ژنرال ملی‌پوش قلابی برای گل‌گهر خرید!/عکس

تسنیم نوشت: استعلام‌های مربوط به وضعیت اریک بانیاما مهاجم گابنی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان نشان می‌دهد او سابقه بازی برای تیم کشورش را دارد، اما شواهد ماجرا چیز دیگری را نشان می‌دهد.

ماجرای حضور اریک بانیاما در تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان، بخش‌های جالب توجهی دارد. بازیکنی که طبق قوانین نقل‌وانتقالاتی فوتبال ایران باید سابقه ملی‌پوش بودن داشته باشد، اما ابهامات این ماجرا همچنان زیاد است. از جمله نامه‌ای که از فدراسیون فوتبال گابن به فدراسیون فوتبال ایران رسیده و تأیید کرده که این بازیکن ملی‌پوش است و در چهار بازی دوستانه هم به میدان رفته است، اما سوابق او این را نشان نمی‌دهند.

در نامه‌ای که از فدراسیون فوتبال گابن به فدراسیون فوتبال ایران رسیده، اشاره شده است مهاجم ۲۵ ساله تیم فوتبال گل‌گهر در تاریخ‌های ۹ سپتامبر، ۱۱ اکتبر و ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ و همچنین ۲۰ فوریه ۲۰۲۱ (۱۹ شهریور، ۲۰ مهر، ۲۰ آبان و ۲ اسفند ۱۳۹۹) به ترتیب مقابل لیبریا، بنین، توگو و روآندا ۴۵ ، هفت ، ۳۲ و چهار دقیقه بازی کرده، اما ابهام ماجرا کجاست؟

شاکیان از باشگاه گل‌گهر در بازی دادن به اریک بانیاما، معتقدند نامه استعلامی از فدراسیون گابن جعلی است. به این دلیل که مهاجم گابنی گل‌گهر برخلاف استعلام صورت گرفته، سابقه ملی ندارد و تا به حال برای تیم ملی گابن بازی نکرده است. مسئله‌ای که در آمار و سوابق تیم ملی گابن نیز مشهود است و ابهام مربوط به نامه‌ای را که به فدراسیون فوتبال رسیده، بیش از پیش می‌کند.

از میان چهار مسابقه‌ای که در نامه فدراسیون گابن به فدراسیون فوتبال ایران رسیده، سه مسابقه مقابل لیبریا، توگو و روآندا اصلاً برگزار نشده و مشخص نیست این نامه با چه اطلاعات و سوابقی به فدراسیون فوتبال ایران ارسال شده است. آخرین دیدار گابن مقابل لیبریا، توگو و روآندا به ترتیب مربوط به سال‌های ۱۹۹۶، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ بوده است، اما نکته جالبی هم در مورد تاریخ تولد اریک بانیاما و اولین و آخرین دیدار گابن مقابل لیبریا وجود دارد. در زیر نامه ارسالی فدراسیون فوتبال گابن به فدراسیون فوتبال ایران را می‌بینید:

ژنرال ملی‌پوش قلابی برای گل‌گهر خرید!/عکس

 مهاجم ۲۵ ساله گل‌گهر متولد ۱۰ مارس ۱۹۹۶ است و اولین و آخرین دیدار گابن و لیبریا طبق اطلاعات و آمار منتشر شده، به ۱۶ ژانویه ۱۹۹۶ باز می‌گردد. یعنی دو ماه پیش از متولد شدن بانیاما، گابن تنها مسابقه‌اش را با لیبریا انجام داده که با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسیده است و تصویر آن را در زیر مشاهده می‌کنید:

ژنرال ملی‌پوش قلابی برای گل‌گهر خرید!/عکس

گابنی‌ها در شرایطی سال ۱۹۹۶ به مصاف لیبریا رفته‌اند که در نامه ارسالی به فدراسیون فوتبال اشاره شده بانیاما ۹ سپتامبر ۲۰۲۰ برای تیم ملی این کشور مقابل لیبریا به میدان رفته است. آنهم در شرایطی که اصلاً چنین مسابقه‌ای در آمار وجود ندارد. در نامه مورد اشاره به حضور هفت دقیقه‌ای مهاجم گل‌گهر در دیدار گابن و بنین اشاره شده که به تاریخ ۱۱ اکتبر ۲۰۲۰ انجام شده است. البته این تنها مسابقه از چهار مسابقه‌ای است که در نامه فدراسیون فوتبال گابن به فدراسیون فوتبال ایران به آن اشاره شده و در آمار نیز وجود دارد، با این حال اطلاعاتی از حضور بانیاما حتی در لیست بازیکنان ذخیره نیز دیده نمی‌شود. تصویر زیر مربوط به دیدار گابن و بنین است که نام بازیکنان اصلی و ذخیره دو تیم مشاهده می‌شود:

ژنرال ملی‌پوش قلابی برای گل‌گهر خرید!/عکس

دو مسابقه دیگر هم که اشاره شده بانیاما در آنها برای گابن به میدان رفته و سابق ملی دارد، مربوط به تقابل این تیم با توگو و روآندا می‌شود که به برگزاری بازی در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ و ۲۰ فوریه ۲۰۲۱ اشاره شده، اما در این روزها نیز گابن دیداری با تیم‌های مورد اشاره نداشته است. در تصاویر زیر آخرین دیدارهای گابن با توگو و روآندا قابل مشاهده است:

ژنرال ملی‌پوش قلابی برای گل‌گهر خرید!/عکس

ژنرال ملی‌پوش قلابی برای گل‌گهر خرید!/عکس

آمار و اطلاعات به ثبت رسیده از دیدارهای گابن نشان می‌دهد که اطلاعات نامه ارسالی از سوی فدراسیون گابن به فدراسیون فوتبال ایران جعلی است، چرا که سابقه‌ای از ملی‌پوش بودن بانیاما به ثبت نرسیده است و با توجه به قوانین نقل‌وانتقالاتی فوتبال ایران، این بازیکن نمی‌توانسته به عضویت گل‌گهر درآید و برای این تیم بازی کند. حال اینکه چگونه در نامه ارسالی از سوی فدراسیون فوتبال گابن چنین اطلاعاتی جعل شده یا اطلاعات اشتباه به فدراسیون داده شده است، جای سؤال دارد. مسئله بعدی مربوط به کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ است که چگونه به یک استعلام ساده بسنده کرده‌اند و سوابق این بازیکن به درستی مورد بررسی قرار نگرفته است؟

کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ که برای جذب بازیکنان خارجی آیین‌نامه دارد، می‌بایست استعلام‌های دقیق‌تری از این بازیکن گابنی داشته باشد، همانطور که یک جست‌وجوی ساده اینترنتی نشان می‌دهد بانیاما فاقد سابقه ملی است و حالا باید دید آیا گل‌گهر به دردسر می‌افتد یا نه، چرا که باشگاه‌های استقلال و پیکان نسبت به بازی کردن این بازیکن در ترکیب گل‌گهر معترض هستند.

۲۵۷ ۲۵۱

بیشتر بخوانید: قهرمان نشدن استقلال پشت پرده سیاسی دارد!

کد خبر 1578618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
    1 0
    آخه به قلعه نویی چ ربطی داره