۱۳ نفر
۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۱
مزدوران رجوی دستگیر شدند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: روزنامه آلبانیایی اگزیت با انتشار اسنادی رسمی اعلام کرد که یک گروه از اعضای گروهک منافقین که از سال ۲۰۱۳ به آلبانی پناهنده شدند، به اتهام قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و پولوشویی دستگیر شدند.

در این گزارش آمده است که دو عضو گروهک منافقین به همراه همدستان آلبانیایی و یونانی خود به دلیل دست داشتن مستقیم در قاچاق انسان دستگیر شدند. پلیس در ژوئیه ۲۰۲۱، یک خودروی حامل شهروندان سوری، عراقی و کرد را متوقف کرد که متعلق به این باند بود.

بر اساس این اسناد، مشخص شد که بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱، همین باند قاچاق تلاش کرده بود که حدود ۴۰۰ عضو گروهک منافقین را از آلبانی به فرانسه منتقل کند.

اما این همه ماجرا نیست. در ژوئیه ۲۰۲۱، یک محموله مواد مخدر توسط پلیس کشف و ضبط شد و نرگس ابریشمچی و حسن نایب آقا، دو مقام ارشد گروهک منافقین، در پی این ماجرا  دستگیر شدند. طبق گزارش‌های رسمی آن‌ها پس از دستگیری، به نقش خود در سازماندهی و انتقال این محموله مواد مخدر به ایتالیا اعراف کردند.

به گفته یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، این جنایات به سال ۲۰۱۵ باز می‌گردد و اطلاعات مربوط به این جنایات نیز به سفارت آمریکا در تیرانا، پایتخت آلبانی، تحویل داده شده است. اما سفارت آمریکا از پاسخ درباره این اسناد به روزنامه اگزیت، خودداری کرد.

گروهک منافقین، یک گروه تروریستی است، اما آن‌ها اکنون از حمایت گسترده اروپا و آمریکا برخوردار هستند.

در سال ۲۰۱۳، آمریکا از این گروه خواست تا در آلبانی مستقر شوند، اما گروهک منافقین در ابتدا این پیشنهاد را رد کردند. آن‌ها در نهایت موافقت کردند که ۳۰۰۰ عضو را به کشور منتقل کنند و آمریکا ۲۰ میلیون دلار به آژانس پناهندگان سازمان ملل برای این گروه تروریستی کمک کرد.

از خرداد سال ۶۰ با اعلام حرکت مسلحانه، سازمان منافقین شروع به ترور‎های سازمان یافته در ایران کرد. همزمان با این عملیات‌های تروریستی «صدام حسین» دیکتاتور سابق عراق که به خاک کشورمان تجاوز کرده بود امید تازه‌ای برای درهم شکستن مقاومت مردم ایران یافته و همکاری‌های منافقین با صدام برای حمله جانانه به ایران و از بین حاکمیت آن شروع شد. این سازمان بارها در طول جنگ به مردم ایران خیانت کرده که البته متحمل شکست‌های سختی نیز شد. اگرچه این سازمان دیگر توانی مانند گذشته ندارد، اما تلاش می‌کند با جذب بودجه از برخی کشورها و انجام برخی اقداماتِ تروریستی، خود را فعال نگه دارد.

۲۳۳۱۱

کد خبر 1579539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • آقای رصا IR ۰۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  14 2
  غربیها چقدر بد بختند که هنوز روی لین گروه تروریستی حساب میکنند خریت چقدر دیگه
 • عبدا... IR ۰۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  13 0
  مسعود.مریم.دست برداری شما در ایران هیچگونه پشتوانه مردمی ندارید
 • حسن رحیمی IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  10 3
  فرقه ضاله رجوی....خسرالدنیا و الاخرت که میگن این بدبختها هستن
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  9 2
  مایه ننگ ایران وایرانی هستند.
 • شهرام IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  11 3
  یک گروه تروریستی که هیچ از مردم ایران حتی اونای که با حکومت خوب نیستند این گروه را قبول ندارند .این گروه تروریستی دیگه روبه زوال ونابود شده .
 • کریمی IR ۱۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
  8 2
  گدوه قاتل و خائن و فاسد به تمام معنا اول برای مبارزه با استبداد اعلام موجودیت کرد . وبا علاقه به قدرت و بدون پشتوانه اللهی و استفاده از ایدئولدژی مارکسیست برای مبارزه به قهقرا رفت
 • IR ۰۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  3 1
  اینها‌در‌دنیا‌واخرت‌رسوا‌شدند
 • رضا IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
  0 0
  شما هیچ حمایتی ازطرف مردم ندارید.حتی اونایی که ازحکومت دل خوشی ندارند.
 • عزیزی IR ۰۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
  0 1
  ملت ایران از همه مزدوران بعثی بویژه وطن فروشان زمان دفاع مقدس وجنگ تحمیلی متنفرند خاک برسرت آمریکا که امید به این جاسوسان بسته اید
 • عزیزی IR ۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  1 0
  ملت ایران هرگز خائنین به مملکت وجاسوسان دشمن بعثی واسرائل و..رانمی بخشد وفبول ندارد