مطالبه حقوق لرستان در مجامع تخصصی / تصمیمات آبی در سفر رییس جهمور به استان

استاندار لرستان درنشست هم اندیشی با خبرنگاران در سخنانی گفت : در لرستان بیش از ۱۰ میلیارد متر مکعب تولید ، سرچشمه و روان آب وجود دارد که مقدار کمی نیست و باید مدیریت شود .

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، دکتر فرهاد زیویار گفت : طبق تحقیقات صورت گرفته و گفتگو با مدیران شرکتهای آب استانهای همجوار ، میزان روان آب در آن استانها نصف لرستان اما استفاده از این مقدار روان آب دو برابر لرستان است که این مسائل در جلسات تخصصی باید طرح و کارشناسی شوند .

وی افزود : در همه جلسات و پیگیری ها در تهران و شهرستانها موضوع آب در این مدت مطرح شده و در خصوص مطالبات آبی لرستان مستمراً در حال تلاش و پیگیری هستیم . 

پیگیری موضوع آب در سفر رییس جمهور

استاندار لرستان با بیان اینکه حق و حقوق لرستان بایستی در مجامع تخصصی مطالبه شود اظهار کرد : در جریان سفر ریاست جمهور مطالبات استان و موضوع آب مطرح وتصمیماتی در این حوزه مهم اتخاذ خواهد شد و قطعاً منجر به نتیجه به نفع مردم و توسعه استان خواهد شد.

زیویار با اشاره به سدهای لرستان و دغدغه های خبرنگاران در حوزه سد سازی لرستان تصریح کرد : اصحاب رسانه در خصوص وضعبت سد معشوره و بختیاری تاکید دارند و دغدغه بحقی هم است خوشبختانه در استان سدهای در دست ساخت زیادری وجود دارد که اگر این طرحهای آبی استان تکمیل شوند لرستان تا ۲۰ سال آینده مشکل آب نخواهد داشت .

پیگیری مشکلات استان در مجامع تخصصی و دستگاههای تصمیم گیر

نماینده عالی دولت در لرستان راه پیگیری مشکلات استان را در مجامع تخصصی و دستگاههای تصمیم گیر عنوان کرد و گفت : متولیان قانون ، دولت و احزاب و گروههای سیاسی می بایست در حوزه مطالبات استان پیگیری و تصمیم سازی کنند و مطمئناً راه پیگیری مطالبات کف خیابانها نیست لذا اولویت اصلی ما پیگیری حق و حقوق لرستان در حوزه آب از طریق مجرای قانون و مجامع تخصصی می باشد و انتظار داریم مردم و اصحاب رسانه در این مسیر مشارکت و همراهی داشته باشند . 

استاندار لرستان محور اصلی توسعه استان را آب دانست و افزود : با وجود بیش از ۱۰ میلیارد متر مکعب روان آب اما از این ظرفیت و سهم استفاده ای نمی کنیم اگر سدهایی که بین ۱۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند تکمیل و راه اندازی شوند حدود ۱ میلیارد مترمکعب به ذخایر آبی استان اضافه خواهد شد که همین مقدار ۱۵ تا ۲۰ سال رفع مشکل آبی استان را تضمین خواهد کرد.

هزینه های کلان سدهای معشوره و بختیاری 

فرهاد زیویار در ادامه از هزینه ها های سنگین و کلان ساخت سدهای معشوره و بختیاری خبر داد و افزود : تکمیل سد معشوره حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان و سد بختیاری ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند که در شرایط فعلی اولویت ما سدی است که حدود ۶ شهرستان را پوشش خواهد داد و مردم مطمن باشند صفر تا صد بدنبال احقاق حق و مطالبات آب استان هستیم .

وی ظرفیت لرستان را در قیاس با خیلی از استانهای کشور بی نظیر خواند و بیان نمود: ظرفیت سدسازی در استان در تقویت زیرساختها موثر واقع شذ و در صورت ساخت آنها خیلی از مشکلات زیرساختی استان برطرف می شوند .

استانداریکی دیگر از محورهای توسعه استان را راهها اعلام کرد و در این رابطه نیز گفت: راهها نیز همواره مورد تاکید است بهمین علت تابحال با وزرا، معاونین وزرا ، نمایندگان مجلس مذاکرات و گفتگوهایی انجام شده که با حل و فصل آنها در آینده حجم قابل توجهی از مشکلات استان حل خواهد شد . 

طرح ۱۰۰ پروژه در سفر رییس جمهور به لرستان

استاندار لرستان از طرح ۱۰۰ پروژه در سفر رییس جمهور به لرستان خبر داد و گفت: طرحهای حوزه سیل، راه، شیلات، کشاورزی ،محرومیت زدایی و .... از جمله طرحهایی هستند که در این سفر مطرح و تصمیم گیری خواهد شد .

46

کد خبر 1577975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =