قاضی بروی راضی برگرد چکار کردند که ما الان متاسفانه نه ارزشهای ایرانی رو داریم نه ارزشهای اسلامی رو داریم نه واجد ارزشهای غربی اصیل نظیر اصالت دادن به کار و فعالیت و دوری از فسادهای مالی و سیاسی شدیم مملکت دست خودتان بوده و این وضعیت نتیجه فعالیت خود شماست
 • عبدالکریم IR ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  1 4
  به نظرم اگر برای جذب آن بدنه جامعه که دنبال رقص و آواز و لهو و لعب هستند از جنس خودشان فیلمی بسازی بهتر می شود به درون آنها نفوذ کرد
 • IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  7 0
  من اصل موضوع را نمی دانم اما اینها اگر یک ذره فکر کنند که خودشان با فرهنگ مردم ایران غریبه هستند هم بد نیست. رقص و آواز بخشی از فرهنگ ایرانیان است که البته افرادی مثل روزنامه جوان اجازه ندادند که در بستر مناسب رشد کند و مردم را به خواننده های لس آنجلسی و اون ترانه های درپیتی متصل کردند.
 • IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  0 0
  اینقدر سید جواد رو اذیت نکنین . خسته نشدید اینقدر افراد شایسته و مذهبی واقعی رو اذیت کردین . برین اون نامردا رو سوژه خبریتون کنید نه این بنده خدا
 • یک منتقد. IR ۰۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  0 0
  آقا سید،ازشما بعید چنین فیلمی بسازید.
 • حسین IR ۱۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  0 0
  اولا این برای افراد کم سن و سال است . و دوم بچه های امروز با این نوع سینمایی ها و انیمیشن ها که در آن آواز هست بیشتر ارتباط برقرار میکنند.
 • احمدی IR ۱۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  0 0
  این یکی هم از دست رفت أمان از مال دنیا أمان از شهرت أمان بی ظرفیتی
 • IR ۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  0 0
  نفوذ را جدی بگیریم