هوای اصفهان ناسالم برای عموم/ آدینه بارانی در انتظار اصفهانی ها

کارشناس هواشناسی استان اصفهان با اشاره به آلودگی هوا برای عموم گفت: از روز پنج شنبه سامانه بارش زا استان اصفهان را دربرمی گیرد و روز جمعه تمام مناطق اصفهان را تحت تاثیر فعالیت خود قرار خواهد داد.

محمدرضا رفیعی، کارشناس هواشناسی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار کرد: در شبانه روز گذشته دمای شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات به ۲۰ درجه سانتی‌گراد و در سردترین ساعات به ۲ درجه سانتی‌گراد رسید. طی این مدت خوروبیابانک با دمای ۲۲ درجه سانتی‌گراد و فرودگاه شهید بهشتی با دمای منفی ۳ درجه سانتی‌گراد سردترین نقطه اصفهان بوده است. دمای فعلی شهر اصفهان ۳ درجه سانتی‌گراد است که دو درجه سردتر شده است.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: تا فردا هم جوی نسبتا پایدار در استان اصفهان مستقر می شود و آسمانی صاف تا کمی ابری در اکثر مناطق استان اصفهان پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه شاخص کیفیت هوا در اصفهان ناسالم برای عموم است، تصریح کرد: در مناطق مرکزی و صنعتی و کلانشهر اصفهان غبار صبحگاهی و کاهش دید و کیفیت هوا در اکثر مناطق استان اصفهان می شود.

رفیعی با اعلام ورود سامانه بارش زا از روز پنج شنبه در مناطق غربی استان اصفهان گفت: از روز پنج شنبه شاهد افزایش ابر، وزش باد شدید و بارندگی و برف در اکثر مناطق استان خواهیم بود و این سامانه بارشی روز جمعه تمام استان را دربرمی گیرد.

رفیعی اظهار کرد: دمای شهر اصفهان در گرمترین ساعات به ۱۹ درجه سانتی گراد و در سردترین ساعات به ۴ درجه سانتی گراد می رسد. خوربیابانک با دمای ۲۲ درجه سانتی گراد گرمترین و بوئین میاندشت با منفی ۲ درجه سانتی گراد سردترین شهر استان اصفهان است.

48

کد خبر 1578329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =