عضو شورای شهر تبریز خواستار همکاری شهرداری با محیط زیست برای رفع معضل آلودگی هوا شد

فریدون بابایی اقدم، عضو شورای اسلامی شهر تبریز بر لزوم همکاری شهرداری و محیط زیست برای رفع معضل آلودگی هوای شهر تبریز تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، فریدون بابایی اقدم در سی‌امین جلسه‌ی علنی شورای شهر تبریز بیان کرد: کاش بحث آلودگی هوای تبریز در دستور جلسات شورای شهر قرار می گرفت، چراکه آلودگی هوا این روزها به یکی از معضلات مهم شهر تبدیل شده است.

وی در ادامه بیان کرد: صبح امروز از ۹ ایستگاه هواشناسی، ۳ مورد هوا را پاک اعلام کرده و مابقی ایستگاه ها نیز قابل قبول بوده‌اند که این موضوع نیز در جای خود تعجب بسیار دارد.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: امروز شاهد آلودگی هوا بعد از دو روز بارش برف و باران آن هم در محل ایستگاه کجوار در کنار پتروشیمی بودیم.

وی در ادامه سخنان خود اضافه کرد: ما کمیسیون بند بیست را در مورد مشاغل مزاحم داریم، تا به امروز واکنشی از سوی شورای شهر در رابطه با محکومیت آلودگی هوای تبریز ندیدم.

بابایی اقدم اظهار کرد: علیرغم تذکر مسئولان استانی به موضوع آلودگی هوا اهمیت داده نشده است، با این حساب بود و نبود اداره کل محیط زیست در استان چه فرقی به حال شهر و شهروندان دارد؟

رسول برگی، رییس شورای اسلامی شهر تبریز هم در ادامه اظهار کرد: اداره کل محیط زیست استان را به کمیسیون خدمات دعوت کردیم و قرار است در صحن علنی شورا نیز حضور یابند.

48

کد خبر 1579848

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =