رییسی آمریکا را پشت اتاق مذاکره نگه داشته تا شروط ایران را بپذیرد!

ایسنا نوشت: یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه ایران، آمریکا را پشت در مذاکره نگه داشته است تا شروط ما را بپذیرد، گفت: از مجموع گفته های تیم های شرکت کننده در مذاکرات وین برداشت می شود که اعضای 1+4 در تلاش برای احیای برجام هستند.

حمیدرضا ترقی درباره رویکرد جامعه نسبت به مذاکرات احیای برجام اظهار کرد: براساس نظرسنجی های انجام شده، کمتر از 40 درصد مردم مذاکرات برجام را در بهبود وضعیت کشور موثر می دانند . اکثریت اعتقاد دارند که حل مشکلات کشور ارتباطی به برجام ندارد و باید از توانمندی و ظرفیت های داخل استفاده کنیم. از سویی میزان بی اعتمادی مردم کشورمان به آمریکا به بیش از75 درصد رسیده است.

وی همچنین با تاکید بر لزوم حمایت از تیم مذاکره کننده کشورمان، ادامه داد: رویکرد جامعه نسبت به مذاکرات نشان دهنده پشتوانه مردمی تیم مذاکره کننده است، زیرا خواسته و مطالبه مردم از تیم مذاکره کننده، بی اعتمادی به آمریکا و غرب است. جامعه هم معتقد است که نباید مشکلات کشور را به برجام و مذاکرات گره زد و از مذاکره نباید توقع حل عمده مشکلات کشور را داشت.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره رویکرد جریان های سیاسی نسبت به مذاکرات بیان کرد: نیروهای انقلاب معتقدند تیم مذاکره کننده باید متخصص و توانمند باشد و از مشاوره های تخصصی بهره ببرد، از موضع قدرت برخورد کند و ابتکار عمل را به دست گیرد و هدف مذاکرات هم رفع تحریم ها باشد. در مقابل جریان اصلاح طلب که سرنوشت کشور را به مذاکرات گره زده بود، امروز می گوید که نظام باید از تعارض با آمریکا دست بردارد و در مذاکره امتیاز بدهد تا مشکلات کشور حل شود.

رییسی آمریکا را پشت اتاق مذاکره نگه داشته تا شروط ایران را بپذیرد!

ترقی در ادامه با اشاره به کسب تجربیات دولت از مذاکرات پیشین و استفاده از رهنمودهای رهبر انقلاب، اظهار کرد: دولت برای مذاکره شروطی قائل شده است و توانسته است ابتکار عمل را به دست گیرد و وقت و چارچوب مذاکره را تعیین کرده و آمریکا را پشت اتاق مذاکره نگه داشته تا مجبور شود شروط ایران را بپذیرد. دولت از اقتدار و عزت کاملا خوبی برخوردار است و تیم مذاکره کننده هم افراد متخصصی هستند و مشاورانی در حوزه های اقتصادی، حقوقی و سیاسی در مذاکرات حضور دارند و تمام روند احیای برجام را با دقت دنبال می کنند.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره روند دور اول مذاکرات با تیم جدید، تصریح کرد: ایران اصرار دارد آمریکا برای بازگشت به برجام باید تحریم ها را لغو کند و تعهد دهد، نه رئیس جمهور فعلی و نه روسای جمهور بعدی نباید برجام را زیر پا بگذارند. بعضی رسانه های خارجی با توجه به رویکرد دولت بایدن، افزایش تحریم ها در ماه های گذشته و فشار لابی صهیونیست ها، امیدی به احیای برجام ندارند. با این حال طرف اروپایی معتقد است که اگر برجام احیا نشود، دیگر قادر به کنترل برنامه هسته ای ایران نیستند، بنابراین آنها معتقدند که باید شروط ایران پذیرفته شود و توافق صورت گیرد تا دغدغه آنها از بین برود.

وی در پایان گفت: براساس گفته علی باقری مسئول تیم مذاکره کننده، مذاکره دور اول موفقیت آمیز بوده و طرف مقابل پذیرفته است که درباره نحوه رفع تحریم ها مذاکرات انجام شود و وارد سایر موضوعات نشوند. روسیه هم اعلام کرده است که آمریکا حاضر به رفع تحریم هاست. از مجموع گفته های تیم های شرکت کننده در مذاکرات وین برداشت می شود که اعضای 1+4 در تلاش برای احیای برجام هستند.

23219

کد خبر 1578659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • DE ۱۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
  2 0
  برجام با کشورهای اروپایی یعنی هیچ ، یعنی همان کاغذ پاره برای ایران و همه چیز برای اروپا ! الان هم اروپا نقش پیامبر و انتقال محتوی مذاکرات به امریکایی ها می باشند ! اروپا کاملا" خنثی و بی اثر هستند !
 • مصلح IR ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
  0 0
  ایشون اینقدر خوشبین نباشه، اگه مذاکرات شکست بخوره این ملت ایران هستن که هزینه فوق سنگین آن را پرداخت خواهند کرد ،نه ایشون و هم پیاله هاش که رانت خوار و ف ا س د هستن...
 • ناشناس IR ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
  0 0
  آن کسی که قدرتمند اقتصادی و سیاسی هست حرف اول و آخر و می زند نه اونیکه روز به روز ارزش پول ملیش پایین میاد و جواب اعتراض مردمو با باتوم میده
 • علیرضا IR ۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
  0 0
  این دوست عزیز میتونه بوه این امار ابکی رو از کجا دراورده 40 درصد و75 درصد کدوم منبع این امار گرفته حل تمانی مسایل کشور منوط به برحام ومذاکره است ولاغیر
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
  0 0
  کار زشتی کرد.
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
  0 0
  هزینه تمام این انتظارات را ملت ایران پرداخت می کند
 • IR ۱۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
  0 0
  باش نا صبح دولتت بدمد