۶۱ مدرسه با همت خیرین مدرسه‌ساز در البرز افتتاح می‌شود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: خیرین در البرز نوید بهره‌برداری از ۶۱ مدرسه در استان را داده‌اند که بواسطه این امر سرانه آموزشی البرز به ۳.۴۶ متر می‌رسد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «مجتبی عبداللهی» در گردهمایی مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور که روز چهارشنبه به میزبانی البرز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، افزود: خیرین مدرسه‌ساز از بزرگان و نام آوران کشور هستند که دلسوزانه و بدون هیچ گونه چشمداشتی برای ارتقا سرانه‌های آموزشی تلاش می کنند.

وی ادامه داد: ایجاد مجمعی با عنوان خیرین مدرسه‌ساز سرآغاز تحول بزرگی در عرصه مدرسه‌سازی و راه‌اندازی مجمع‌هایی در حوزه‌های مختلف شد.

عبداللهی گفت: زیرساخت‌های البرز از ابتدا ضعیف بوده و رشد روز افزون مهاجرت کمبودها را پررنگ‌تر کرد.

وی افزود: اکنون البرز در زیرساخت‌های آموزشی محروم‌ترین استان کشور است و در این محرومیت از سیستان و بلوچستان نیز سبقت گرفته است.

استاندار البرز گفت: در سیستان و بلوچستان به همت خیرین، سرانه‌ها رشد خوبی داشته و نیاز است در البرز نیز این همت شکل بگیرد.

وی افزود: اکنون سرانه آموزشی در البرز ۳.۲۶ و متوسط کشوری ۵.۲۱ است و فاصله زیادی با متوسط کشوری داریم.

عبداللهی گفت: خیرین در البرز نوید بهره‌برداری از ۶۱ مدرسه در استان را داده‌اند که بواسطه این امر سرانه آموزشی البرز به ۳.۴۶ می‌رسد.

وی افزود: از خیرین مدرسه‌ساز سراسر کشور انتظار و تقاضا داریم که به کمک رشد سرانه‌های آموزشی در البرز بشتابند و ما نیز به عنوان نمایندگان دولت بسترهای لازم را مهیا می کنیم.

استاندار البرز گفت: البرز نیازمند راه‌اندازی نهضت مدرسه‌سازی و توجه ویژه دولت و خیرین است.

وی افزود: از خیرین مدرسه ساز انتظار می‌رود در راستای جایگاه اجتماعی معلمان همراهی ویژه‌ای داشته باشند.

عبداللهی گفت: تکریم معلمان باید در دستور برنامه تمامی مسئولان قرار گیرد و به این امر به معنای واقعی محقق شود.

وی افزود: باید مدارس قدیمی به عنوان نماد هر شهر و استان احیا شوند و کانون‌های بازنشستگان برای ایجاد بسترهای رفاهی و تفریحی معلمان راه‌اندازی شوند.

استاندار البرز گفت: ضرورت دارد که از تمامی ظرفیت‌های استان برای ارج نهادن به جایگاه معلمان استفاده کنیم.

48

کد خبر 1578514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =