بهترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

تمامی ما از اهمیت آب پاک و سالم آگاه هستیم و می‌دانیم که در صورت وجود هرگونه آلودگی در آن چه خطرات جبران ناپذیری ممکن است رخ دهد. امروزه آلودگی آب ها آنچنان گسترش یافته که سیستم های تصفیه آب شهری نیز قادر به حذف تمامی آنها نمی‌باشند و باید در کنار آنها حتما از دستگاه دیگری نیز استفاده کرد.

دستگاه تصفیه آب همانطور که از نامش مشخص است، وظیفه آن حذف آلودگی ها و مواد زائد موجود در آب است. عملکرد اصلی این دستگاه بر عهده‌ی فیلترهای آن است. درواقع از جمله ملاک های اساسی در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب، نوع فیلترهای بکار رفته در سیستم است، نه تعداد آن.

البته که تعداد فیلتر نیز تا حدی حائز اهمیت است اما ممکن است فیلترهایی که در دستگاه تصفیه آب ۵ مرحله‌ای بکار گرفته شده نسبت به فیلترهایی که در نوع ۷ مرحله‌ای استفاده شده، آب سالم و پاک‌تری را ایجاد نماید. در هنگام خرید دستگاه باید بتوانید بهترین فیلترها را از یکدیگر تشخیص دهید.

البته که هیچ فیلتر تصفیه آبی بد نیست تنها منظور توانایی آن از خالص سازی آب است. از جمله بهترین فیلترها در این زمینه، فیلترهای تصفیه الیافی، فیلتر کربن گرانولی و فیلتر کربن بلاک هستند. میتوانید هر کدام از این فیلترها را به عنوان ملاکی در خرید فیلتر تصفیه آب در نظر بگیرید.

فیلتر تصفیه آب الیافی یا پروپیلن

این فیلتر همانطور که از نامش مشخص است در ساختار آن از الیاف مصنوعی پروپیلن استفاده شده است. ابعاد این فیلتر معمولا ۱۰ و ۲۰ اینچ می‌باشد. در فرایند تولید آن از مواد اولیه در رده کاملا بهداشتی استفاده شده که همگی مناسب برای آب آشامیدنی هستند. همچنین بسته بندی فیلتر تصفیه آب الیافی کاملا مناسب و بهداشتی بوده و از ورود هرگونه آلودگی احتمالی جلوگیری می‌کند.

الیاف فشرده موجود در این فیلتر دارای منافذی به قطر حداکثر ۵ میکرون هستند. هنگامی که آب از این فیلتر عبور می‌کند، ذرات معلق بزرگتر از این منافذ از آب حذف می‌شوند. گل و لای، شن و ماسه، زنگ لوله ها و ذرات ناشی از پوسیدگی لوله ها در این مرحله از آب حذف شده و آب عاری از ذرات مخلوط میگردد.

بهترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر گرانولی کربن اکتیو

کربن بکار گرفته شده در این فیلتر حدود ۲۰+۲۸۰ گرم است که دارای قدرت جذب سطحی عالی بوده و برای آب آشامیدنی نیز بسیار مناسب است. ابعاد فیلتر گرانولی کربن اکتیو حدود ۱۰ و ۲۰ اینچ بوده و سطوح و لبه های مناسب برای جلوگیری از آسیب های هنگام نصب است.

کربن موجود در فیلتر کربن UDF از نوع فعال شده به صورت دانه‌ای با ضریب یکنواختی مناسب است. این ساختار باعث میشود تا آب از بیشتر لایه های کربی عبور کند. این فیلتر قادر است طعم، بو،رنگ های احتمالی، گازهای شیمیایی محلول، مواد شیمیایی آلی و کلر موجود در آب را حذف نماید. علاوه بر آن باعث حفظ سلامتی مصرف کننده و افزایش عمر فیلتر ممبران می‌شود.

اسیدیته آب در هنگام عبور از کربن این فیلتر تغییر نمیکند. همچنین منافذ آن به گونه‌ای است که دچار گرفتگی و افت فشار در فرایند فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب خانگی نمی‌شود.

بهترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر بلاک شده کربن-اکتیو

کربن فعال شده طبیعی بکار گرفته شده در این فیلتر حدود ۲۰+۲۸۰ گرم است که دارای قدرت جذب سطحی عالی و کاملا مناسب برای آب آشامیدنی می‌باشد. ابعاد فیلتر بلاک شده کربن-اکتیو حدود ۱۰ و ۲۰ اینچ بوده و سطوح و لبه های آن از ورود هر گونه آسیب در هنگام نصب به فیلتر جلوگیری میکند.

متریال هایی که در ساختار این فیلتر استفاده شده شامل پلیمرها، کربن – اکتیو و … هستند که بسیار بهداشتی میباشند. در نگهداری مواد اولیه، فرآیندهای تولید، بسته بندی، حمل و نقل و نگهداری فیلتر بلاک شده کربن-اکتیو تمام ضوابط بهداشتی رعایت شده است. بکارگیری این فیلتر در دستگاه تصفیه آب باعث آزادسازی عناصر سمی و مواد زیان آور نخواهد شد.

کربن این فیلتر از نوع فعال شده بصورت پودر با ضریب یکنواختی مناسب است. این کربن ها تحت دما و فشار مشخص اکسترود می‌شوند. این فیلتر تصفیه آب میتواند طعم، بو، رنگ احتمالی و کلر را حذف نماید. در نتیجه منجر به حفظ سلامتی مصرف کننده و افزایش عمر فیلتر ممبران می‌شود.

پی‌هاش آب در هنگام عبور از این فیلتر تصفیه آب خانگی تغییر نخواهد کرد. علاوه بر آن هیچگاه دچار گرفتگی نشده و باعث افت فشار سیستم فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب خانگی نمی‌شود.

دستگاه تصفیه آب تایوانی

دستگاه های تصفیه آب در سطح دنیا درحال تولید و عرضه می‌باشند. اما به راحتی میتوان گفت دستگاه های تصفیه آب ساخت شرکت تایوان جزء بهترین ها محسوب می‌شوند. تایوان به نوعی بهشت دستگاه های تصفیه آب شناخته می‌شود که خصوصا در ایران از طرفداران بسیاری برخوردار است.

با شرایط ارز و اقتصاد کنونی کشور، دستگاه های تصفیه آب خارجی برا هموطنان بسیار گران خواهد بود. قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی نسبت به نمونه های مشابه خارجی آن بسیار پایین و مقرون به صرفه می‌باشد. در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب تایوانی یکی از نکاتی که ابتدا باید به آن توجه کنید انتخاب مدل دستگاه است. مدل دستگاه شامل نام برند و تعداد مراحل تصفیه میباشد که هرمرحله مختص یک فیلتر تصفیه آب است.

در فرایند تولید دستگاه تصفیه آب تایوانی از جدیدترین تکنولوژی و فناوری های روز دنیا بر اساس استاندارد های بین المللی استفاده می‌شود. از انواع برندهای دستگاه تصفیه تایوانی میتوان به  سافت واتر، آکوا، آکوا پرو، مینروا و سی‌سی‌کا اشاره کرد. این برندها هرکدام دارای فیلترهای مختلف و زیرمجموعه های گوناگونی میباشند.

شرکت پاک آب با بهره گیری از کادری مجرب و متخصص، خریدی آسان و ایمن را برای مشتریان خود فراهم کرده است. این مجموعه توجه به سلامت افراد و محیط زیست را سرلوحه خود قرار داده است. شما میتوانید با مراجعه به سایت فروشگاهی این مجموعه از دستگاه تصفیه آب پاک آب بهره مند شوید. این مجموعه چه در ساعات اداری و چه در ساعات غیر اداری همواره آمادگی خدمت رسانی خود را در این زمینه اعلام کرده‌اند.

تلفن : ۷۲۱۷۹-۰۲۱

سایت : pak-ab.com

کد خبر 1577874

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =