۰ نفر
۲۸ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۷:۰۱

فارس نوشت:

معاون اول رئیس پارلمان عراق از یورش نظامیان آمریکایی به پارلمان این کشور و بی‌احترامی به دولت و قوانین عراقی خبر داد و ترساندن کارمندان پارلمان را غیراخلاقی و غیرقانونی توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری "النخیل "، "قصی السهیل " معاون اول رئیس پارلمان عراق ورود نیروهای آمریکایی به موسسات و سازمان‌های دولتی از جمله پارلمان را یک اقدام تحریک‌آمیز و غیر اخلاقی دانست که به نوعی نیز توافقنامه امنیتی امضاء شده میان واشنگتن و بغداد را نقض می‌کند.

وی افزود: اقدام نیروهای آمریکایی در ورود به ساختمان پارلمان عراق با لباس نظامی بیانگر عدم احترام آنها به قانون اساسی و قوانین عراقی وضع شده خصوصا توافقنامه امنیتی امضاء شده میان دو طرف است.

وی افزود: ورود نیروهای نظامی آمریکای با ظاهری کاملا نظامی به پارلمان غیرقانونی و غیر اخلاقی است که موجب هراس کارمندان پارلمان نیز شده است. این در حالی است که نظامیان آمریکایی باید دست‌کم به توافقنامه امنیتی امضاء شده میان دو طرف پایبند بمانند. کسی که به پارلمان عراق و قوانین آن احترام نمی‌گذارد نشان می‌دهد که هیچ احترامی نیز برای قانون اساسی و حکومت عراق نیز قائل نیست.

سهیل در ادامه از تمام گروه‌های سیاسی عراق خواست تا از منافع و مصالح گروهی و سیاسی خود دست بردارند و منفعت عراق را بر هر چیز دیگری اولویت دهند تا کشور را به سوی ثبات و رهایی از اشغالگری سوق دهند.

معاون اول رئیس پارلمان عراق افزود: تمام تلاش‌ها باید وقف سازندگی و ثبات سیاسی و اقتصادی عراق شود تا این کشور از زیر یوغ هرگونه اشغالگری رهایی یابد.26151

کد خبر 157869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =