اسلامی: آمریکا باید تمامی تحریم‌ها را لغو کند

رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه مذاکرات وین درباره بازگشت آمریکا به برجام است، گفت: آمریکایی‌ها باید همه تحریم‌ها را لغو کنند.

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی با اشاره به مذاکرات وین اظهار کرد: این مذاکرات درباره بازگشت آمریکا به برجام است و آنها باید همه تحریم‌ها را لغو کنند و این باید  عملی و قابل راستی آزمایی باشد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی درباره نتایج سفر رافائل گروسی به ایران هم گفت: دیدار ما با رافائل گروسی ‌درباره مسائل ما با آژانس انرژی اتمی و کاملا روتین بود که دنبال می شود و چیز خاص و اضافه‌ای نداریم.

 به گزارش ایرنا مذاکرات برای رفع تحریم‌های ایران از روز گذشته در وین‌آغاز شده است. در این دور از مذاکرات که با ریاست علی باقری کنی برگزار می‌شود تیم کارکشته و مجربی از کارشناسان و دیپلماتهای پیشین حضور دارند.

 باقری رئیس هیأت ایرانی در پایان جلسه افتتاحیه گفت‌ وگوهای رفع تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران گفت: ما در این نشست بر این نکته تاکید داشتیم که عامل اصلی شرایط کنونی اقدام کشوری است که با نقض توافق و نقص قطعنامه شورای امنیت از توافق خارج شد و بر خلاف قانون و مقررات بین المللی، تحریم‌های گذشته را مجدداً باز گرداند و همین‌طور تحریم‌های جدیدی را علیه ملت ایران وضع کرد.

مذاکره کننده ارشد کشورمان در وین افزود: در نهایت قرار بر این شد که اولاً موضوع لغو تحریم‌ها به‌عنوان دستورکار اولیه کمیسیون مشترک برجام قرار بگیرد و برهمین اساس قرار شد صبح سه‌شنبه نهم آذرماه کارگروه بررسی موضوع لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه علیه ملت ایران آغاز به کار کند.

وی یادآورشد: این خود یک دستاورد قابل توجه است که همه کشورهای عضو گروه ۱+۴ به مطالبه به‌حق جمهوری اسلامی تن داده‌اند و تاکید و تصریح کرده‌اند که باید ابتدا وضعیت تحریم‌های غیرفانونی رژیم آمریکا علیه مردم ما روشن شود و بعد از آن در مورد سایر موارد بحث و بررسی و تصمیم‌گیری شود.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1577982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  11 1
  وقتي به گذشته نگاه مي كنيم مي فهميم چه رفع تحريم بشو و چه نشود در نهايت ما باختيم كه با اين هم ثروت ملي درگير ابتدايي ترين مسائل مادي هستيم و شاهد پيشرفت روزانه كشورهاي ديگه هستيم!
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  3 0
  جالبه مذاکره برای برجام جاشو داده به مذاکره برای رفع تحریمها، خوب اگه اینطوره یعنی برجام بقوت خود باقیست و این مذاکره جدید است ولی نگفتید غنی سازی ۶۰درصد مال برجامه یا قرارداد جدید، همه که مثل شما فکر نمیکنند
 • IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
  9 0
  با وجود این مدیریت ها،لغو تحریم هم تاثیری برای رفاه مردم نخواهد داشت .
 • IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
  1 0
  من یه سوال دارم اصلا این تحریم ها برای چه هست؟ مردم بقیه دنیا که با آمریکا در صلحند در تنگنا هستند؟ چه چیزی باعث میشه ما با یک دشمن فرضی سال ها بجنگیم؟؟ بعد اگر آمریکا بد و اخ، چرا خود مسئولان یا تحصیلکرده آمریکا یا کشورهای غربی هستند یا فرزندانشان آنجاها درس می خونند یا زمانی که بخواهند به آمار علمی استناد کنند از پایگاه های داده آنها استفاده می کنند؟؟؟
 • IR ۰۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
  0 0
  آنها هم می گویند "ایران باید غنی سازی را بگذارد کنار". اگر قرار است ما بگوئیم "باید...." آنها هم بگویند "باید..." پس 40 نفر برده اید وین وقت مردم و تمام دنیا را تلف کرده اید که چه؟ اصلا می فهمید مذاکره یعنی چه؟