چرا کشور ایران یک فرصت طلایی برای کاشت مو است؟

سالها می گذرد و پزشکان و محققان کشف کرده اند موهای پشت سر ممکن است به طور ژنتیکی تا آخر عمر رشد کند. این کشف از راه حل های موثر برای درمان ریزش مو به حساب می آید.افرادی که از کم حجمی موی خود رنج می برند، این امکان را دارند که با مراجعه به کلینیک های پوست و مو به روزهای اول جوانی خود برگردند و از موهای پرپشتی که دارند لذت ببرند؛ این رویا دست نیافتنی نیست. 

موی سر از آن دسته عوامل زیبایی به حساب می آید که تمام افراد به دنبال آن هستند. پزشکان روش های مختلفی برای کاشت مو یافته اند که این روزها مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما نیز دچار ریزش موی شدیدی شده اید و احساس کم پشت بودن دارید، کاشت مو یکی از بهترین پیشنهادات به شما خواهد بود.

با عوامل موثر بر هزینه کاشت مو آشنا شوید

ریزش مو یکی از دغدغه های مهمی است که ممکن است در زندگی اکثر افراد رخ دهد. افرادی که از ریزش سریع مو رنج می برند، احتمال دارد هنوز سن بلوغ را نیز تجربه نکرده باشند. همین امر در افسردگی و از دست دادن اعتماد به نفس افراد نقش موثری دارد. این افراد بر این باور هستند که برخورداری از مو برابر با زیبایی، جوانی و اعتماد به نفس است.

در چنین مواردی باید به دنبال بهترین راه حل باشید. راه حل دائمی که تاکنون توسط محققان اثبات شده کاشت مو است. هزینه پایین این جراحی و مهارت پزشکان متخصص واجد شرایط دو دلیل عمده برای این انتخاب است. کاشت مو در شهرهایی مانند مشهد، تهران، اصفهان و شیراز رواج بیشتری دارد. از آنجایی که متقاضیان بیشتری برای کاشت مو وجود دارد؛ در نتیجه پزشکان باتجربه تری در این شهرها فعالیت می کنند که سال ها این روش جراحی را با روش های مدرن انجام داده اند. بنابراین افزایش هزینه کاشت مو در تهران و چنین شهرهایی کاملا منطقی خواهد بود؛ چراکه شما این قیمت را برای تجربه و مهارت این پزشکان متبحر می پردازید.

قیمت کاشت مو در ایران نیز مانند سایر کشورها به عوامل زیادی بستگی دارد و ممکن است این عوامل در هزینه کاشت مو تاثیر داشته باشند. در ادامه به شرح این عوامل می پردازیم.

 • تعداد تارهای مویی که به پوست سر پیوند می خورد
 • جنس مو
 • روش های مختلف کاشت مو
 • مراقبت های بعد از عمل

باید از این نکته مهم آگاه باشید کاشت مو مانند سایر عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. فقط برخی بیمه های تکمیلی با بندهای خاص زیبایی ممکن است تنها هزینه های دارویی را برعهده بگیرند. به همین دلیل از دغدغه های اصلی متقاضیان کاشت مو تأمین هزینه آن است.

عکس کاشت مو

چرا کشور ایران یک فرصت طلایی برای کاشت مو است؟

با توجه به موج جدید علاقه افراد به انجام عمل های زیبایی، به خصوص در سنین بالای 40 سال بسیاری از کشورها کماکان در تلاش هستند خدمات و امکانات فراوانی را در اختیار بیماران خود قرار دهند. با این وجود، این تنها مسئله قابل توجه نیست؛ کاشت مو یک روش پیچیده است که باید توسط یک جراح پلاستیک خبره و ماهر انجام شود. در طی چند دهه گذشته، شهروندان کشورهای همسایه علاقه مند شده اند که در ایران توسط جراحان ماهر ایرانی کاشت مو را انجام دهند. دلیل اصلی انتخاب این است که ایران در میان کشورهای مجهز به امکانات جراحی های پلاستیک قرار دارد و توانسته است در رده نخست قرار بگیرد.

جراحان ایرانی در انجام جراحی های زیبایی به خصوص کاشت مو محبوبیت زیادی در بین کشورهای همسایه به دست آورده اند؛ زیرا سالانه آمارهایی از موفقیت عمل های جراحی کشور منتشر می شود که توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده است.

آیا هزینه کاشت مو در تهران زیاد است؟

در ابتدا باید گفت این هزینه ها در مقایسه با کیفیت بالای جراحی و امکانات پیشرفته ای که برای آن استفاده می شود، زیاد نیست! با این حال باید گفت بیشتر این جراحان ایرانی از دانشگاه های نخبه فارغ التحصیل شده اند. سپس دوره های ویژه و بورسیه های جراحی پلاستیک را در کلینیک های مدرن گذرانده اند.علاوه بر این، اکثر آن ها اعضای انجمن های جراحی پلاستیک یا سایر تخصص های آمریکایی و اروپایی هستند. در نتیجه، بالا بودن هزینه کاشت مو در تهران در مقایسه با دیگر شهرها و کشورهای جهان کاملا منطقی است. به‌طورکلی اطمینان حاصل کنید جراح روش کاشت را برای شما شرح می دهد و موثرترین روش را بر اساس اهداف و نیازهای شما پیگیری می کند.

