شناسایی یکی دیگر از شهدای جاویدالاثر استان همدان پس از گذشت ۳۳ سال

فرمانده تیپ ۳۱۶ زرهی شهید قهرمان همدان از شناسایی سرباز شهید تقی رضایی از شهدای مفقودالجسد استان همدان پس از گذشت ۳۳ سال از شهادت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ سرهنگ مهرداد صفری فرمانده تیپ ۳۱۶ زرهی شهید قهرمان و تنی چند از مسئولان بنیاد شهید به همراه نماینده کمیته جستجوی مفقودین استان همدان، در منزل شهید تقی رضایی خبر شناسایی پیکر این شهید والامقام را به خانواده وی اعلام کردند.

در این دیدار، سرهنگ صفری گفت: هویت پیکر مطهر سرباز شهید تقی رضایی از شهدای مفقودالجسد استان همدان پس از ۳۳ سال گمنامی شناسایی شد.

وی افزود: بنا بر اعلان ستاد معراج الشهدای مرکز، پیکر مطهر این شهید معزز در سال ۶۸ به دلیل عدم وجود اوراق شناسایی، به عنوان شهید گمنام در دانشگاه علوم پزشکی تهران به خاک سپرده شد.

فرمانده تیپ ۳۱۶ خاطرنشان کرد: چندی پیش پس از تطبیق نمونه خونی و از طریق انجام آزمایشات دی. ان. ای پیکر مطهر این  شهید شناسایی شد.

سرهنگ صفری اظهار داشت: این شهید معزز یکی از  سربازان استان همدان است که در دوران دفاع مقدس راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شده و در تیرماه سال ۶۷ در تک دشمن در منطقه عملیاتی جنوب به مقام شامخ شهادت نائل آمده و پیکر وی در منطقه به یادگار ماند.

وی اضافه کرد: از آنجا که پیکر مطهر این شهید در تهران به خاک سپرده شده است، تصمیم نهایی برای برگزاری مراسم وی متعاقباً اعلام می‌شود.

شناسایی یکی دیگر از شهدای جاویدالاثر استان همدان پس از گذشت ۳۳ سال

شناسایی یکی دیگر از شهدای جاویدالاثر استان همدان پس از گذشت ۳۳ سال

46

کد خبر 1579957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =