۶ نفر
۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۰

دربی بی‌خاصیت

کوروش تشت‌زر
دربی بی‌خاصیت

پرسپولیس برخلاف انتظار در دربی 97 حرفی برای گفتن نداشت، هر چند داوری هم جای حرف زیادی دارد.

 بر خلاف آنچه پیش بینی می‌شد آنقدر که در ابتدا پرسپولیس ترس از باخت داشت استقلال نداشت و هرچقدر در مورد اشتباهات داور می‌توان بحث فنی کرد در مورد این دیدار بی کیفیت حرفی برای گفتن نیست و در چنین دیدارهایی تک موقعیت هایی مثل پنالتی نگرفته شده تعیین کننده است.
 پرسپولیس با ضعیف ترین ترکیب چند سال اخیرش وارد زمین شده بود و اگر فرهاد دستور از جلو بستن را که هر زمان بازیکنان اجرا کردند موفق بودند وصاحب موقعیت شدند ادامه میدادند میتوانستند از دستپاچگی واسترس مدافعان پرسپولیس استفاده و به گل برسند  و فرهاد با دستور دفاع در زمین خودی فرصت بازیسازی به مدافعان و هافبک های حریف را داد تا از زیر فشار استقلال خارج شوند ؟؟
وقتی کامیابی نیا در اوایل بازی اخطار گرفت باید دستور فشار و برهم زدن توازن ذهنی او در دستور کار قرار میگرفت و شاید ده نفره شدن پرسپولیس دور از دسترس نبود و نداشتن یک بزرگ‌تر در میانه زمین استقلال از کره ماه هم مشهود است و مگر میشه تیمی مثل استقلال هافبک هجومی نداشته باشد !!
نبود وریا توازن در کناره ها را بر هم زده بود و هر چند دانشگر نمره قبولی گرفت اما حضور غفوری میتوانست کفه ترازو را به نفع استقلال سنگین تر کند.
وقتی در زمین خودی دفاع میکنی باید مهاجم سرعتی داشته باشی که در ضد حمله ها به گل برسی و آیا ژستد این خاصیت را داشت !!
مجیدی وقتی از نتیجه گل گهر و سپاهان مطلع شد به تساوی راضی شد و تعویض هایش هم در این راستا بود.
استقلال هر زمان از کناره ها نفوذ کرد خطرناک شد و ژستد علی رغم برتری قدی هنوز نتوانسته خودش را به تیم تحمیل کند و دیدن تمرینات رونالدو هنگام پرش درجا به اوکمک خواهد کردو ‌ای‌کاش زودتر مطهری و یا قاسمی نژاد به زمین می آمدند.
پرسپولیس در نیمه دوم از جلوبست کاری که استقلال باید انجام میداد و فرهاد مجبور به تغییر سیستم به ۲-۵-۳ شد که در پست قبل از بازی پیش بینی کرده بودم.
و اما در مورد فوتبال برتر که کارشناس آورده بود که بازی را انالیز کنند و آیا اگر پنالتی نگرفته شده برای پرسپولیس بود آیا میثاقی فرصت شخم زدن خاطرات پیشکسوتان محترم دو تیم را میداد ؟؟؟
در مجموع با نتایج این هفته لیگ و تساوی در دربی گرچه هواداران را راضی نکرد اما ماندن در کورس قهرمانی شرط عقل است.
251254
 

کد خبر 1579549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =