نجات یک قلاده شغال توسط دوستداران محیط زیست در خرم آباد

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان از نجات یک قلاده شغال توسط دوستداران محیط زیست در شهرستان خرم آباد خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان رضا رهسپار در این رابطه گفت: یک قلاده شغال که به علت برخورد با وسایل نقیله خودرویی در کیلومتر ۵ جاده خرم آباد به سمت سلسله دچار آسیب دیدگی شده بود توسط زوج دوستدار محیط زیست نجات داده شد.

وی گفت: این قلاده شغال که در تاریکی شب به دنبال طعمه و لاشه خواری در کنار جاده بوده است؛ در برخورد با وسیله نقلیه دچار آسیب دیدگی شده که دو نفر از دوستداران محیط زیست تا رسیدن نیروهای اداره کل حفاظت محیط زیست از این حیوان نگهداری نموده و سپس موضوع را به اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان اطلاع می دهند.

 وی گفت: این حیوان بلافاصله پس از تیمار ابتدایی جهت مداوا و رسیدگی بیشتر به مرکز قرنطینه حیوانات واقع در کلدر انتقال داده می شود.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش ضمن تشکر و قدردانی از این زوج دوستدار محیط زیست ابراهیم بابایی چولان دیمی وخانم خدیجه پور محمدی، از مردم عزیز درخواست نمود با توجه به اینکه در این فصل سرما و نیز کمبود طعمه حیوانات فعالیت بیشتری در شب جهت تغذیه دارند لذا در حین رانندگی علائم و هشدارهای زیست محیطی را رعایت و در صورت هر گونه مشاهده سوانح حیات وحش در جادهها با شماره تلفن شبانه روزی ۱۵۴۰ تماس حاصل نمایند.

شغال از خانواده سگ سانان و شبیه گرگ است که طول سر و بدن ۷۵ تا ۱۰۵ سانتی متر و وزن آن از ۷ تا ۱۵ کیلوگرم است. این حیوان گاهی پستانداران کوچک ،پرندگان ، خزندگان و حشرات را برای تغذیه شکار می کند.

46

کد خبر 1578317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =