یک عضو ستاد کرونا مدعی شد: واکسن‌های موجود علیه اومیکرون تاثیرگذارند

ایرنا نوشت: عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک نقش بسزایی در کاهش و کنترل کرونا دارد، گفت: اشخاصی که از دریافت واکسن به واسطه برخی شایعات خودداری می کنند سخت در اشتباه هستند زیرا واکسن بهترین راه مقابله با کرونا و اومیکرون است.

مسعود مردانی افزود: براساس اعلام پزشکان آفریقایی اومیکرون از سرعت بسیار بالای انتقال به دیگران برخوردار است اما از ویروس کرونا خفیف تر بوده و بیشتر در کودکان کم سن و سال دیده شده است.

وی اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی اکنون یک اکیپ بسیار مجرب و قوی در زمینه ویروس شناسی در زمینه شناخت مشخصات بالینی، نحوه بهتر درمان، راه های انتقال و غیره در خصوص اومیکرون فعال هستند که پس از اخذ و بررسی نهایی به جامعه جهانی اطلاع رسانی خواهد شد.

مردانی با تاکید بر اینکه مردم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند، تصریح کرد: ویروس اومیکرون نیز همانند کرونا است و اگر مردم واکسن های خود را به موقع زده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند هیچ جای نگرانی نیست.

وی ادامه داد: براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی که سه روز پیش اعلام شد، برای مقابله با اومیکرون نیازی به ساخت واکسن های جدید نیست زیرا که به احتمال زیاد واکسن های ساخته شده پاسخگوی ویروس اومیکرون نیز هست.

فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: مردم با توجه به هوای سرد، سعی کنند در طول روز برای جابجایی هوای منازل خود پنجره ها را برای مدت چند دقیقه باز کنند و در این ایام کرونایی از غذاهای سبک، کم حجم، مقوی، سبزیجات تازه و میوه استفاده کرده و از غذاهای چرب، سرخ کردنی و گوشت قرمز تا حدود زیادی خودداری کنند.

۴۷۲۳۳

کد خبر 1579980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =