واکنش وزیر کشور به افزایش دانش آموزان کرونایی پس از بازگشایی مدارس

 باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: وضعیت نابسامان یا وضعیت جدیدی در حوزه مدارس نداشتیم.

احمد وحیدی وزیر کشور امروز سه شنبه پس از برگزاری نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، در جمع خبرنگاران درباره مراحل اجرای طرح هوشمند بیماری کرونا در بستر سامانه امید، اظهار کرد: موضوعاتی که در جلسه امروز مورد بحث قرار گرفت یک موضوع درباره مدیریت هوشمند محدودیت های کرونایی بود که از روز یکشنبه در قالب ۵ مرحله که هر مرحله با فاصله یک هفته اتفاق می افتد. از روز یکشنبه این مدیریت هوشمند در سازمانهای اجرایی اتفاق می‌افتد و در مراحل بعدی در حمل و نقل شهری اصناف حمل و نقل برون شهری مراکز آموزشی و علمی در طی چند مرحله انجام می‌شود.

وی موضوع دوم را مرزها و بیماریابی در مرزها بود عنوان کرد و گفت: در نشست امروز مجدداً تاکید شد چه ایرانیانی که وارد کشور می‌شوند، یا چه خارجی‌ها که از مرز وارد می‌شوند، به دقت کنترل شوند و تست پی‌سی‌آر منفی داشته باشند و اگر بیماریابی در آن‌ها بود و مشکوکیت وجود داشت، به شکل مناسب قرنطینه شوند.

وزیر کشور از تهیه و تدوین طرحی در مورد پیامدهای اجتماعی مربوط به کرونا خبر داد و یادآور شد که امروز درباره این طرح مباحث روانشناختی و سلامت‌های اجتماعی کرونا گفتگو شد و اعضا پیشنهاداتی داشتند و قرار شد به طور کامل‌تر مطالعه شود.

واکنش وزیر کشور به افزایش دانش آموزان کرونایی پس از بازگشایی مدارس

وی همچنین درباره بحث اصناف برای اخذ مجوز و کسب و کارها، اظهار کرد: درخواست مجوز اصناف قبلا به سازمان مالیاتی ارسال می‌شد که قرار شد وزارتخانه‌های مربوطه این اقدام را انجام دهد و نیازی به ارسال درخواست به سازمان مالیاتی نیست.

وحیدی درباره واکسن دانش‌آموزان با توجه به حضوری شدن مدارس گفت: برای واکسیناسیون دانش‌آموزان زیر۱۲ سال هنوز تصمیمی گرفته نشده است. این موضوع در ستاد ملی به صراحت بررسی و قرار شد وزارت علوم، تحقیقات و آموزش فناوری در کمیته‌ای بررسی کند که آیا واکسن زدن افراد زیر ۱۲ سال موثر است یا نه و سپس در جلسه ستاد کرونا درباره آن بحث شود.

به گفته قرارگاه عملیاتی ستادملی مقابله با کرونا مدارس هم ۲ روز در هفته باز است و بقیه در فضای مجازی آموزش داده می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد که با بازگشایی مدارس تعدادی دانش‌آموز به کرونا مبتلا شده‌اند یا نه، گفت: وضعیت نابسامان یا وضعیت جدیدی در حوزه مدارس نداشتیم. این موارد لزوما مربوط به بازگشایی مدارس است. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم تاکنون درباره این قضیه اظهار نظر نکرده است. به هر حال نمی توانیم اکنون به این آمار استناد کنیم و باید توسط همکاران ما در وزارت بهداشت درباره آن اظهار نظر شود.

23219

کد خبر 1580495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مادر IR ۲۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  62 1
  ما از وزیر کشور می خواهیم مدرسهها را غیر حضوری کند دیگر والدین طاقت ندارندکه بچه ها کرونا بگیرند
 • مادر IR ۲۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  63 7
  چی می خواهید از جان فرزندانمان ما نمی خواهیم امسال مدارس باز گشایی بشوند مگه از جان بچه‌ها وخانوادها عزیز تر چیزی هست
  • IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
   25 21
   مدارس که اجباری نیست. نخواستید نفرستید مدرسه.
  • . IR ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
   6 0
   مدارس ما اجباریه
 • IR ۲۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  41 2
  اگه خبر از کشور ندارین گزارشتونو رسانه ای نکنید بنده خداها کجا هفته ۲روز میرن مدرسه دانش اموزا هر روز میرن مدرسه
 • IR ۲۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  43 0
  مدارس رو غیر حضوری کنید.امتحانات رو غیر حضوری کنید.با بازگشایی و حضوری بودن مدارس و امتحانات و دانشگاه ها همه چی بد تر میشه من خودم بالای ۵۰ دانش آموز بیگناه رو میشناسم که با حضوری بودن مدرسه و رفتن به مدرسه کرونا گرفتن و خانواده ها هم مبتلا شدن.خیلی ها در خانواده فوتی هم داشتن.
 • ناشناس IR ۲۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  40 1
  چرا نظارت نمیکنید وزیر اموزش وپرورش فقط میگه حضوری بیا ببین تو مدارس چه خبربه جای دو روز هر روز مدارس بازه نه پرتکلی رعایت میشه هی میگن مدرسه بدهکاره باید هزینه مدرسه رو واریز کنید کلاسا کوچیک همه دانش اموزان فاصله نیم مترم ندارن حالا بگید مدارس حضور امروز جلسه برا اولیا مادرا داخل کلاس ماسک نداشتن تازه هر دفعه سرفه هم میکردن یکی مراعات میکنه یکی نه دانش اموزان هم داخل مدرسه ماسک ندارن هی به هم نزدیک میشن وسایل ردو بدل میکنن مامور بهداشت هم امد ایراد گرفته گفتن نه امروز این جوره در صورتی که هروز بچه ها این جوری هستن1
 • IR ۲۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  41 1
  شما جاتون خوب یه سر لطفا توی مطب پزشکان وبیمارستان ها بزنید تا متوجه اوضاع کرونا بشوید حتما باید دانش اموزان را بکشید تا باور کنید
 • احمد IR ۲۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  22 3
  حالا نه اینکه خیلی هم براتون مهمه...
 • دانش آموز IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  32 1
  کی گفته دو روز در هفته ست کلاس ما ۳۹ نفره همه باهم میزند اونم هر روز رعایتم نمیشه پروتکل ها
 • مادرتنها IR ۰۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  29 0
  دراین شرایط بد کرونا وباسرما وبارعایت نکردن پروتکل های بهداشتی نه به حضوری فقط مجازی
 • IR ۰۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  18 6
  لطفا مدارس ابتدایی رو تعطیل کنید
 • IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  34 4
  وای تروخدا مدرسه ها رو غیر حضوری کنین بچه من رفت مدرسه دوباره کرونا گرفت ازتون خاهش میکنم😞
 • دانش آموز IR ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  5 12
  چرا دروغ میگین مدرسه ما که اصلا باز نیستع
 • بی نام IR ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  24 3
  چرا دروغ میگید ما متوسطه اول هستیم و هر روز میریم مدرسه دروغ نگید هفته ای ۲ بار نیست به مه اجبار گردن که هر روز بریم
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  6 0
  تمام امتحانات رامجازی کنید.حتما مجازی کنید
  • به مام IR ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۸
   2 0
   ترو خدا