مورا برنامه مذاکرات برجامی را اعلام کرد

ایسنا نوشت: معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا از ادامه مذاکرات طی دو روز آینده در دو کارگروه رفع تحریم ها و هسته‌ای خبر داد.

 انریکه مورا پس از پایان نشست افتتاحیه کمیسیون برجام در وین در جمع خبرنگاران گفت: مذاکرات برای دو روز آینده ادامه دارد.

وی در بخشی از سخنانش گفت از این که به وین بازگشتیم خوشحالم . حس فوریتی برای بازگرداندن برجام به جایگاه خود وجود دارد اما هیچ بازه زمانی مقطوعی برای آن وجود ندارد.

مورا همچنین تاکید کرد که کارگروه  رفع تحریم ها کار خود را از فردا و کارگروه هسته ای از پس فردا کار خود را آغاز خواهد کرد.

به گفته وی ایران موافقت کرده که مذاکرات این دور بر پایه ۶ دور مذاکرات قبلی ادامه یابد اما ایران تاکید کرده که می‌خواهند "حساسیت های سیاسی" دولت جدید ایران ضمیمه مذاکرات شود.

انریکه مورا در سخنان خود اشاره کرد که اخیرا دیداری با رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران داشته است.

وی ادامه داد: من نسبت به مذاکرات نه خوشبین و نه بدبین هستم. من دیدگاه مثبتی نسبت به این دارم که تمامی هیات‌ها عزم خود برای تعامل را ابراز کردند.

مورا تاکید کرد در آینده‌ای نزدیک نشستی در سطح وزرا اتفاق نخواهد افتاد.

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که رفع تحریم‌ها اولویت اصلی ایران است.

وی  در ادامه گفت: آن‌ها درک می‌کنند که رفع تحریم‌ها در ازای تعهدات میسر خواهد شد و آن‌ها( ایران)  موافقند که به گفت‌وگو درخصوص تعهدات هسته‌ای ادامه دهند.

311311

کد خبر 1577911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیر IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  10 25
  خوبه دوستان در حد یس بلدن
 • m IR ۰۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  9 1
  اخرش رسیدن به حرف روحانی سازش با کد خدا
 • IR ۰۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  3 3
  عمل گرایی بهتر ار فقط بلد بودنyes or no است. اونایی که زبون بلد بودن کشور رو به فنا دادن.
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  5 2
  حساسیت های این دولت در نظر گرفته شود چه کوفتیه؟ ما یک منافع ملی داریم و بس. دولت ها هم می آیند و می روند. به خودم قول داده بودم که تا پایان مذاکرات حرف نزنم اما بعضی حرفها فشارش خیلی بالاست و دهن آدم خود به خود باز می شه. امیدوارم مورا اشتباه گفته باشه.
 • حمید IR ۰۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  1 6
  قابل اعتماد نیستن امریکا وغربیها والان چند سال دارن به ملت وکشور خودمان حرف زور میزنن وان اشالله این دفعه تیم مذاکره کننده کار تمام کنه واینقدر برجام برجام نشه
 • عرش IR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  0 4
  این غرب است که در پی هویت می‌گردد، و از خداش است که، ارتباط با ایران و کشورهای اسلامی داشته باشد، ایران و کشورهای منطقه نیازی به وحشی های انگلو ساکسون های مغولی بی تمدن ندارن......
 • محمد IR ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  3 0
  هرچی هست باید دولت سبک وسنگین بکند ایا تحریمها چه اسیبی زده بله پدر مردم را دراورد باید یک کلام تحریم برداشته شود والسلام اقشار اسیب پذر جامعه دیگر امیدی به زندگی فردا ندارند باید سریعاً هم اتفاق بیفتد