بستر استقرار برای شرکت‌های دانش بنیان در قزوین فراهم شود

استاندار قزوین گفت: با توجه به ظرفیت های متنوع استان قزوین باید زمینه استقرار و فعالیت هرچه بیشتر شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها را در قزوین فراهم کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد مهدی اعلایی، استاندار قزوین در حاشیه نشست کارگروه فناوری و پژوهشی استان گفت: قزوین با توجه به ظرفیت‌های بالا و متنوع صنعتی، کشاورزی و گردشگری، موقعیت ممتاز ارتباطی و جغرافیایی، وجود مراکز علمی و دانشگاهی معتبر و با قدمت و برخورداری از نیروی انسانی پویا و متخصص باید به بهشت شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها در کشور تبدیل شود.

اعلایی بیان کرد: براساس نقشه جامع علمی کشور، بخش عمده ای از ارزش افزوده اقتصاد کشور باید از طریق فعالیت های اقتصادی دانش بنیان تامین شود که بستر ظهور و بروز آن با استقرار شرکت های دانش بنیان در پارک های علم و فناوری است.

استاندار همچنین گفت: در این راستا بهبود وضع زیرساخت ها به منظور توسعه استقرار شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور را از طریق کمک دستگاه های اجرایی و بهره گیری از توان دستگاه های ملی در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی با بیان اینکه براساس جهت گیری ها باید از طریق افزایش بهره وری، رشد اقتصادی را نصیب کشور کنیم، افزود: بهره وری با کمک شرکت های دانش بنیان و فعالیت های علمی،  تحقیقاتی و پژوهشی نیروهای مستقر در این شرکت ها به ارمغان می آید.

اعلایی اظهارکرد: منابع انسانی شاغل در شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور باید از سوی فعالان بخش صنعت بیش از پیش مورد توجه و استفاده قرار بگیرند تا شاهد تحول و بهره وری در حوزه تولید باشیم و اثرات آن را در اقتصاد ملی مشاهده کنیم.

استاندار قزوین در ادامه با اشاره به تفاهم نامه یک شرکت دانش بنیان قزوینی با یک شرکت سوریه ای برای تولید مشترک و صادرات محصولات فناورانه افزود: شرکت های دانش بنیان باید ضمن رفع نیازهای کشور، با تولید محصولات رقابت پذیر، چشم انداز صادراتی داشته و به فکر فعالیت و حضور در بازارهای بین المللی نیز باشند که در قدم اول کشورهای منطقه که با آنها دارای تعاملات زیادی هستیم، باید هدفگذاری شوند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1579729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =