۷ نفر
۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲
تعمیر مبدل و برد پکیج دیواری

دوستان و همراهان گرامی گروه فنی سرویسکاران 24 قصد دارد در این مقاله در زمینه تعمیر مبدل پکیج و تعمیر برد پکیج دیواری درانواع مختلف و برندهای مختلف به صحبت کند.

تعمیربرد و مبدل پکیج دیواری

دوستان و همراهان گرامی گروه فنی سرویسکاران 24 قصد دارد در این مقاله در زمینه  تعمیر مبدل پکیج  و تعمیر برد پکیج دیواری درانواع مختلف و برندهای مختلف به صحبت کند.در طی سال‌های اخیر که موتورخانه‌های مرکزی جای خود را به پکیج‌های دیواری داده‌اند و این سیستم گرمایشی وارد عرصه تاسیسات خانگی شده بعد ازگذشت مدت زمان طولانی کارکرد این سیستم از ناحیه مبدل پکیج دیواری و برد پکیج دیواری دچار آسیب می‌شوند.به علت بالا بودن مبلغ، خرید آنها برای تعدادی از افراد جامعه امکان‌پذیر نمی باشد و قادر به پرداخت هزینه سنگین خرید برد و مبدل نو نیستند. خرابی برد و مبدل پکیج علت‌های مختلفی دارد که در ادامه این مقاله به این موارد اشاره خواهیم کرد.

تعمیر مبدل اصلی پکیج

همانطور که می‌دانید در تعدادی از پکیج‌های دیواری جهت تامین گرمایش محیط و آبگرم مصرفی از مبدل اصلی استفاده می‌کنند. نحوه عملکرد آن به این شکل است که درحالت زمستانی پمپ دستگاه فعال می‌شود، با گردش آب در مبدل اصلی، گرمایش را تامین می‌کند. زمانی که نیاز به آبگرم مصرفی دارید پمپ دستگاه مجددا فعال شده و با گردش آب شهر در مبدل ثانویه آبگرم مصرفی را تامین می‌کند، حال تصور کنید مبدل اصلی سوراخ شده و آب ریزش می‌کند و شما با مشکل بزرگی برای گرمایش و آب مصرفی روبرو هستید.

به جای تعویض مبدل و پرداخت هزینه بالا به راحتی میتوان مبدل را تعمیر کرد، و با نصف مبلغ خرید می‌توانید اقدام به تعمیر مبدل  پکیج  کنید. یکی از دلایل سوراخ شدن مبدل ایجاد رسوب و عدم اسیدشویی مرتب مبدل است، اگرهرچند وقت یکبار با توجه به شرایط مبدل اسیدشویی نشود می‌تواند باعث بروز سوراخ  در آن شود.

در صورت  انچام  به موقع اسیدشویی مبدل بهتر آب را گرم می‌کند. 9% از مبدل‌ها قابل تعمیر هستند، تمام مبدل‌هایی که از بیرون و از داخل سوراخ شده اند قابلیت تعمیر دارند. به جرات میگوییم که تعداد افرادی که توانایی تعمیر مبدل‌ پکیج را دارند کم است، و ما در گروه فنی سرویسکاران 24 افتخار داشته ایم تا قادر به انجام این کار باشیم.

 تعمیرمبدل پکیج توسط سرویسکاران 24 دارای 6 ماه ضمانت است و در صورت خرابی مجدد کاملا رایگان تعمیر و داخل فاکتور قید می‌شود.

جوشکاری مبدل پکیج

مبدل‌های پکیج و آبگرمکن را با جوشکاری اکسی اسیتیلن یا هواگاز جوش می‌دهند. برای باکیفیت بودن جوشکاری و پایداری بالا تمیز بودن محل جوشکاری بسیار مهم است. قبل از اینکه عملیات جوشکاری محل مورد نظر را با فرچه سیمی تمیز می‌کنیم.

 دقت داشته باشید که محل مورد نظر کاملا از داخل و بیرون خشک و بدون رطوبت باشد درصورتی که آب در داخل مبدل پکیج وجود داشته باشد جوش به دمای مطلوب نمیرسد و کار خراب می‌شود.

علائم سوراخ بودن مبدل پکیج

بروز این علائم نشانه‌ها خرابی و سوراخ  در مبدل است:

  • افت بار و یا فشار پکیج
  • بالا رفتن فشار پکیج

اگرفشار بار یا فشار پکیج افت کرد نشان‌دهنده این است، که مبدل از بیرون سوراخ شده و آب داخل آن خارج می‌شود و به بیرون دستگاه ریزش می‌کند.

اگر فشار بار یا فشار پکیج  تک مبدل و دو منظوره بالا رفت، نشانگر این است مبدل از داخل سوراخ شده است و آب مصرفی با آب گرمایشی با هم ارتباط پیدا کرده است.

تعمیر برد پکیج دیواری

تعمیر برد پکیج دیواری

برد پکیج دیواری همان مغز یا فرمانده پکیج می‌باشد به دلیل این که تمام دستورات برای شروع بکار از آن گرفته می‌شود، در واقع رهبری تمام قطعات پکیج را به عهده دارد. زمانی که در یکی از قطعات ایرادی بروز کند، با نمایش ارور بر روی صفحه برد پکیج علت خرابی را به شما نشان می‌دهد. که باید سریعا اقدام به تعمیر برد پکیج دیواری کرد.

علت خرابی برد پکیج دیواری

یکی از دلایل تعمیر برد پکیج  دیواری ورود گرد و غبار به درون برد است، که اجازه نمی‌دهد رله‌های پکیج به درستی عمل کنند و سبب سوختن بعضی از قطعات برد پکیج می‌شوند. که با استفاده از مولتی‌متر می‌توانید تمام آی سی، خازن را مورد بررسی قرار داد و هر کدام از قطعات معیوب را تعویض کنید.

یکی دیگر از دلایل خرابی برد پکیج دیواری نشتی از شیرآلات پکیج است که با ریزش آب و نفوذ آن به درون برد باعث بروز مشکل و سوختن کل برد می‌شود. علت‌ دیگر خرابی برد پایان عمر قطعات بکار رفته بر روی برد است، به علت این که قطعات الکترونیکی تایم مصرف دارند و با اتمام این تایم از کار می‌افتدند.

دقت داشته باشید که برای پیشگیری از بروز زود هنگام خرابی برد پکیج دیواری این موارد را مورد توجه قرار دهید اول اینکه حتما از محافظ برق برای راه اندازی پکیج دیواری استفاده کنید و نکته بعد این است که هر چند وقت یک بار سرویس پکیج را انجام دهید تا غبار نگیرد با رعایت این چند نکته می‌توانید از تعمیر برد پکیج دیواری جلوگیری کنید.

مراحل تعمیر برد پکیج

پکیج‌های دیواری از جهت روش تولید با یکدیگر متفاوت‌اند. حتی پکیج‌هایی با مدل‌های مختلف که بوسیله یک شرکت و برند تولید شده‌اند هم تفاوت‌هایی دارند، که این تفاوتها روش تعمیر برد پکیج دیواری  را متفاوت می‌کند.

مراحل تعمیر برد پکیج شامل این موراد است:

  • عیب یابی برد پکیج و مشخص شدن خرابی
  • تعیین هزینه تعمیر برد پکیج
  • تامین قطعات معیوب
  • تعمیر برد یا تعویض قطعه خراب با یک قطعه نو و سالم

تعمیر برد پکیج بوتان

تعمیر برد پکیج بوتان

برد پکیج بوتان از نظر عملکرد و سیستم کاری مشابه برندهای دیگر است و ما در اینجا قصد داریم تا شما دوستان گرامی را با این روش تعمیربرد پکیج بوتان آشنا کنیم. به طور کلی، هر گونه اختلال در عملکرد پکیج  و بروز خطاهایی که با بررسی و تعمیرات اولیه رفع نمی‌شوند، نشانه خرابی برد است. در صورت بروز این موارد برای رفع ایراد باید به فکر عیب یابی و تعمیر برد پکیج بوتان بود.

از آنجا که برد پکیج دیواری بوتان هم مانند انواع دیگر بردهای پکیج فرمانده و رهبر است و در صورت عدم فرماندهی عملا پکیج کارایی ندارد باید به نشانه‌هایی که از طریق ارورهای مختلف بروز می‌کند توجه شود.  با بروز خرابی در یک قطعه و خرابی برد دستگاه، مشکل با نمایش یک کد خطا اعلام می‌شود.

 هرزمان که با نمایش کد خطا روی پنل پکیج دیواری بوتان مواجه شدید، باید سریعا آن را مورد بررسی قرار دهید . و در اولین فرصت به اقدام به تعمیر پکیج  و در صورت نیاز به تعمیر برد پکیج بوتان کنید. زیرا عدم توجه به تعمیر بموقع قطعه معیوب و کدهای خطا می‌تواند سبب از کار افتادن یک بخش یا کل دستگاه شود. تعمیر برد پکیج بوتان از جمله خدماتی است که گروه فنی سرویسکاران 24 به شما عزیزان ارائه میدهد.

راهکار افزایش طول عمر برد پکیج بوتان

  1. در صورت بروز نوسانات برق پکیج را از برق خارج کنید.
  2. در زمان جوشکاری در ساختمان برق پکیج بوتان را قطع کنید.
  3. از پریز برق جدا و محافظ برق برای اتصال پکیج استفاده کنید.
  4. ولتاژ مناسب برای محافظ برق بین 180 تا 245 میباشد.

هزینه تعمیر برد پکیج بوتان

مهم‌ترین فاکتور تعیین هزینه تعمیر برد پکیج بوتان علتی است که سبب خرابی آن شده . زیرا قیمت قطعه جایگزین و هزینه تعویض آن ، نوسانات بازار و کمبود قطعه تاثیر بسیار زیادی در تعیین قیمت تعمیر برد پکیج دیواری دارد. عموما هزینه تعمیر برد پکیج بوتان  از 150 هزار تومان الی 400 هزار تومان متغیر میباشد.

کد خبر 1578543

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =