کدام تیم قهرمان لیگ برتر در فصل بیست و یکم می‌شود؟

سپاهان در حال حاضر صدرنشین لیگ برتر است اما تا پایان فصل زمان زیادی باقی مانده و نمی‌توان براساس امتیازات کسب شده، قهرمانی لیگ بیست و یکم را پیش بینی کرد.

زاوش محمدی: هفت هفته از لیگ برتر بیست و یکم سپری شده و سپاهان با ۱۶ امتیاز در صدر جدول قرار دارد. تیم محرم نویدکیا از ۷ بازی ابتدایی خود ۱۶ امتیاز کسب کرده و تک و تنها در صدر جدول قرار دارد. پس از طلایی‌پوشان اصفهانی، پرسپولیس با ۱۴ امتیاز در رده دوم قرار دارد و تیم های گل‌گهر، آلومینیوم اراک و استقلال با ۱۳ امتیاز در رده‌های سوم تا پنجم هستند. همواره برای تعیین قهرمان از فرمول (تعداد بازی‌های یک تیم در لیگ*۲ + یک) استفاده می شد و البته این فرضیه همواره جواب نمیدهد و بارها پیش آمده که یک تیم کمتر از این حد امتیاز کسب کرده و به قهرمانی رسیده و حتی تیمی بوده که بیش از این امتیاز کسب کرده اما نتوانسته قهرمان شود. در ادامه به بررسی شرایط تیم های بالای جدول لیگ بیست و یکم می پردازیم و نگاه می کنیم کدام تیم‌ها امسال تا اینجای فصل، مدعی قهرمانی خواهند بود.

لیگ بیست و یکم؛ سپاهان ۱۶ امتیاز

تیم سپاهان تا پایان هفته هفتم لیگ برتر با ۱۶ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیم محرم نویدکیا در حال حاضر و تا اینجای فصل توانسته حداقل امتیازات برای رسیدن به قهرمانی را کسب کند. پرسپولیس هم با ۱۴ امتیاز در تعقیب زردهای اصفهانی است و شرایط بهتری نسبت به سایر رقبا برای رسیدن به عنوان قهرمانی را دارند. البته تا پایان فصل زمان زیادی مانده و از حالا نمی توان جایگاه تیم ها پیش بینی کرد.

کدام تیم قهرمان لیگ برتر در فصل بیست و یکم می‌شود؟

لیگ بیستم؛ گل‌گهر ۱۳ امتیاز

در لیگ بیستم گل گهر با امیر قلعه استارت زد و در همان هفته های نخست نتایج خوبی هم گرفت. تیم سیرجانی در ۷ بازی ابتدایی خود ۱۳ امتیاز کسب کرد و صدرنشین بود. گل گهری ها در انتهای فصل با ۴۵ امتیاز پنجم شد و پرسپولیس با ۶۷ امتیاز به مقام قهرمانی رسید. پرسپولیس در لیگ بیستم ۱۹ برد، یک شکست و ده تساوی را تجربه کرد و موفق شد جام قهرمانی را بالای سر ببرد. سپاهان در این فصل ۶۵ امتیاز کسب کرد و میزان امتیاز برای رسیدن به قهرمانی را به دست آورد اما تیم نویدکیا دستش به جام نرسید و پرسپولیس در شهرقدس برای پنجمین بار پیاپی قهرمان شد.

کدام تیم قهرمان لیگ برتر در فصل بیست و یکم می‌شود؟

کدام تیم قهرمان لیگ برتر در فصل بیست و یکم می‌شود؟

افشاگری‌ بی‌سابقه از بازی ایران و استرالیا

لیگ نوزدهم؛ سپاهان ۱۷ امتیاز

در پایان هفته هفتم لیگ نوزدهم، سپاهان اصفهان با ۱۷ امتیاز صدرنشین شد و تراکتور با ۱۷ امتیاز و شهرخودرو هم با ۱۶ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. در پایان فصل اما پرسپولیس با ۶۷ امتیاز قهرمان شد و استقلال با ۵۳ امتیاز در رده دوم قرار گرفت. پرسپولیس در آن فصل و تا پایان هفته هفتم تنها ۱۲ امتیاز کسب کرده بود و در رده ششم قرار داشت.سپاهان هم در انتهای فصل با ۴۹ امتیاز پنجم شد.

کدام تیم قهرمان لیگ برتر در فصل بیست و یکم می‌شود؟

کدام تیم قهرمان لیگ برتر در فصل بیست و یکم می‌شود؟

تاثیرات «کی‌روش» بر فوتبال ایران از زبان بازیکن تیم ملی عراق

لیگ هجدهم؛ پدیده ۱۶ امتیاز

در پایان هفته هفتم لیگ هجدهم، پدیده مشهد با ۱۶ امتیاز در صدر جدول قرار داشت و پرسپولیس با ۱۵ امتیاز و سپاهان با ۱۳ امتیاز در رده‌های بعدی قرار داشتند. در انتهای فصل هم پرسپولیس با ۶۱ امتیاز به مقام قهرمانی رسید و سپاهان هم با ۵۸ امتیاز دوم شد. پدیده در آن فصل با ۵۶ امتیاز در رده چهارم قرار گرفت.

کدام تیم قهرمان لیگ برتر در فصل بیست و یکم می‌شود؟

کدام تیم قهرمان لیگ برتر در فصل بیست و یکم می‌شود؟

لیگ هفدهم؛ پارس جنوبی ۱۶ امتیاز

در پایان هفته هفتم لیگ برتر در فصل هفدهم، پارس جنوبی با ۱۶ امتیاز در صدر بود و پدیده و پرسپولیس هم با ۱۴ امتیاز در رده دوم و سوم قرار داشتند. در پایان فصل پرسپولیس با ۶۴ امتیاز قهرمان شد و دوب آهن هم با ۵۵ امتیاز در رده بعدی قرار گرفت. در انتهای فصل پارس جنوبی با ۴۷ امتیاز در رده پنجم قرار گرفت.

کدام تیم قهرمان لیگ برتر در فصل بیست و یکم می‌شود؟

بیشتر بخوانید:

واکنش مبهم ابوالقاسم‍پور به اظهارات مادر علی انصاریان

بیرانوند راز دل اسکوچیچ را فاش کرد

واکنش رئیس صداوسیما به سوالی درباره بازگشت عادل

#فوتبال‌ملی  #ورزش‌های رزمی  #والیبال  #کشتی و وزنه برداری  #مدیریت ورزش  #المپیک و پارالمپیک  #فوتبال جهان  #بسکتبال #دیگر ورزش‌ها #لیگ برتر

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1578282

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فرهنگ سرخ IR ۰۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  1 6
  برای تیم ما جفت شش نمیارن ولی شش تا میزنه و برای ششمین بار قهرمان میشه.
 • DE ۱۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  8 1
  هی به لنگ و کیسه تسلی خاطر بده
 • محمدرضا IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  8 1
  نمیشه دقیق گفت ولی میشه با اطمینان گفت استقلال نیست.
 • مهدی RO ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
  0 0
  پرسپولیس قهرمان میشه ، خدا میدونه که همیشه حقشه ...