مسئله دیگری که باید ذکر شود، این است که نتایج کاشت مو در ایران از رضایت بالایی برخوردار است. یک مطالعه انجام شده در رابطه با میزان موفقیت کاشت مو در ایران به وضوح نشان می دهد با حداقل عوارض و خطرات ممکن این عمل موفقیت بالایی را ارائه می دهد. در ادامه قصد داریم شما را با جزئیات هزینه کاشت مو در تهران و سایر شهرهای مشهور ایران در این زمینه آشنا کنیم.

عوامل موثر در هزینه کاشت موی SUPER FUE

روش مدرن و پیشرفته SUPER FUE که این روزها از محبوبیت بیشتری برخوردار است، هزینه هایی را در بردارد. قیمت کاشت مو به روش SUPER FUE به عوامل زیادی بستگی دارد که باید از آن ها اطلاع یابید. در ادامه این عوامل را برای شما عزیزان شرح داده ایم.

 • امکانات و تجهیزات پزشکی کلینیک
 • تعداد هر پیوند و مقدار آن
 • ناحیه بدون مو
 • مهارت و تجربه متخصص

به طور میانگین هزینه این روش بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان برآورد می شود.

هزینه کاشت مو به روش FIT

روش دیگری به نام استخراج فولیکول مو و به ویژه در بین نسل جوان که دوست دارند موهای کوتاه تر و بدون زخم موی خطی داشته باشند، وجود دار. در روش FIT فولیکول های مو به صورت فله و منفرد از پشت سر فرد به صورت دستی برداشته می شوند.این روش به جراحی نیاز ندارد و تعداد زیادی از فولیکول های مو در یک جلسه به قسمت جلوی سر منتقل می شوند. این تکنیک چند سالی است که در این حوزه رواج یافته است. هزینه آن نسبتا کمتر از سایر روش هاست. برخی پزشکان مدعی هستند روش FIT کمترین هزینه کاشت مو را دارد.

قبل و بعد از کاشت مو

هزینه کاشت مو به روش BHT

این روش برای زنانی مناسب و نتیجه بخش است که بانک موی مناسبی ندارند. این افراد به صورت کلی در ناحیه سر دچار ریزش می شوند و سر آن ها موی قابل توجهی ندارد. پزشکان با ابداع روش BHT به این افراد کمک می کنند که موهای از دست رفته خود را مجددا به دست آورند. در این روش پزشکان از سایر موهای اعضای بدن فرد مانند دست، پا و پشت کمر او استفاده می کنند و آنها را به قسمتی از سر که خالی است، پیوند می زنند.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو در ایران به این روش تنها کافی است یک جلسه را به مشاوره با مشاوران و متخصصان حرفه ای کلینیک رویان سلامت اختصاص دهید. این مشاوران با در نظر گرفتن شرایط جسمانی شما روش مناسبی را پیشنهاد می دهند و شما را در جریان قیمت های مرتبط با آن قرار می دهند.

 • کدام روش برای کاشت مو گزینه ایده آل تری از نظر هزینه و کیفیت به حساب می آید؟

روش میکروگرافت به عنوان یک روش عالی و منحصر به فرد شناخته شده است؛ اما از نظر پزشکان بهترین روش برای کاشت مو روش sut است. این روش از نظر کارآیی حرف اول را می زند و قیمت بسیار مناسبی نیز دارد.

 • آیا موهای کاشته شده را می شود رنگ کرد؟

موهایی که کاشته می شوند، مانند موهای طبیعی سر هستند؛ بنابراین هیچ مشکلی در رنگ کردن موها به وجود نمی آید؛ اما شایان ذکر است که باید مدت کوتاهی بعد از کاشت، از مصرف مواد شیمیایی پرهیز کنید.

 • آیا کاشت مو از ریزش جلوگیری می کند؟

علل زیادی برای ریزش مو وجود دارد. قبل از انجام هر کاری بهتر است علت ریزش موی خود را بفهمید. برخی از این علل ممکن است استفاده از داروهای خاص باشد، اما بهترین روش برای ترمیم، کاشت مو اعلام شده است. بنابراین بهتر است با هزینه کاشت مو در تهران و سایر شهرهای ایران آشنا شوید.

 • آیا در کاشت مو محدودیت سنی وجود دارد؟

معمولا سنینی بین 25 تا 50 سال به عنوان بهترین سن برای متقاضیان کاشت مو به شمار می آید. در سنین پایین تر احتمال دارد الگوی ریزش نامنظم باشد. همچنین در سنین بالا به دلیل ضعف جسمانی یا بیماری امکان انجام پیوند مو وجود ندارد. در این مقاله در رابطه با هزینه کاشت مو در تهران و ایران صحبت کردیم. حال اگر قصد دارید از کاشت مو اطلاعات بیشتری کسب کنید، با کلینیک رویان سلامت به هدف خود خواهید رسید. این کلینیک با کادر درمانی متبحر و زبده در خدمت شما خواهد بود.

کد خبر 1578377

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =