نیکی کریمی از اصغر فرهادی پیشی گرفت

فیلم «آتابای» به کارگردانی نیکی کریمی و بازی جواد عزتی و هادی حجازی‌فر که به‌تازگی اکران شده است، هفته گذشته، فروش بیشتری نسبت به «قهرمان» اصغر فرهادی داشت.

مهسا بهادری: سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت (۶ تا ۱۲ آذر)، فروش ۱۱ میلیارد و ۹۵۲ میلیون تومانی را با نزدیک به ۵۴۴ هزار و ۱۹ مخاطب تجربه‌ کرد؛ رقمی که نسبت به هفته پیش از آن، با ۵۰۰ میلیون تومان افزایش فروش همراه بوده است. «گشت ارشاد ۳»، از همان آغاز، سرعت گرفت و صدرنشین گیشه هفتگی شد، «دینامیت» جایگاه دوم را حفظ کرد و «آتابای» پس از ده روز اکران، در رده سوم، قرار گرفت.

فیلم‌های پرفروش

«گشت ارشاد» با فروش شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی در یک هفته همچنان پرفروش‌ترین فیلم روی پرده سینماست. این فیلم در مجموع تا کنون بیش از ۱۶ میلیارد تومان فروش داشته است. 

فیلم سینمایی «درخت گردو» با کارگردانی محمدحسین مهدویان هم که انتظارات زیادی از آن می‌رفت، نتوانست در ادامه اکرانش، درخشان ظاهر شود. این فیلم که سه ماه پیش نمایش خود را آغاز کرده، در ابتدا در بین سه فیلم صدرنشین بود، اما پس از سه ماه، از بین ۱۵ فیلم در حال اکران، جایگاه هشتم جدول فروش هفتگی را دارد.

«قهرمان» فرهادی هم که در هفت روز اول، دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشت، و حالا که هفته پنج اکران را پشت سر گذاشته، تنها ۷۶۰ میلیون تومان فروخته است.

 یکی دیگر از فیلم‌هایی که در دو هفته اخیر اکران خود را آغاز کرد و به مدد پخش آگهی‌ها و تیزرهایش از تلویزیون، فروش خوبی هم پیدا کرد، فیلم سینمایی «منصور» بود. این فیلم، پیش از اکران «گشت ارشاد»، جایگاه سوم جدول فروش را داشت که در حال حاضر این جایگاه دست «آتابای» نیکی کریمی است و «منصور» در جایگاه پنجم قرار دارد.

۳ میلیارد در ۳ روز، گیشه پررونق «گشت ارشاد»
«گشت ارشاد ۳»

«آتابای» به جایگاه سوم رسید

فیلم سینمایی «آتابای» با کارگردانی نیکی کریمی، اولین‌بار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اکران شد و در حوزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین نقش مکمل مرد، بهترین فیلمبرداری و بهترین موسیقی متن نامزده دریافت سیمرغ بلورین شد. جواد عزتی، هادی حجازی‌فر و سحر دولتشاهی از بازیگران این فیلم هستند.

این فیلم هفته گذشته ۹۹۰ میلیون تومانی را تجربه کرده و در جدول فروش این هفته، در جایگاه سوم قرار گرفته است. مجموع فروش «آتابای» از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فراتر رفته است. 

سیدجواد هاشمی هم که یکی از پرکارترین فیلمسازان در حوزه کودک است، فیلم سینمایی «شهر گربه‌ها» را ده روز پیش، راهی پرده سینماها کرده که در این مدت، ۷۷۳ میلیون تومان فروش داشته است. 

۳ میلیارد در ۳ روز، گیشه پررونق «گشت ارشاد»
«آتابای»

کم درآمدترین فیلم‌ها در هفته گذشته

فیلم سینمایی «حکم تجدید نظر» با کارگردانی محمدامین کریم‌پور، در هفته‌ای که گذشت تنها ۴۵ میلیون تومان فروش داشت که با این رقم در جایگاه دهم قرار گرفت. با توجه به حواشی زیادی که این فیلم پشت سر گذاشت انتظار می‌رفت که دست کم در هفته‌های ابتدایی اکران، فروش خوبی را تجربه کند.

فیلم سینمایی «پوست» با کارگردانی بهمن و بهرام ارک که اکران خود را پنج هفته است آغاز کرده، هفته گذشته، با فروش ۲۴ میلیون تومانی، در جایگاه یازدهم جدول فروش قرار گرفت.

فیلم سینمایی «تومان» با کارگردانی مرتضی فرشباف هم در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد اما در حال حاضر شرایط فروش خوبی را دنبال نمی‌کند و در هفته اخیر تنها با 12 میلیون تومان به کار خود پایان داد.

در هفته‌ای که گذشت، «گیسوم» با کارگردانی نوید به‌تویی و «هفته‌ای یکبار آدم باش» با کارگردانی شهرام شاه‌حسینی، «مدیترانه» با کارگردانی هادی حاجتمند، «تک تیرانداز» با کارگردانی علی غفاری، «کله پوک» کارگردانی جواد مزدآبادی و «تکخال» با کارگردانی مجید مافی، هیچ فروشی را تجربه نکردند.

«گشت ارشاد» سرعت گرفت، «قهرمان» سوم شد
«رمانتیسم عماد و طوبا»

اکرانی که به تعویق افتاد

در هفته گذشته قرار بود فیلم سینمایی «گربه سیاه» با تهیه کنندگی بهرام رادان و کارگردانی کریم امینی در تاریخ دهم آذر اکران شود. یک روز مانده به اکران، بهرام رادان اعلام کرد که اکران این فیلم به تعویق افتاده است و دلیل آن را هم اعلام نکرد.

در رابطه با همین موضوع محمدرضا فرجی، مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم در خصوص به تعویق افتادن اکران فیلم‌ها در این هفته با تکذیب اخباری مبنی بر توقیف فیلم‌ها اعلام کرد؛ پیرو بررسی‌هایی که شورای صنفی نمایش برای فیلم‌هایی که در نوبت اکران قرار دارند، انجام داده و بنا به درخواست پخش کننده فیلم « گربه سیاه» اکران این فیلم به مدت دو هفته و سایر فیلم‌ها به مدت یک هفته به تاخیر افتاد. هیچ یک از فیلم‌های اعلام شده از سوی شورای صنفی نمایش توقیف نشده است، فقط بنابه درخواست صاحبان فیلم و تشخیص شورای صنفی نمایش اکران آن‌ها با تاخیر همراه شده است.

جدول فروش فیلم‌های روی پرده را که اطلاعات آن از سامانه سمفا، تنظیم شده است، در زیر می‌بینید:

فیلم‌ها کارگردان زمان اکران فروش هفتگی مخاطب هفتگی فروش کل مخاطب کل
«گشت ارشاد ۳» سعید سهیلی  ۲۶ آبان شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ۲۹۲هزار و ۷۸ نفر ۱۶ میلیارد و ۲۳۷ میلیون تومان ۱۱۹ هزار و ۴۴۰ نفر
«دینامیت» مسعود اطیابی ۱۰ تیر دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ۹۷ هزار و ۷۳۸ نفر ۲۷ میلیارد و ۴۸۳ میلیون تومان یک میلیون و ۱۵۶ هزار و ۷۲۴ نفر
«آتابای» نیکی کریمی ۳ آذر ۹۸۴ میلیون تومان ۴۵ هزار و ۴۵۷ نفر  یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ۱۷ هزار و ۹۴۵ نفر
«قهرمان» اصغرفرهادی ۵ آبان ۷۶۰ میلیون تومان ۳۰ هزار و ۹۲۱ نفر هشت میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان ۳۳۷ هزار و ۹۲۵ نفر
«منصور» سیاوش سرمدی ۱۹ آبان ۷۵۵ میلیون تومان ۳۵ هزار و ۷۲۴ نفر دو میلیارد و ۳۵ میلیون تومان  ۵۹ هزار و ۷۰۲ نفر
«شهر گربه‌ها» سید جواد هاشمی ۳ آذر ۶۱۲ میلیون تومان ۲۷ هزا و ۲۹۸ نفر ۷۷۴ میلیون تومان ۶ هزا و ۳۰۱ نفر
«آپاچی» آرش معیریان ۲۶ آبان ۹۰ میلیون  تومان ۴ هزار و ۶۴۸ نفر ۲۷۷ میلیون تومان ۸ هزار و ۷۴۵ نفر
«درخت گردو» محمد حسین مهدویان  ۱۰ شهریور ۷۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ۳ هزار و ۲۳۰ نفر ۳ میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان ۱۵۵ هزار و ۱۷۵ نفر
«رمانتیسم عماد و طوبا» کاوه صباغ‌زاده ۳ آذر ۵۶ میلیون تومان ۲ هزار و ۵۴۵ نفر ۹۱ میلیون تومان هزار و ۲۴۵ نفر
«حکم تجدید نظر» محمد امین کریم‌پور ۲۶ آبان ۴۵میلیون تومان هزار و ۹۹۱ نفر ۲۲۵ میلیون تومان ۶ هزار و ۹۵۸ نفر
«پوست» برادران ارک ۲۱ مهر ۲۴ میلیون تومان هزار و ۸۵ نفر ۷۵۳ میلیون تومان ۳۳ هزار و ۵۳۱ نفر
«بندربند» منیژه حکمت ۱۰ آذر ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ۶۱۱ نفر  ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ۶۱۱ نفر
«تومان» مرتضی فرشباف ۱۲ آبان ۱۲ میلیون تومان ۵۴۷ نفر ۱۱۴ میلیون تومان چهار هزار و ۴۳۲ نفر

        در این‌باره بیشتر بخوانید:

       ◾️شلیک «تک‌تیرانداز» به هدف نخورد، «پوست» سوم شد

      ◾️ درامِ تلخِ «درخت گردو»، در تعقیبِ کمدی شیرینِ «دینامیت»

۵۸۲۴۵

کد خبر 1579161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ناشناش IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
  1 0
  ببخشید سنیما ها مگر باز شده است . اینهمه فروش دارد
 • IR ۱۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
  1 3
  خانم نیکی کریمی، با استوریهای اینستاگرامش، تبدیل به سخنگوی علی‌اف شده است.