نهضت درختکاری در البرز راه اندازی شود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: نهضت درختکاری باید در البرز شکل بگیرد و اداره کل منابع طبیعی با کمک خیرین می تواند با ایجاد فضای شور و نشاط در خانواده‌ها، مردم را برای کاشت درخت ترغیب کند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «مجتبی عبداللهی» در دیدار با اعضای مجمع خیرین آبخیزداری و آبخوان‌داری استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، افزود: چنین مجمعی با این تفکر و اهداف، بسیار ارزشمند است و فعالیت آنها جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: به طور قطع با تمام توان حامی این مجموعه هستم و در مسیر نیل به اهدافشان مساعدت خواهند داشت.

عبداللهی گفت: آبخیزداری و آبخوان‌داری اموری تخصصی محسوب می‌شوند و خیرین این مجمع برای جلب مشارکت مردم می‌توانند با تغییر نام آن به عنوان خیرین حفظ و ذخیره آب و اقناع سازی افکار عمومی این امر را تسهیل کنند.

وی افزود: حضور جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان در این مجمع می‌تواند راه‌های نوین دنیا را برای حفظ آب به مردم و مسئولان معرفی کند.

استاندار البرز گفت: باید بدنبال ایجاد تصفیه‌خانه‌های محلی و امکان بازچرخانی آب در نقاط مختلف استان باشیم.

وی افزود: این مجمع می‌تواند فرهنگ صحیح مصرف را در عموم مردم نهادینه کند و راه‌های جلوگیری از هدر رفت آب و منابع طبیعی را به مردم آموزش دهد.

عبداللهی گفت: نهضت درختکاری باید در البرز شکل بگیرد و اداره کل منابع طبیعی با کمک خیرین می‌تواند با ایجاد فضای شور و نشاط در خانواده‌ها، مردم را برای کاشت درخت ترغیب کند.

وی افزود: این کار می‌تواند با شعار هر شهروند یک درخت، نتایج ارزشمند همچون نشاط اجتماعی، بازپیرایی فضای سبز شهری و ایجاد کمربند سبز در استان را در پی داشته باشد.

48

کد خبر 1577842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =