تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به مناسبت روز دانشجو

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی درمانی استان چهارمحال و بختیاری در پیامی “۱۶ آذر ماه; روز دانشجو” را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، در پیام دکتر مجید شیرانی آمده است: ۱۶ آذرماه فرصتی دوباره برای بررسی هویت تاریخی و رسالت ملی و دینی دانشجوست.

وی با اشاره به اینکه تاریخ در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ شاهد حماسه سازی دانشجویان در کشور بود گفت: در این روز، دانشجویان به اعمال مزدورانه شاه اعتراض و او را دست نشانده دولت آمریکا معرفی کردند از این رو ۱۶ آذر نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی و مظهر ایثار، از خودگذشتگی، پایداری ، استقلال و آزادی است.

دکتر شیرانی ادامه داد: این حماسه ثابت کرد که دانشجو، تنها جوینده دانش نیست و با روشنگری و آگاهی، هرگز اجازه نخواهد داد دشمنان در امور داخلی و خارجی کشور دخالت کنند و قلم‏ها، شعارها و قدم‏های استوار دانشجو، همواره همراه ملت و یاری گر دولت در همه زمینه‏ هاست.

دکتر شیرانی در ادامه تصریح کرد: در شرایط کنونی که جامعه با ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می کند، فعالیت گسترده و شبانه روزی دانشجویان در کنار کادر بهداشت و درمان ستودنی است, به طوری که فعالیت دانشجویان رشته های پزشکی و پیراپزشکی در بخش های ویژه کرونا و همچنین امر واکسیناسیون علیه این ویروس در کنترل و کاهش شیوع بیماری، محسوس و قابل تقدیر است.

وی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دانشجویان شهید مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیا به عنوان نماد آزادگی و استکبار ستیزی دانشجوی مسلمان در ۱۶ آذر، روزدانشجو، روزطلوع اندیشه‏ های نو، روز انسان‏های فرهیخته و بالنده، روز اندیشه‏ های ناب و روزگسستگی جهل‏ ها و نابخردی ها را بر تمامی دانشجویان، اساتید،اعضای هیئت علمی و جامعه فرهیخته دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تبریک گفت. 

46

کد خبر 1580350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =