ابتلای ۵۴ درصدی بانوان به کرونا در چهارمحال و بختیاری

معاون درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی شهرکرد گفت: ۸۲ درصد موارد ابتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری به مردان و ۵۴ درصد نیز به بانوان اختصاص دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، دکتر فریدون‌ رحمانی معاون درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی شهرکرد در پنجاه‌ و چهارمین ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهار داشت: حدود ۹۹۰ هزار نفر جمعیت هدف چهارمحال و بختیاری در نظر گرفته شده و از ابتدای شیوع کرونا تا کنون در استان ۲۵۲ هزار تست تشخیص این بیماری انجام شده است‌.

وی افزود: از این میزان ۱۶۵ هزار نفر پاسخ تست‌شان منفی و ۸۶ هزار و ۳۰۰ نفر نیز مثبت گزارش شد.

دکتر رحمانی اضافه کرد: در دوران شیوع کرونا تا کنون بیش از ۴۳ هزار نفر به مراکز بیمارستانی استان برای درمان مراجعه داشته اند.

وی با اشاره به بهبود ۹۰ درصدی مبتلایان‌ به کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: ۱۰ درصد بیماران بستری نیز مراحل درمانشان‌ موفقیت آمیز نبود و در این چرخه جان خود را از دست دادند.

دکتر رحمانی تصریح کرد: اکثر مناطق کشور ، پنج موج شیوع کرونا را تجربه کرد، اما در استان چهارمحال و بختیاری هر دو موج اول و دوم را در یک موج سوم تجربه کرد که خوشبختانه با اقناع سازی و فرهنگ سازی و ارائه آموزش های لازم به مردم برای مقابله با کووید۱۹، توانستیم این بیماری را تحت شیب ملایم کنترل کنیم.

وی با اشاره به اینکه بدترین‌ پیک شیوع کرونا در ماه های مرداد و شهریور امسال بود، گفت: در مردادماه بیش از ۲۷۰۰ نفر بستری و مرگ و میر ولی در شهریورماه ۱۹۸ نفر جان خود را از دست دادند.

دکتر رحمانی بیان کرد: مهم‌ترین دستاورد ما این است که در دوران سخت شیوع کرونا حتی یک بیمار بدون تخت، دارو و فرآیند درمانی در استان وجود نداشت و کادر بهداشت و درمان با همه سختی های موجود به مردم خدمت رسانی کردند.

وی افزود: ۴۶ درصد موارد ابتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری به مردان و ۵۴ درصد نیز به بانوان اختصاص دارد درصورتی که درصد مرگ و میر در آقایان بیشتر از بانوان است‌.

دکتر رحمانی با اشاره به اینکه ۴۱ درصد موارد ابتلا به کرونا به گروه‌ سنی ۶۰ سال به بالا متعلق است، اضافه کرد: ولی ۸۰ درصد فوتی ها نیز به این گروه تعلق دارد.

وی ادامه داد: شهروندان باید فرایند واکسیناسیون کووید۱۹ را جدی بگیرند و افرادی که تاکنون جهت دریافت واکسن اقدام نکرده اند هرچه‌ سریع تر به پایگاه های واکسیناسیون در استان مراجعه کرده و نسبت به این امر کوشا باشند تا در مواجهه با پیک‌های بعدی کرونا جان سالم به در ببرند.

46

کد خبر 1578308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =