انتقاد تند نماینده مجلس از حامیان افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان دولت : حقوق خودشان بالاست یا نمی دانند در بازار چه خبر است

عصر ایران نوشت: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در بیان مخالفتش با افزایش ۱۰درصدی حقوق گفت: کسانی که بحث افزایش ۱۰درصدی حقوق را پیش کشیده اند و از آن دفاع می کنند یا حقوق شان بالاست یا از کف جامعه خبر ندارند و یا نمی دانند در بازار چه خبر است. 

سید غنی نظری با اشاره به بحث افزایش ۱۰درصدی حقوق در سال آینده گفت: طبق قانون برنامه ششم توسعه باید براساس میزان تورم حقوق ها افزایش پیدا کند؛ اینکه حقوق ها به اندازه یک چهارم تورم افزایش پیدا کند، معنایش این است که حقوق بگیر ثابت زمین‌گیر می شود.

انتقاد تند نماینده مجلس از حامیان افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان دولت : حقوق خودشان شان بالاست یا نمی دانند در بازار چه خبر است

وی ادامه داد: الان تورم در کشور به ۴۰درصد رسیده است و طبق قانون برنامه ششم، حقوق‌ها باید همان 40 درصد افزایش پیدا کند. با 10 درصد افزایش حقوق، یعنی، ۳۰درصد مخارج و هزینه های زندگی کارمند در هواست. این فرد اگر دهک شش است، به دهک چهار سقوط می کند، ضریب جینی افزایش پیدا می کند و فاصله طبقاتی بیشتر می شود .

نظری بیان کرد: حقوق ها باید متناسب با تورم و شرایط فعلی افزایش داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که دولت این ادعا را دارد که منابع اش برای افزایش بیش از ده درصد محدود است، گفت: دولت می‌تواند از جاهای دیگر بزند؛ شرکت های زیان ده را جمع آوری یا ادغام کند.

۱۷۰۰هزار میلیارد تومان بودجه شرکت های دولتی است که به کسی گزارشی در مورد این بودجه داده نمی شود.

به گفته این نماینده مجلس، دولت باید حقوق های نجومی را کاهش دهد،  در یکی از شرکت های که بالغ بر پنجاه هزار نفر پرسنل دارد، متوسط بیست و پنج میلیون تومان حقوق می‌دهند. ببینید هیات مدیره بانک سپه چقدر حقوق می گیرند هیات مدیره بانک تجارت با یک صلوات چه میزان حقوق شان افزایش پیدا کرد، اینها را جمع کنند، نه اینکه حقوق کارمند ضعیف را روز به روز کمتر کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی گفت: ما  هر کاری را می خواهیم انجام دهیم، فقط حقوق کارمندان، معلمان و کارگران را زیاد می‌بینیم؛ نمی توانیم مالیات بگیریم، از گرده کارمند آنرا می گیرم، ولی در مورد مولد سازی دارایی های دولت کاری نمی کنیم در حال حاضر در تهران برخی دستگاه های دولتی ۱۵ساختمان دارند. با این وضعیت که تمامی کارها الکترونیکی انجام می شود چه لزومی به این تعداد ساختمان است.

وی بیان کرد: باید مدیریت انرژی ساختمان های دولتی به درستی انجام شود. میزان مصرف انرژی در دستگاهایی دولتی زیاد است در ساختمان شرکت ملی گاز ایران هم بخاری روشن است هم پنجره باز است باید فکری به حال این نوع هزینه ها در دستگاه های دولتی شود .

نماینده مردم خلخال در مجلس خاطر نشان کرد: باید محاسبه شود دستگاه های دولتی چه تعداد شرکت های زیان ده و ساختمان‌های اضافی دارند؛ اینها را بفروشند، پولش را در خزانه بریزند و برای اشتغال، تولید و سرمایه گذاری استفاده کنند.

21217

کد خبر 1579362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ناشناس IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
  10 2
  آقا ترو خدا بداد مردم برسید الان همسر دوتا از دوستانم و تعدادی از همکارانش رو از کار بیکار کردند با اجاره نشینی و این وضعیت... بخدا همش فکر خودتون هستید اون دنیا باید جواب بدید
 • IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  0 0
  کاش روی حرفتان اصرار کنید تا من بازنشسته با ماهی شش میلیون حقوق نمیدونم چه کنم
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  0 1
  احسنت
 • حسن استیری IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  0 0
  میرکاظمی چقدر بی فکری در تنظیم حقوق کارمند و بی توجهی به متن صریح قانون بابا خودت که مشکلی از نظر دریافتی نداری بی خیال بقیه کارمندان و مخصوصا بیخیال بازنشستگان بیچاره!!!!!! میرکاظمی خودشیرینی در دولت هم حدی دارد بابا افزایش براساس تورم قانون است نه دلبخواهی
 • حسن استیری IR ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  0 0
  میرکاظمی چقدر بی فکری در تنظیم حقوق کارمند و بی توجهی به متن صریح قانون بابا خودت که مشکلی از نظر دریافتی نداری بی خیال بقیه کارمندان و مخصوصا بیخیال بازنشستگان بیچاره!!!!!! میرکاظمی خودشیرینی در دولت هم حدی دارد بابا افزایش براساس تورم قانون است نه دلبخواهی مرغ کیلوئی ۳۰ هزار تومان و گوشت کیلوئی خدات تومن دیگر مایحتاج که دیگه نگو حال این مرد داره خودشیرینی می کنه
 • بهمن فرشته IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  0 0
  بالاخره یک نفر هم پیدا شد حرف حساب بزند!!!
 • علی اشرف شمسعلی IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  0 0
  احسن مرحبا به شرط پیگیری تاحصول نتیجه که دیگر خسته شدیم ازحرفهای بی عمل
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  0 0
  برادر مرگ برای همسایه است شکم شیر را جه خبر از گرسنه
 • یاسمن خرمی IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  1 0
  واقعا ما کارمندان دولت زیر منگنه گرانی و تورم با یک درآمد ثابت نابود شدیم😥
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  0 0
  بالاخره یکی پیدا شد چه حرف درستی زد
 • امیر IR ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  0 0
  رانی ۴۵۰۰ ای شده ۹ تومن ، دیگه حرفِ البسه و... نزنم، متاسفانه زورِ همه به قشرِ کارمند میرسه...
 • IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  0 0
  این افزایش ها اگر منطقی نباشند آتش زیر خاکستر خواهند بود